Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet olyan hogy visszajon a...

Lehet olyan hogy visszajon a hasfajas? Mit tegyek hogy hamarabb elaludjon este? 10 hetes

Figyelt kérdés
A fiam 10 hetes.Hasfajos mar az elso pillanattol kezdve.Estere jon ra altalaban.De van hogy egesz nap huzogatja magat es rosszkedvu.Vagy 2 hete mar javult a helyzet.Mosolygos volt,nyugodtan aludt napkozben es este is konnyebben elaludt.De nemreg ujra elojott es sokkal rosszabb mint a kezdetekben.Mindent ugyanugy csinalok,ugyanazt kapja...Eddig elkezdte a hasfajast este 9 fel 10 korul olyankor barmit probalok nem alszik orakon keresztul,tejcsi utan sem csak sir es huzza ossze magat mint egy suni.Most mar elkezdi 9 korul es pl mar hajnali 3/4 kettoig csinalta ugy hogy kozben nem aludt esetleg 5 percre elnyugodott.Probalok ilyenkor mindent..olben,simogatast de csak fesziti magat es ha elis szunyokal felkel amint leteszem.Hulla vagyok.Az elmult napokban egyre jobban kitolodik.Eddig fel 12-re elaludt es aludt reggelig de az elmult ket napban mar 1 ora es 3/4 kettoig huzta.Fogalmam sincs mitevo legyek.Hogy csinaljam hogy hamarabb elaludjon?Mar probaltam hogy hamarabb lefekszem vele de alszik 20-30 percet mint napkozben es fent van.Reggel pedig eszik aztan nemsokara alszik is vissza.Elalszik sokszor a tejcsin es alszik 30 percet kb.De ejszka miert nem alszik el a tejcsin plane a felhomalyba?Azt is probaltam hogy delutan felkoltottem hogy hatha este faradtabb lesz es alszik de az sem jott ossze.Mit tegyek?Tanacs?Mar alig varom mindig az estet hogy hatha jol alszunk....de nem jon ossze.Mar nagyon faradt vagyok!(Tudom mas is)
2016. dec. 11. 12:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Mar minden cseppet probaltunk..hasznaljuk de semmi sem mukodik.Azt felejtettem meg el hogy hason alszik es ahanyszor hasra teszem bugyog ki a kaja belole mivel lokdosi magat.Most napkozben nyugtalan,sirdogal es ragja az oklet de nem ehes aztan persze folyik a nyala.
2016. dec. 11. 12:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg szélcső! Nalunk csodát tett esténként!
2016. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon hiszek ebben a hasfájós dologban. Lehet, hogy van ilyen, de szerintem sokkal ritkábban, mint ahány kisbaba kap emiatt ilyen-olyan cseppeket. Sajnos mi anyák össze vagyunk alaposan zavarva az etetés-szoptatás-altatás kérdésben. Szerintem alapvetően minden kisbaba sírósabb esténként, és legtöbbjük úgy sír, hogy húzogatja a lábát, de nem hasfájás miatt, hanem mert az egész testével kommunikál. Akkor is húzogatja, amikor örül valaminek, keze-lába jár. Nekem négy gyerekem van, és mindegyiknél megfigyeltem, hogy csak szoptatásra nyugszik meg, este akár folyamatosan magamon kell tartani, hogy nyugodt legyen. Aludni is velem aludtak mindig, és rengeteget voltak kézben, első nyekkenésre szoptattam őket. Most is így vagyok a legkisebbel, aki 8 hetes. És hajlamos voltam eleinte azt hinni, hogy a hasuk fáj, most a legkisebbel is gondoltam rá. Aztán amióta én vagyok a cumija is, azóta béke van, csend és nyugalom. Egyszerűen velünk akar lenni a kisbabánk, akárcsak a kismajom az anyja szőrébe kapaszkodva. Minden nap érkeznek hasonló aggódó kérdések kimerült tanácstalan anyáktól. Hallgass az ösztöneidre bátran, nem lehet őket "elrontani", a rengeteg testközelben töltött idő jót tesz, és nem tart örökké!
2016. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen en is a testkozelseg hive vagyok de pl ma ejszaka nagyon nehezen elaludt a kisagyban ugy hogy ringattam es simogattam de 10 perc utan uvoltve felkelt,huzta magat ossze mint egy suni es hiaba probaltam magamhoz olelni csak folytatta.Az olembe vettem a karomra de ott is csak sirt es feszitette magat hiaba beszeltem hozza,enekeltem,kislampat oltottam.Nagyon nehezen nyugodott meg es kb fel oraig csak 2-3 percet szunyokalt es aztan huzta ossze magat ujra es ujra.Volt ejfel mire megint elcsendesedett fel 10-tol.Szoval en mindent megprobalok,remelem az ido ezt is megoldja.:-)
2016. dec. 12. 15:18
 5/5 karsai emese válasza:
Nálunk is hasonló helyzet volt most 7 hetes. Tápszeres (sajnos) lactogen harmony tápszer+tommy tippee cumisüveg+bio gaia cseppek. Minden nap van kaki többször is ...,kevés buki ,nyugodt játszás és alvás. Na persze este szeret sokáig fennt lenni és állandó foglalkozást igényel. Hasfájás elmúlt pedig sokszor azt hittük megbolondulunk éjszaka. És mecsek teát is iszunk na meg a cumi megnyugtatja. Sok sikert!
2016. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!