Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fogkrémet használtok 1...

Milyen fogkrémet használtok 1 év alatti babátoknak?

Figyelt kérdés
Picúrom 9 hónapos és kezd kibújni a foga. Nézegettem a Nenedent baby fogkrémet, de azt 2 éves kortól lehet használni. Köszönöm a segítséget!
2016. nov. 29. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell fogkrém ekkora babának, elég a fogait megtörölgetni. Sőt a gyerekorvosunk szerint elég az a tisztítás, ami rágcsálás közben történik. Semmilyen fogkrémet nem használunk, teljesen fölösleges, nekem 10 hónaposom van két foga van alul, kettő felül most tört át.
2016. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Mi is csak simán, minden nélkül tisztítottuk még ilyenkor a gyerek fogát.

Majd 1 éves kora után kezdtünk fogkrémet használni, amikor már több foga volt.

Akkor Weleda gyerek fogkrémet választottuk, mert szép összetevői vannak.

DM-ben szoktam venni kb 1200 körül van.

[link]

2016. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Valamit nem jól néztél mert

a nenedent 2-4 éves korig van

a nenedent baby 6 hós- 2 évesig

2016. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem elég a vìzzel tisztìtàs, és a ràgcsàlàs sem.

Az a zomàncot nem segìti épen tartani, főleg, hogy a legtöbb baba savas gyümölcsöket ràgcsàl szinte egész nap, főleg ha a helyes tàplàlkozàsra szoktatjàk. Ha nem, akkor az édes teàk, kekszek, csoki... Megteszi hatàsàt.

A legújabb kutatàsok szerint, ha a gyerek max 1 dl gyümölcslevet iszik( nem óràkig nyalogatva), max 1x eszik gyümölcsöt, és emellett semmi olyat nem kap amiben cukor van( pl keksz, babapiskóta), és olyat sem ami ràtapadhat a fogàra vagy sokàig kell ràgcsàlni( pl aszalt gyümölcs), akkor talàn elég 1,5 éves kortól fogkrémet hasznàlni.



A weleda jó, mert természetes összetevői vannak. A nenedent babafogkrém is jó, az is természetes.

Ha nem ilyen gyógynövényeset szeretnél akkor a " rendes " gyerekfogkrémek közül egyedül az elmex a jó. A többi, főleg a gabi, colgate stb nagyon rossz, tele van mesterséges vackokkal.


Ez a 3 amit felsoroltam, mind hasznàlható csecsemőkortól.

2016. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2016. nov. 29. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

#4-es, pont hogy a fogzománc gyengesége miatt nem javasolják az éppen kibújt fogaknak a sikálást! 1 év alatti babákról szólt a kérdés, az én 10 hónaposom nem rágcsál ételt egész nap, 5x van étkezés, ekkor kapja a gyümölcsöket is, köztes nasit nem kap. Inni eddig kizárólag vizet kapott, bár már vettem gyerekteát, még nem próbáltuk és abba se fogok cukrot tenni.


Egyébként olvastam már ilyen kérdést, megoszlik az orvosok véleménye is a témában. Van, aki a kibújástól javasolja a kifejezett fogmosást, van aki csak akkortól, ha már van legalább 3-4 tagból álló fogsor.

2016. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Svájcban élunk. Megkérdeztem az itteni gyerekorvost és a fogorvost is. Itt 3 éves korig! nem ajánlják a fogkrémet. Ameddig normálisan nem tudja azt kikopni. Eleinte csak át kell torolni a fogakat, késobb lehet a kezébe adni a fogkefeket bevizezve. A másik, ki az aki, édes, cukros ételeket, lottyoket ad egy 10 honapos babának?…meg egésznap -gyumolcsot??

Egyébként mi 2 éves kortol kezdtunk Elmex fogkrémet használni.

2016. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!