Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetesen van/volt kialakult...

6 hetesen van/volt kialakult napirendetek? Mennyit alszik napkozben es ejszaka hogy alszotok, hanyszor ebred?

Figyelt kérdés
Ma toltotte a 6 hetet a fiam.1-2 hete volt egy kialakult napunk.Tudtam kb mikor kel,furdes ,lefekves de most tiszta kaosz.Van napkozben hogy csak 1 orat alszik es ha folkel ,sir es keri a tejcsit majd kis fentlet utan ujra elalszik.Igy az eves most nagyon ossze vissza van, vagy van hogy nem eszik eleget de elalszik a cicin es akkor megint korabban felkel mert ugye keveset evett.Volt egy par estenk amikor 7kor evett 8 kor elaludt es csak hajnali 3-kor kelt fel egyszer enni.Nagyon megorultem hogy de jo ez igy szuper lenne.De csak par napig tartott,pedig mindent ugyanugy csinalok de most alig hogy elmegyek furodni este mar font is van fel 10 korul keri a cicit de utana nem alszik vissza akarhogy ringatjuk es probaljuk,olyan mintha nem lenne almos es ez igy megy altalaban hajnali 1-ig.Addigra en mar hulla vagyok es feladom a mindenfele pozt vele.O egyszeruen nem farad el meg siras utan sem.Miutan megis elszenvedi szegeny magat pl: ma elaludt fel 1-kor es negyed 2-kor folkelt mert jott a kovetkezo etetes pedig biztam benne hogy ugy kifaradt hogy aludni fog de nem.Evett es vissza aludt es olyan fel 6 korul kelt ujra majd 9 elott.Nektek mikorra alt be egy napotok?Valami tanacs az ejszakara?A parom azt mondja sokat alszik delutan tartsam font hogy faradtabb legyen ejszakara.Na de hogy tartsam font?Ha nem alszik el szoktam vele maszkalni,nezelodik,mutatok neki jatekokat de ez nem sok ido.
2016. nov. 10. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Növekesési ugrás van ilyenkor. Az enyém tápszeres és hirtelen 6 hetesen 40-50 milivel több kaját kért. Ez egy szopis babánál pedig sajnos rámegy az alvásra, de túllesztek rajta pár nap alatt!

Egyébként nem volt napirendje. Reggel hol 6-kor kelt, hol 8-kor, az alvása volt mikor fél óra volt máskor meg 2 óra. 6 hetesen pici még.

2016. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, 6hetesen van egy fejlődési ugrás, akkor nálunk is káosz volt csak az esti fürdés-alvás és a reggeli kelés volt fix. Aztán 2hónaposan volt napirendje, 3szor aludt. Délelőtt 1órát, ebéd utan 2-3órát, uzsonnakor meg egy felet. Ez az idilli állapot 3hónapos koráig tartott. Az elmúlt héten megint káosz volt, csak az este és a reggel volt fix. Szintúgy fejlődési ugrás...ez van. Mire beállna borul az egész. Majd később lesz napirend. Anno a lányomnál is így volt, 1éves kora körül tudtunk már szervezni. Úgyhogy addig szopizik ha éhes, alszik ha álmos.
2016. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól írják előttem.


A tápszereseket egyébként kevésbé zavarja meg a fejlődési ugrás, mert tápszert csak többet keversz és kész, de ugye ahhoz, hogy nőjön az anyatej menyisége egyfolytában ciciztetni kell. Ez pár napig is eltart ilyenkor.


Nekünk 3 hónapos korára lett egy normális napirend, átaludt éjjelekkel, igaz addigra lett full tápszeres.


Sajnos nem sajnos a tápszeres babák előtt ráállnak napirendre, mert hamarabb jóllaknak és nem kelnek éjjel komfortszopizni sem. Öröm az ürömben...

2016. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk viszonylag hamar kialakult a napirendünk, és a növekedési ugrások nem zavartak be annyira, mert az elejétől naponta kétszer-háromszor fejtem szoptatás után.


Így mindig volt egy kis plusz tej, amit el tudott fogyasztani, amikor igénye volt rá - max utána kevesebb tejet tudtam lefejni. 2 hónapos korára tejadó lettem, így mindenki jól járt :) Hamar beállt a dolog, és utána már napi 1 fejéssel megoldottuk.

2016. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!