Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy (lassan) 17 hónapos...

Van egy (lassan) 17 hónapos kisfiam. Ő az első kis csodánk! Nem akarom siettetni semmiben, csak tudni szeretném másnál, hogy vannak ezek a dolgok. Pl. A kisfiam, nem beszél, néha halandzsázik.15 hónaposan tanult meg járni. Van akinél szintén így van?

Figyelt kérdés
Eszébe sem jut kanapéra, vagy az ágyra felmászni, nem is próbálkozik. Nem integet, nem tapsol. Rajzolás sem érdekli, autókat imádja. Viszi a kis játekait jobbra balra. Látszik rajta, hogy egészséges, csak igyekszem jól csinálni vele mindent és nem tudom hogy elég-e?!
2016. dec. 1. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Mutogatni mutogat?
2016. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem. Odahúz ha szeretne valamit.
2016. dec. 1. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 17 hónapos, fiú.

Felmaszik mindenre; néha tud egyedül poharbol inni, hogy nem önti le magát, integet, bár nem akkor, amikor kell; pakol, rámol, építő kockát egymásra teszi.


De nem beszél. Mondja, hogy tita, mamama, bababa, te, de céltalanul. Pl. minden tita (cica). Ha megkérdem, hol a lámpa vagy anya orra, szája stb. nem mutat rá, ellenben megért mindent, amit mondok. A kismotorra raül, de nem hajtja magát, nem érdekli. A ceruzával csak karistol össze vissza.

2016. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Hord sokat gyerekközösségbe, játszótérre! Sokat hintáztasd, motoroztasd! Figyelj a fejlődésére, ha bármiben elmarad, kérj segítséget! Ezzel rosszat biztos nem teszel! A lényeg, ha késik a beszéd, bizonytalan a játszótéren a mászókán, stb., akkor vidd el inkább egy felmérésre!
2016. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 14 hónaposan kezdett el járni, 2 évesen kezdett beszélni, 2,5 évesen kezdett integetni és mutogatni és ennyi idős korára van olyan szókincse, mint a többi korabeli gyereknek. Figyelgesd, de nem kell kétségbeesned, mert van ilyen, attól még lehet makk egészséges.
2016. dec. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nincs, a fejlődésben vannak egyéni különbségek. De ha elviszed valamilyen ezzel foglalkozó szakemberhez az ártani nem árt, te pedig megnyugszol tőle.
2016. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a furcsa a leirasodban, hogy meg sem probal agyra, kanapera felmaszni. Ebben a korban mindenhiva be es fel akarnak jutni. Az nem problema, hogy nem beszel, szavakat sem mond.
2016. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek le van maradva valamiben, de emellett lehetnek olyan dolgai is, amiben meg akár előbbre jár. Szokták mondani, hogy aki előbb beszél az esetleg mozgásban lehet bátortalanabb. És a környezetemben erre látok is példát.

Az én fiam is 15 hónaposan kezdett el járni, igaz akkor majdnem tökéletesen, nem esett sokat, szépen járt kb. egy héten belül.

A mozgás egyébként szerintem rendben volt a fiamnál. Felmászni akkor kezdett dolgokra, amikor már mászni tudott, úgyhogy én emiatt megnézetném azért.

2 évesen kezdett el beszélni a fiam egyébként. De ő sokat halandzsázott előtte, állathangokat utánzott, a képeskönyvben megmutogatta amit kérdeztem, stb.

Rajzolni ő is kb. 2 éves kora óta akar...persze nem tud, de ez így van rendjén gondolom :)

17 hónaposan még pici a rajzoláshoz, viszont felmászni már illene neki. A járás előtt minden mozgást időre csinált? (mondjuk a járás is bőven időn belül van)

2016. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ő 9 hónaposan "hasból" felült, aztán 10 hónaposan kúszott. 11 hónaposan felállt illetve mászott. Aztan bútorok mellett ment és 2 héten alatt megtanult járni, ő is alig esett. Abban már profi.


Próbál lépcsőzni. Váltott lábbal. Nyújtja a kezét fogjam meg, másik kézzel kapaszkodik és így.


Hamar kezdte az autó hangját utánozni, azok a kedvencei.

Lökjük egymásnak vagy ő tolja. Labdát már akkor elkezdte visszagurítani mikor egyedül is tudott ülni már.


Ma délelőtt, apukájával játszottak és az építőkockáját ő is rakta egymásra eddig csak rombolta.

Hozta a sütifalóját és a kockát abból, és eddig úgy játszottuk, hogy odatettem neki ő meg belökte, de ma először próbálta egyedül hogy mikor odatettem ahogy szoktuk akkor elvette és ő egyedül bedobta. Úgyhogy örült is.


Utána mondtam, hogy kérek egy labdát, és hozott egyet (pár méterre volt csak de odahozta es odaadta)

2016. dec. 2. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!