Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elég lesz enyi...

Szerintetek elég lesz enyi ruha újszülött korban? Ti miből hányat vetettek?

Figyelt kérdés

Februári baba lesz. Amiket edig megvettem:

7 db rugi

3-4 rövid ujjú body

4 hosszú ujjú body

Zoknik kb 10 db

4 kis sapka

Bundazsák

4 db kis hosszú ujjú felső

4db nadrág

3 harisnya

Textilpelusok

Plédek


Ezekböl a legtöbb 56os méret de van közte 62es is. Ti mit vetettek még? Mivel kellene még pótoljam amire biztos szükség lesz?


Köszönöm



2016. nov. 3. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Melyik hónapban születik?
2016. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Az első mondta, hogy "februári baba"!
2016. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, bocsánat, látom hogy február, benéztem.


Szerintem zokni tök fölösleges, mert nem fog mezítlábazni, rugdalódzó a legpraktikusabb tapasztalatom szerint 3-4 hónapos korig én csak azt adok rá otthonra, plusz ha kell még valami vékonyat.


Én a hálózsákot preferálom éjjelre, nappal takarom csak takaróval.


A mennyiség nehéz kérdés, ha nem bukós a baba akkor napi egy ruha elég, a viszont a bukós babámnak napi 4 garnitúra kellett, akkor a 4 rugi semmi szinte...

2016. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
A méret is kiszámíthatatlan eléggé, mert ha nagy baba lesz, akkor majdnem lehet 62-el kezdeni, viszont ha kicsi, akkor az 56-osban elsüllyed még az elején...
2016. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rugiból és bodyból én is többet vennék, nekünk volt legalább 10-15 darab és nekem jól jött, pedig nem volt bukós baba, így is mostam rendszeresen, mármint 2x legalább 1 héten. Ha hosszú ujjú a rugi, ahhoz elég a rövid ujjú body és így fordítva. (én decemberben szültem, így használtuk) Zokni nekünk sem kellett és nadrág, pulcsi sem, mert a lehető legpraktikusabb a rugi. Engem marhára idegesített a 2 részes öltözék, folyton felcsúszik a derekán. Ilyenekbe elég akkor öltöztetni, ha elkezd mászni, , mert akkor pl az én fiamat már zavarta a rugi a lábrész miatt. Ami az öltözéket illeti, szerintem ezeknél több nem kell.
2016. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok...és a méretet tekintve, szerintem elég az 56 és 62-es, mert valóban ha kisebb baba, akkor az 56-os is nagy. Én nem tudtam mire számítsak és beszereztem pár 50-es ruhát is, és nagyon is jól tettem, mert az én babám 2850gramm volt, még az 50-es is nagy volt. Párat érdemes kisebből, nagyobból is. Menet közben meg látod a többit. Én a kórházba is úgy pakoltam, hogy kicsi méretet és nagyobbat is tettem be. (ahol én szültem, oda vinni kellett 5 garnitura ruhát)
2016. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira egyeni, hogy ki, hogy szereti oltoztetni, mi szamara a praktikus.

Nalunk pl. a nadrag/harisnya eleg sokaig tiltolistas volt, mert a koldoke lassan gyogyult, semmit se viselt el a derekan. Polot amig nem allt, jart, nagyon ritkan adtam ra, mert nem praktikus, mert felcsuszik, alagyurodik, kint van a dereka...


Nalunk a body+rugi(vekony pamut) volt az elso felevben a fo oltozet. Abbol pedig keves lett volna annyi, amennyit felsoroltal. Bukos babanal 2-3 nap alatt elfogy.

2016. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdetnek elég. Aztán majd úgyis rájössz, hogy ebből-abból többet vagy más fajtát akarsz.

Én kb. ennyivel kezdtem. Bukós volt a babám, így textilpelus mennyiséget meg kellett duplázni (kb. 30 db volt csak elég). A rugik nagyok voltak, az 56-os is némelyik (attól függ, milyen márka), mi végül vettünk pár 50-est. Pedig 3710 g volt és 50 cm a babánk, de mégis alul kihúzta a lábát a rugiból, olyan nagy volt rá.

De ezek mind olyan dolgok, amit majd akkor tapasztalsz, ha megszületik a baba, úgyhogy szerintem egyelőre elég, amit vettél.

2016. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Még tapasztalatlan vagyok mert első baba lesz így minden segítség jól jön. Akkor még lehet beszerzek pár 50-es méretet is egy két dologból kitudja, többen is írtátok hogy jól jöttek. Meg azert még februárig van idő biztos fogunk még ajándékba is kapbi pár ruhadarabot.
2016. nov. 3. 09:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hosszu ujju body-bol nem jonne rosszul meg par darab.

rugibol 7et vettem body talan 8 korul volt vegul bukos babam lett es mehettunk meg vasarolni jopar darabot ezekbol.

2016. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!