Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ijesztgetik sokan az...

Miért ijesztgetik sokan az anyukákat ilyenekkel? (lent)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 7 hónapos lesz most a kislányunk.

A terhességem alatt kb. mindenki mondta, hogy az utolsó hetek borzasztóak lesznek, felkelni sem tudok majd. Ehhez képest én simán rohangáltam 37 hetesen még magassarkúban...

Utána azzal jöttek, hogy a császáros sebemtől még csak nevetni sem fogok tudni hetekig, úgy fog fájni és hogy felesleges a magánkórház, ugyanazt az ellátást kapnám egy állami helyen is...

Közben egész terhesség alatt hallgattam, hogy most pihenjem ki magam, mert a kicsi születésétől fogva évekig nem fogok aludni rendesen, és hogy káosz lesz az életünk.


Hát egyáltalán nem lett az, kipihentek és boldogok vagyunk mind a hárman, a lányunk 2 hetes kora óta este 8-9 körül elalszik és reggel 9 előtt nem ébred fel.

Pedig a sok jótanácsnak és figyelmeztetésnek hála én már a világvégére is készültem kb...


Miért kell így ijesztgetni a kezdő anyukákat?


2016. dec. 12. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Tedd ossze a ket kezed es orulj.
2016. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Jajj, hány olyan kérdést olvastam már itt, hogy neki miért nem mondta senki előre, hogy a szülés fáj, a szoptatás fáj, a gyerek nem alszik, a bukás büdös, szex meg nem lesz 3 évig, miért csak a rózsaszín ködöt mantrázzák folyton? Így nem tudott felkészülni ezekre, és az élete siralomvölgy, blablabla. :D Hogy nekünk nőknek semmi sem jó.... hátmégilyet... :)
2016. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem csak gyerekvállalásnál van így. Inkább csak amolyan készülj fel a legrosszabra tanács. Mert tényleg bekövetkezhet, amit mondanak és ilyenkor jobb testileg, lelkileg felkészülni rá. Ha meg mégsem mennek rosszul a dolgok, akkor meg még annál is nagyobb az öröm és a megkönnyebbülés.


Nézd meg az ellenkező oldalt is. Akinek mindig csak azt mondták, hogy milyen gyönyörű dolog és mindenki boldog lesz, a gyerek alszik éjjel és csupa móka és kacagás az élet. Aztán jön a baba, aki 24 órából 20at végigüvölt.


Csak mert te és mások így jártatok, még nem jelenti azt, hogy akik az ellenkezőjét mondják, hazudnak.

2016. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Van, akinek nincs ilyen szerencséje.

Van, aki nem tud magassarkúban szaladháni 37 hetesen, van, akinek nagyon fáj a császáros sebe vagy a gátsebe, van, akinek hasfájós a gyereke és egész nap csak sír...

Örülj neki, h minden szép és jó.

Pf...

2016. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

3 gyerekem van.3 csaszar.

Az elso kettot 18 es 20 evesen szultem.

Egyaltalan nem viselt meg sem a zerhesseg,sem a csaszat,sem a gyerekek babas korszaka.

Minden akadalyt siman vettunk a parommal.

27evesen szuletett a 3. Gyerkoc.a terhesseg kb 33-34.hetetol menni alig birtam,fajt mindenem.a csaszar maga volt a pokol,az utana kovetkezo 2 het szinten.felalni alig birtam,annyira egett,es fajt a hegem.a gyerek 2 hos koraig alig aludt.olyan voltam mint egy zombi.en a mindig csinos no,kepes voltam az itthoni papucsomban,szakadt nadragban elindulni reggel a nagyokkal.olyan faradt voltam.

Szerencsere azota a 3.gyerkoc is alomgyerek lett,de most megtapasztaltam a masik oldalt is.

Van igazsag abban amit mondtak neked.

Orulj,hogy nem jott be.

Szerintem,es a vedonom szerint is,a fiatal anyukak sokkal konnyebben viselik ezeket mint az idosebbek.

2016. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a te eseted a ritkább.

Örülj neki hogy ilyen szerencsés vagy. :)

Nagyon remélem nekem is ilyen könnyű lesz majd.

2016. dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha minden rosszra felkészültél, már csak kellemesen csalódhatsz. :D


XD

Majd jön még a fogzás, betegségek, oltások, oviba szoktatás, dackorszak, iskolakezdés, verekedős korszak, pubertás, nemi élet kezdete, lázadozás, elszakadás, stb. Akkor is lesz majd pár jóakaró, aki időben felkészít, hogy mire számíts. :)


Egyébként minden gyerek más, és minden szülő is. Mindenki mást él meg a "legnehezebbnek". Van, aki a terhesség végét, van aki a folyamatos éjszakázást. Van aki élete legboldogabb korszakának éli meg a kisbabás időszakot, és 6 évesen legszívesebben odaadná valakinek örökbe. :D

2016. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerencses vagy,orulj...nekunk elsore született a legnyugosebb babank...no vele minden "jót" megtapasztaltunk..csaszar,hasfajas,szoptatasi problemak,ja es alig aludt(most se tul nagy az alvasigenye,5 évesen)

A kisebbiknel megkerdeztem anyukamat,hogy normalis e,hogy ezsik es alszik csak..

A harmadik egyelore alvasban az elsohoz hasonlít,de zombi most nem vagyok,mert nem hasfajos..en halas vagyok a sorsnak,hogy az elsonel mindent megtapasztaltunk...a kicsiknel sokkal könnyebb volt,mert rosszabbra szamitottunk..

2016. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Van egy bölcsesség, én ehhez tartom magam: készülj a legrosszabbra, de bízz a legjobbakban.


Olyan kis éretlenkének tűnsz.

2016. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Senki sem ijeszget, pusztan elmondtak a tapasztalatukat. En is 20 evesen szultem az elsot, a legrosszabbra keszultem, de vegul eszik-alszik babank lett, nem volt hasfajos sem. De eszembe sem jutott ezen agyalni, hogy mi a francert ijeszgetett mindenki, szimplan csak orultem, hogy milyen baromi nagy szerencsenk van. Most heteken belul megszuletik a kisteso, es most is fel vagyok keszulve a "legrosszabbra". Mert azert nem az a jellemzo, hogy egy ket hetes gyerek ejjel 12 orat alszik. Picit olvasgass a temaban es majd rajossz.
2016. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!