Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktol az anyukaktol kernek...

Azoktol az anyukaktol kernek segitsegek akik kulon szobaban altatjak a babajukat?

Figyelt kérdés

Nem szeretnek vitat vagy kotozkodest!!

Midenkinek szive joga ugy csinalni, ahogy szeretne!!

Ezt szerettem volna elore letisztazni!!

Az lenne a kerdesem, hogy Ti hogyan gyoztetek meg magatokat arrol, hogy nem lesz baja a babanak kulon szobaban??Biztos van koztetek is aki felt.

En igazan besz@ri vagyok es igy hogy egyutt alszunk (egyszobaban legzesfigyelovel egymastol max 15 mc-re) megis minden ejjel felebredek kb 5-6 alkalommal ellenorizni, hogy vesz-e levegot.

Mondanatok valamit, hogy hogyan gyozzem meg magam?

Minden megteszek amit lehet: nem oltoztetem tul, nem adok ra sapkat, a hatan altatom, kemeny a szivacsa es kisse fel van emelve a fejenel mert enyhen refluxos, vettunk legzesfigyelot, kozel alszom hozza, hogy erzze a jelenletem.

Sajnos a ferjem 2 testvere meghal 1 eves koruk korul, de nem tudjak miert es erre gyanakszanak, hogy bolcsohalal volt.Igaz betegek voltak, szuleteskutol kezdve, de az orvosok szerint nem a betegseg okozta a halalukat.

Koszonom ha segitenetek helyretenni a lokott fejemet.


egy tulaggodos anyuka


2010. máj. 2. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És ha az anyjukkal aludtak voltna akkor szerinted nem halnak meg?
2010. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk születése óta külün szobában alszik (ez a szoba a mi hálónk mellett van és összenyitható (ajtó van közte).

Én is eléggé aggódós voltam az elején (éjszaka többször is átmentem megnézni, hogy lélegzik-e, stb.) de aztán rájöttem, hogy túlparázom a dolgot.

Nem volt légzésfigyelőnk se, mégis már 1,5 éves a kislányom, de szerencsére sose volt semmi baj.


Ne aggódj, tudom, hgoy vannak kivételek, de nekem a gyerekorvos is azt mondta, hogy olyan babáknál lehet probléma, akik nagyon alacsony súllyal születtek, koraszülöttek, vagy komplikáció volt szülés alatt.


NE aggódj, nem lesz nálatok se semmi baj! Ha mégis izgulsz esetleg vegyetek légzésfigyelőt (bár a legtöbb akkor is riaszt, ha nem kéne) és legalább alapfokon sajátítsd el a babák újraélesztését, mert ha beriaszt, nem elég nézni a gyereket, tenni is kell vmt.!


Jó egészséget!

2010. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szia.én már elejétől külön szobába altattam,pont azért hogy azt szokja meg.amikor hazajöttünk a körházból,itt aludt velem,hogy szokjam a szuszogását,hogy fel kelek e ha bukik vagy sír?így aludtunk 2 éjszaka.aztán egy kicsit messzebb tettem,hogy úgy is meghallok e mindent,és amikor megbizonyosodtam arról,hogy érezzük egymást,és felébredek rá,akkor be tettem a szobájába.Persze légzésfigyelővel.Sajnos a bölcsőhalál az akkor is jöhet ha 2 cm re vagyok tőle,ilyenkor az számít mennyire tudsz nyugodt maradni és tenni a dolgod.

pl segítséget hívni,vagy ütögetni a hátát,vagy sokszor az is elég,ha rá kiabál,jól megrázza az ember.

viszont amíg itt aludt velem addig rájöttem,hogy a babák iszonyú sok felesleges hangot adnak ki,amire az ember felébred de mivel semmi gond,csak nyelt,vagy nyöszörgött,vagy ásított,vagy más,így megpróbálsz visszaaludni,szóval nagyon fáradt voltam,és ez nem jó a babának sem.Én nem meggyőztem magam,hanem egyszerűen hozzászoktattam magam a külön alváshoz.2,3 éjszaka,duplán fent voltam de aztán ehhez is hozzászoktam,és ő is.15 hónapos,és ha álmos beviszem a szobájába,leteszem,becsukom az ajtót és már alszik is.nyugodt kiegyensúlyozott baba.

2010. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!Én 6 hós koráig aludtam vele egy szobába.

Akkor külön jöttem,mert olvastam,hogy jobb,ha külön alszunk tőlük.

Engem jobban megviselt mint őt...Szerintem ő jobban is alszik,mert igaz nem ébredt fel,de mindig mocorgott ha mentem lefeküdni,megmozdultam ,ilyesmi.Én nagyon félős vagyok,,az első babám pocakban elment.A kislányommal 2szer voltam kórházba.Igaz nálunk a családban nem volt gond,sehol.Én nagyon megértelek,de kell a picinek a saját tér,és a pároddal való kapcsolatodnak is biztos számít.

Próbáld meg rászánni magad.HA esetleg nem megy egyből ,nem gond,átmész éjjel,megnézed.Menni fog!GYERÜNK!!!!!

2010. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolso.

Ez az amirol beszelek!!Csodallak, hogy meg tudtad tenni!!Bizol magadban es a babadban.

En nem tudok bizni magamban (nem csak ebben, sajnos egyebkent sem)

Tudom en, hogy zakkant vagyok es ez igy nem normalis.


Kedves masodik: koszonom, hogy ezt leirtad.Ez egy kicsit megnyugtato azert, hogy kicsi ra az eselye ha minden rendben volt szuletesekor.

Szerencsere minden rendben volt :)

Igaz kicsit korabban jott, de a 38. het mar nem koraszulott es majdnam 3.5 kilo volt.


Kedves elso: szerintem felre ertettel.Pont ezzel kezdtem, hogy en nem akarok vitat.

Nem tudom, hogy mi lett volna ha a szulokkel alszanak.

Ezt senki nem tudja kideriteni, es nem is arrol szol a kerdes, hogy melyik a biztonsagosabb.

Hanem arrol, hogy akik kulon altatjak (van ra lehetoseguk) megbiznak az osztoneikben.

En nem tudok es ezert kertem oket, hogy osszak meg velem, hogyan csinaltak.

Biztosan fel mindenki eloszor....de ez az ido nalam elmult es meg mindig nem fejlodott ki bennem a biztonsag erzet.

Koszonom a valaszokat.

2010. máj. 2. 13:31
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolso: koszonom a biztatast!!

Sajnalom a babad :( De orulok, hogy most minden rendben Veletek :)

Az az igazsag nem feltem ennyire (csak a normalis szinten) amig nem tudtam, meg, hogy a ferjem testverei valoszinuleg igy haltak meg.

Azt hiszem ezt a reszletet nem akartam tudni Roluk.

2010. máj. 2. 13:35
 7/15 A kérdező kommentje:

Mindenki megkapta a megerdemelt zold jelecsket!

Meg a kedves elso valaszolo is meg ha kicsit felreerthetoen is valaszolt. :)

2010. máj. 2. 13:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi kisfiunk is külön alszik születése óta. Nekem eszembe sem jutott a mi szobánkba tenni a kiságyat. Eleinte 1 hónapig én aludtam a babaszobában, majd amikor szépen beállt az 1x éjszakai szopi akkor kiköltöztem tőle. Először nagyon aggódtam érte, és egy éjjel legalább 5-6 alkalommal bementem megnézni, hogy nincs-e semmi baja. Ez eltartott úgy 1/2 éves koráig, majd szépen lassan leszoktattam magam a bemászkálásról. Mindig azt mondogattam, hogy csak megzavarom vele az álmát, és hogy nem lesz semmi baj. Most 19 hónapos múlt, és minden oké vele. Pedig még légzésfigyelőnk sincs.

Egy példa, amit én szerettem volna elkerülni: keresztfiunk 13 éves koráig az anyukájával aludt, apuka meg a gyerekszobában. Megszületett a kistesó és kezdődött az egész újból. Kiskölyök ment a saját szobájába, anyuka a hálóba a kisbabával, apuka a nappaliban. Ennek 6 éve, és még most is ez a felállás náluk.

2010. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok én sem gondoltam hogy ez vita csak feltettem egy kérdést. Mert ha belegondolsz szegény gyerekek biztos nem azért haltak meg mert nem aludtak együtt... És akkor talán bátrabb leszel.
2010. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

kedves elso es utolso :

igazabol az is benne van, hogy nem tudom, hogy az szamit-e ebben a dologban, hogy kozeli rokonnal fordult elo.

Minden betegsegnel mondjak, hogy gondoljuk vegig volt-e hasonlo eset a csaladban,mert talan hajlamos lehet ra.

Mivel 2 hasonlo eset is volt ezert aggodom ennyire....meg egyebkent is aggodos vagy mindenben.

2010. máj. 2. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!