Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell bántani, amiért...

Miért kell bántani, amiért szeretem szépen, csinosan öltöztetni a babámat?

Figyelt kérdés

Első baba, imádok neki (is) vásárolni, 7 hónapos létére elég komoly ruhatárral rendelkezik.

Viszont folyton kapom a megjegyzéseket, hogy "szegény gyerek, biztos milyen kényelmetlen lehet neki", meg hogy nem attól vagyok jó anya, hogy több tízezret otthagyok pár ruhára a boltban..

Komolyan ekkora szálka az emberek szemében, hogy a lányomat nem rugdalózókban viszem emberek közé?!

Pénteken is pl. voltunk ebédelni pár barátnőmmel, a kicsi a kocsiban ült mellettem és egy vendég a szomszéd asztaltól elkezdte mondani, hogy mennyire szép kislány, viszont szegénynek biztos nagyon kényelmetlen feszengeni abban a ruhában, ami rajta van.


2016. dec. 19. 12:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
20%
Nincs jobb dolguk, ne foglalkozz vele. Én is csinosan öltöztetem a kisfiam, pl. nem adok rá gusztustalan harisnyát, sőt otthon is rendesen fel van öltözve nem pedig bodyban flangál
2016. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Meg hogy a "gyereknek nem számít, mi van rajt". Szóval akkor kamaszkoráig ne is figyeljem, mit szedek ki a szekrényből, mert úgysem nézi senki?

Attól, mert ő ugyanúgy elvan a leggins+body párossal, én szeretem szépen felöltöztetni, ha megyünk ide-oda, vagy valami alkalom van.

2016. dec. 19. 12:21
 3/28 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos mert ilyen világban élünk, ilyen rosszindulatúak és irigyek az emberek.Én feltettem tegnap itt egy kèrdést...a fürdés helyett fürcsit, a fiú nemiszerv helyett pucukát írtam....na hát oltogatnak is rendesen, hogy milyen gyenge vagyok, mit gügyögök stb. de persze ezek az emberek nem tudtak érdemben válaszolni a kérdésemre.Szóval a rosszindulat...emiatt bántanak.Ne foglalkozz senkivel, próbálj meg túllendülni a beszólásokon.Senkinek semmi köze hozzá, úgy öltözteted a gyermekedet ahogy szeretnéd.
2016. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
En is szepen oltoztetem a babamat, de arra is figyelek, hogy kenyelmes legyen. Neki is sok ruhaja van, de soha nem kaptunk ilyen megjegyzest, hogy biztos kenyelmetlen neki. Ha te mar tobbszor is, akkor lehet, hogy tenyleg olyan fazonu/anyagu ruhakat adsz ra, ami nem latszik kenyelmesnek, nem?
2016. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem se foglalkozz vele.. 6 hónapos kisfiam itthon ugyan bodyban- rugiban van,de azok is szépek, nem szakadtban-foltosban(mint ahogy sokan tartják,hogy otthonra jó az is) de, ha megyünk valahova akkor vagány farmer,esetleg ülepes gatyó, kis ing, vagány felső/pulcsi... van aki tényleg leszarja, hát én nem..
2016. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező leírásából én is arra asszociáltam, amire a 4. Az se jó ám, ha a saját divatmániád miatt szinte tárgyként kezeled és öltözteted a babád, h mindig trendi legyen. Egy 7 hós kisbabánál bizony rengeteg olyan ruhadarab van, ami cukin néz ki, de neki még nagyon kényelmetlen a viselése. Akkor is, ha épp az ilyen anyukák miatt, mint te, már kapható a méretében ...
2016. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindenki ezt mondja, akkor valószínűleg tényleg kényelmetlen ruhákat adsz rá. Ne csak arra figyelj, hogy neked tetsszen a gyerek, hanem, hogy neki mi a jó.
2016. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
1%
ÉÉÉÉÉS elkezdték lepontozni azt, aki ad a gyerekére és nem rongyos ezeréves ruhákba járatja! GRATULÁLOK!!!!!
2016. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Én vegyesen öltöztetem a kisfiamat. Most 6 hónapos, vannak szép farmernadrágjai, pólói, pulcsijai, kabátkája, csizmája, tornacipője, stb. Már egészen piciként is adtam rá pólót, nadrágot, nem mindig rugiban volt.


Ha valahova elmegyünk, akkor általában a fenti ruhákat adom rá, de bizony előfordult sokszor, főleg kisebb korában, hogy rugiban vittem. Nem tudom, ezzel mi a probléma. A rugi babaruha, ő pedig egy baba. :) És rugikból is lehet nagyon szép, aranyos darabokat kifogni.


Én egyáltalán nem ítélem el, aki csinosan öltözteti a babáját, hiszen az enyémnek is van sok csinos ruhája. De azt sem értem, hogy mások miért ítélik el azt, aki meg rugit ad rá, meg hasonló, "kevésbé csinos" dolgokat?


Most itt pl. az első válaszolóra gondolok, aki szerint a harisnya "undorító". Épp itt alszik mellettem a kisfiam, többek között kék-fehér csíkos harisnyában, ami nekem tetszik, neki meg látszólag kényelmes, és praktikus is. Miért undorító? Egyáltalán hogy lehet egy szépen megcsinált, ízléses babaruha undorító? :)


Szóval kedves első, ha te leszólod azokat, akik másfajta ruhába öltöztetik a babát, mint te, akkor te se legyél felháborodva, ha mások is ezt teszik.


Amúgy szerintem tökmindegy, mibe öltözteted a babát, ha a ruhája:

- tiszta

- kényelmes, nem nyomja/szorítja, kap benne rendesen levegőt

- normális anyagból készült

- időjárásnak megfelel.


Ha a ruhán kívül is megad valaki a babájának mindent, ami szükséges, nem teljesen mindegy, hogy pöttyös vagy lovacskás, csíkos vagy kockás ruhába, hogy rugiba vagy nadrágba öltöztetik, hogy adnak-e rá harisnyát vagy nem?

Miért kell egymást leszólni?

(Kérdező, ez főleg nem neked ment, hanem az első válaszolónak, bár nálad is éreztem kis rosszindulatot ennél a mondatnál: "Komolyan ekkora szálka az emberek szemében, hogy a lányomat nem rugdalózókban viszem emberek közé?!", mintha te azt tartanád helytelennek, hogy más képes rugiban emberek közé vinni. Ha félreértettem, akkor bocsi.)

2016. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%

8.

Te miről beszélsz? Egyetlen, a 4. kivételével mindegy egyes válasz 40% alatt van! pro és kontra...

2016. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!