Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák, miért vagytok még...

Kismamák, miért vagytok még mindig ilyen sokan, akik Bencének nevezitek a babátokat? 2009 óta a leggyakrabban anyakönyvezett fiúnév, szinte minden gyerek Bence. Nem zavar titeket?

Figyelt kérdés
Nekem is tetszett régen ez a név, de nem adnám, mert kb. 10 Bence született mostanában a környezetemben, és nem értem, hogy ez a szülőket, hogy nem zavarja.
2016. júl. 14. 16:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
50%

Kollektív tudat, nem értem én sem, csakazért se adnék gyakori nevet.


Majd suliban a vezetéknevén szólítják, ha lesz 4 Bence. Vagy Beni. Mert aki nem Bencét ad, az is Beninek becézi. Benjamin. Benett. Stbb


Olyan mint anno a Tamás, Péter.

2016. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindegy neked, hogy a másik gyerekét hogy hívják? Nyilván azért nevezi úgy, mert az tetszik neki. Az én lányom Anna, a születése évében az volt a leggyakrabban adott név. Na és? Gyerekkorom óta terveztem, hogy ha lányom lesz ezt a nevet kapja, marhára nem érdekelt, hogy milyen gyakori. Mellesleg már 13 éves és soha de soha egyetlen vele azonos nevű, korban hozzá közel álló gyerekkel nem találkoztam.
2016. júl. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Csak feltettem egy kérdést, nem kell felhúzni magad, egyél egy kis csokit.
2016. júl. 14. 16:28
 4/46 anonim ***** válasza:
54%
Ja, nem tudtam, hogy csak érdekel, aki neked ad igazat
2016. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Nem, a kedvenc válaszaim úgy kezdődnek, hogy "nem mindegy az neked?" :)
2016. júl. 14. 16:39
 6/46 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyerekem ugyan nem Bence, hanem Anna,de egyáltalán nem érdekel, hány kislányt hívnak még így az országban. Nem volt szempont, és kész.
2016. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt jobb ötlete, és ha egyszer ő a nyolcszázadik akinek tényleg tetszik? Az egyik barátnőm is nemrég szült, és hónapokig vacillált mindenféle egyedi és ritka néven, és végül Dávid lett. :-)Lehet néha az ember elfárad a névválogatásban, de a szülési idő nem várat magára.
2016. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
79%

én sem értem miért húzod ezen fel magad.

szerintem inkább legyen Bence, mint valami idióta név ami annyira ritka,hogy azt se tudja az átlag ember,hogy fiú vagy lány név.

amúgy nekem elég gyakori keresztnevem van, főleg a korosztályomban. általánosban volt amikor 3-an voltunk ugyanilyen nevűek egy órán. külöféle módon becéztek minket, így egyből tudtuk kinek szólnak. nem nagy tradégia, sosem zavart,hogy mást is hívnak így.

2016. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az értelmes választ, ment a zöld kéz. Én nem húzom fel ezen magam, csak érdekel, hogy ez tényleg nem zavarja-e a szülőket, mert nekem fura, de ezek szerint nem :)
2016. júl. 14. 16:59
 10/46 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk Hannank van..az se egy ritka nev..viszont nem egy Kovacs vezeteknevhez kellett valasztanunk...amugy kerdesedre valaszolva,nem,egyaltalan nem zavar,hogy minden masodik kislanyt igy hívnak,nekunk csak o van...:)
2016. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!