Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pozitívumai és negatívu...

Milyen pozitívumai és negatívumai vannak annak, ha 6 hónapos kisfiamnak angolul mondókázok, mesét mesélek? Csak hozzám köti a nyelvet, az apja nem mondókázik vele angolul.

Figyelt kérdés

3 hónapos kora óta mondókázok vele angolul, de mindig csak meghatározott időben, mindig ugyanazokat. Most vettem három angol nyelvű könyvet, amiben egyszerű esti mesék vannak, de kicsit elbizonytalanodtam, nem-e teszek rosszat.


Jól beszélek angolul, de nem anyanyelvem, ezért a mondókán és a mesén kívül nem mernék mást neki mondani, nehogy rossz "csatornát" nyissak meg a gyerkőcnél, azaz például ne rögzüljön rosszul neki valami.


Valaki próbált már ilyen módszert? Köszi a válaszokat.



2016. dec. 7. 14:41
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem azt akarom elérni, hogy kétnyelvű legyen a gyerkőc, nem tanítani akarom, mint ahogy azt sokan képzelik. Arra gondoltam, hogy a mondókák rögzülnek egy idő után, amely szerkezeteket később előhívhatja a gyermek, segítségére válhatnak a formulák. Ebből indultam ki, mivel nálam ez működött korábban. További két nyelvet beszélek, és a másik kettő a hagyományos, nyelvtani alapú oktatásban történt, és e kettőt mai napig görcsösen használom. Én mesefilmekből szedtem fel igen sok formulát angolból, mai napig vissza tudok mondani adott filmben elhangzott mondatokat. Arra voltam kíváncsi, hogy ha egy kicsit többet adok bele, tehát mondókázok, mesét mesélek, az esetleg milyen hatással jár. Gondoltam, hátha van valakinek ilyen irányú, de legalább hasonló tapasztalata.


Utolsó: doktoráltam nyelvészetből, de nem ezen a területen. Ugyanakkor ha te is nyelvtanár vagy, tudhatod, hogy igen sok irányzat létezik. Akár itt a válaszolók közt is találhattál olyat, aki szerint hasznos lehet ez a módszer. Szerinted nem. Semmi gond, de szemelyeskedni felesleges.

2016. dec. 7. 23:04
 22/22 anonim ***** válasza:
33%

"Szerinted. Pont az ilyen tipikus, buta magyar mentalitás miatt csapnivaló az átlag magyar nyelvtudása"


Nekem ne magyarazz, Nemetorszagban elek 10 eve, a lanyom meg jobban beszel nemetul mint magyarul, nekem szemelyes tapasztalataim vannak arrol hogy milyen az amikor a gyerek ketnyelvu. Nem latom ertelmet az idegen nyelven valo mondokazasnak, sokkal fontosabbnak tartom hogy az anyanyelvet tanulja meg stabilan. Baromi nagy kavarodas lehet belole, elonye meg kabe nulla. Persze dicsekedni jo vele mas anyukak elott, de kabe ennyi az osszes gyakorlatil haszna.

2016. dec. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!