Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes ezeket megvenni a 11...

Érdemes ezeket megvenni a 11 hónapos lányomnak? (járássegítő, tricikli) Hasznos egy járássegítő?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének. A lányom ugyanis nem hajlandó másképp felállni, akármit csinálni, ha nem kapaszkodhat belém. Se ajtó, se szék, se kiságy nem működik...


Ezt a járássegítőt néztem ki:

[link]


És ehhez hasonló triciklit:

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 3. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem menj el egy játék boltba ahol vannak ilyenek és próbáld ki hogy érdekli e?mert ha nem akkor felesleges megvenned!ami az egyiknél beválik nem biztos hogy a másiknál is!
2010. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy ne siettesd a lányodat, 11 hónaposan még semmiről sincs lemaradva. Azért akar beléd kapaszkodni, mert az ad neki biztonságérzetet. Ha semmilyen tárgy (szék, rács) nem jó neki, akkor miért gondolod, hogy egy gurulós vacak majd tetszeni fog neki?


De ha mindenképpen ragaszkodsz a járássegítőhöz, akkor tényleg érdemes játékboltban, bababoltban személyesen is kipróbálni, megnézni,mennyire stabil, nem borulékony-e...


Egy ismerős kislány egyébként szintén csak úgy volt hajlandó menni, hogy markolta valakinek az ujjait, egyszerűen nem merte elengedni. Aztán egyszer valaki poénból a kezébe nyomott 1-1 csipeszt, a kislány ugyanúgy feltartott kézzel megmarkolta, ahogy az ujjat, mikor vezetgették, és szépen elindult egyedül. Így tanult meg járni, két csipeszt markolva.

2010. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzőkkel, de az első szerintem annyiból jó lehet, hogy esetleg később is fogja majd tologatni. Lányom mindent tologat, a székek , bili, babakocsi, stb.

De csak azért felesleges kidobni pénzt, hogy a járásban segítse, ha nem akar, úgysem fog menni, és ezzel megint csak azt éri el, hogy valamibe kapaszkodva megy, nem önállóan. lányom 14,5 hósan indult el, addig semmi nem volt jó, mindig félt, bizonytalan volt, aznap úgy döntött, tud járni, és elindlt.

2010. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ki szoktam próbáltatni a Fiammal a játékokat. Pl. a F&P Tanuló kutyusra én nagyon "be voltam indulva", de Őt nem is érdekelte. Persze néztek a Tescoban, hogy miért nyomkodom azt a szerencsétlen kutyát ennyi ideig. :D Még jó, hogy nem költöttem rá. A járássegítőt viszont megvettem (bár nem F&P) és inkább a székeket tologatja, mint azt. Úgyhogy próbáljátok ki szerintem is először!

2010. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a járássegítőt érdemes megvenni, bár tényleg nincs elkésve a lánykád. Nekünk sokat segített, és a mai napig szokott 20 hós kisfiam játszani vele.

Van triciklink is, de az még annyira nem köti le, mert nem tudja hajtani magát pedállal.

2010. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A csipeszes sztori tetszik :-)

Nem siettetem, látom, hogy menne már máshogy is, csak kell neki egy kis lendület. Ő ilyen. Az első perctől. Tudom, mert figyelem a lányomat.


Egyébként délután hívott a védőnőnk, hogy volt ilyen az unokájának, ideadja, hogy kipróbáljuk, mielőtt megvennénk.


Tricikli:

Ilyet vegyünk, amit linkeltem, vagy célszerűbb lenne egy lábbal hajtós kismotor még/már? A lábbal hajtóst mikortól tudják használni a gyerekek?


Köszönöm a válaszokat és tapasztalatokat.

2010. máj. 3. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!