Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Inhalálás 6 hetesen?

Inhalálás 6 hetesen?

Figyelt kérdés
Sajnos a kisbabám elkapott valami vírust a tesójától, hörög meg sípolva veszi a levegőben , a gyerekorvos rögtön inhalálást rendelt el,amiben nincs tapasztalatom, a nagyobbnak sosem kellett. Eddig 2-t fújtunk neki az oldatból,de persze sírt közben, rángatta a fejét, nem sikerült 4-5 légzésnél végig rajta tartani a maszkot, ettől még hatásos vajon? Leírná valaki, hogy pontosan hogyan használja kisbabával? Babyhaler típusút kaptunk. Az inhalálástól függetlenül ugyanúgy szívjam orrszívó porszívóval az orrát? Minden tanácsot szívesen fogadok, nagyon aggódom a piciért.

2016. dec. 22. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nezz meg egy videot a hasznalatarol. Usd be babyhaler hasznalata es kiad egy rakatot.

Napi hany fujast mondott a doki?

Elofujta a babyhalerbe? Sterilizalt allapot utan elofujjak a dokik, hogy letapadjon a falara.

Neked hasznalatkor kicsit fel kell razni a ventolint (gondolom azt kaptal hozza), bedugni a megfelelo nyilasba, felfele alljon. Maszkot odatartani az arcara legmentesen es ugy fujni bele. 7-8 legvetelt megvarni. Kis pihi (elveszed a maszkot) es ujra.

A mely legvetel a jo. Igazsag szerint, ha bog kozben az kulon jo is, mert olyankor jo mely levegot vesznek. De vard ki, hogy tenyleg annyi legvetel legyen!

Ha tok nyugidt es csak pici feluleteseket lelegzik, az rosszabb, szoval sajnos ebben az esetben nem baj, ha bombol. 😕

Fejet fogjad, ne rangassa el, a lenyeg, hogy onnan szivja.


Egyik gyerekem asztmas, 3 honaposan kezdte, emlekeim szerint siman a hatan fekudt akkor ugy csinaltam. Egyik kezemmel a fejet tamasztottam hatulrol (eleg pici szoval konnyen lehet rogziteni ebben a korban), masikkal megy nyomtam az adagolot.

En a babyhalert amugy nem anynira szerettem, mert baromi hosszu a terfogatnovelo resze. Van rovidebb csovu, amit konnyebb kezelni sztem.


Ne aggodj, bele fogsz jonni! Es tenyleg segit, hidd el, es eleg gyorsan is.

Jobbulast!

2016. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja es persze, szivd minel gyakrabban az orrat! Ilyenkor a hatracsorgo valadek kerul a tudobe, szoval mknel kevesebb jut le, annal gyorsabban gyogyul.

Szoval, ha jon az orrabol, akkor szivni kell.

2016. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
úgy érted, hogy Ventolint kaptatok? Mert azt szokták a babyhalerbe tenni. A másodikkal 5 hetesen voltunk vírus miatt kórházban, volt inhalálás sóoldattal, meg ez a Ventolin-os cucc. Egyet porlasztasz, utána rá az arcára a maszkot. Persze utálni fogja, és lehet hogy sír, de ez a "jó", mert ilyenkor jól letüdőzi. 4-5 ilyen letüdőzés már jó, az már hatni fog. Gyógyulást!
2016. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!