Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maltofer helyett van más...

Maltofer helyett van más vaspótlásra?

Figyelt kérdés
Vashiányos a kisfiam és felírták. Már tejmentes diétát tartottunk és visszajött a hasfájás. Összetevői között azt láttam tejszín aromát tartalmaz ami kerülendő tejfejérje allergia esetén!! Mi a francért tesznek ilyet egy olyan gyógyszerbe, amit babáknak javasolnak?? Hétfőn teszek egy kört az orvoshoz de addig is kíváncsi vagyok, hogy van-e megoldás. 4-es a kisfiam vasa szóval muszáj valamit kapnia.

2016. dec. 3. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Sokféle vaskészitmény van, a maltofer sem gyerekeknek ajánlott elsősorban, majd adnak másikat. Addig vegyél egy sima vény nélkül kaphatót, bár abban sokkal kevesebb a hatóanyag.
2016. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak mivel kicsi, a tabletta és pezsgőtabletta sem neki való, így a nagyon sok készítmény már nem annyira sok.
2016. dec. 3. 08:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem vagyok laktóz érzékeny fáj a hasam a Maltofertől :(
2016. dec. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A vaskészítményektől az emberek nagyrészének fáj a hasa. Nekem a béres csepptől volt mindig olyan hányingerem, hogy azt hittem, meghalok.
2016. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk már nem is a Maltofert javasolta. Ferroton nevű gyógyvizet kellett neki adnunk, 3x2ml-t. Tasakos kiszerelésben van, gyógyszertárban lehet kapni. Már az első kúra után látványosan javultak az értékei. Az én kisfiam is tejallergiás volt. Semmi mellékhatást nem tapasztaltunk. Állítólag koraszülötteknél is ezt alkalmazzák.Nekünk nagyon bevált.
2016. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tablettát összetöröd, lekvárral elkevered, én is így szedem a túl nagy vitaminjaimat. Anno láttam valami vitafer junior nevű készítményt, azzal hirdetik, hogy nem okoz hasfájást, csak azért nem vettem meg, mert gyerekeknek való adag.
2016. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy ez a diétába sehogy sem fér bele szóval muszáj lesz valami más. A hasfájásnak se örülök nyilván de most lényegében nulláról kell kezdeni az 1 éves tejmentességet, jobban bánt, ha ki se fogja nőni az allergiát.


#5: ezt nem 4 éves kortól ajánlják? Vagy több verziója is van?


#6: igazából éppenhogy betöltötte az 1 évet, csak még 1 éves kora előtt kezdtem adni neki azért írtam ebbe a kategóriába.

2016. dec. 3. 09:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Nincs több verziója. Azt mindta a gyermekorvos, ne törődjek vele mikortól ajánlják, az ő adagolási utasítását kövessem (ez napi 3x2ml volt). Nálunk bevált. Nem volt még 1 éves a kisfiam.
2016. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem az a tejszín aroma szintetikus, magyarán semmi köze a tejszínhez (élelmiszeriparos vagyok)...de remélhetőleg van valami más
2016. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
A helyzet az, hogy a Maltoferben lévő tejszín aromának semmi köze a tejhez, nem tartalmaz tejfehérjét (én orvos vagyok). A Maltofert - ellentétben a többi vaskészítménnyel - mindig étkezéssel egyidejűleg (vagy evés közben, vagy rögtön utána) kell bevenni, mert így sokkal jobban hasznosul a benne lévő vas a szervezetben.
2016. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!