Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit értett 1 évesen a...

Mennyit értett 1 évesen a babátok?

Figyelt kérdés

Értette összetettebb mondanivalótok lényegét?

Nem ilyenre gondolok, mint hogy hol a kutyus, mutassa a fejét és hasonlók, hanem pl. hogy egy pillanat és jössz, csak megmosod a kezed vagy hogy adjon oda egy nála lévő tárgyat.

Ha 1 évnél korábban vagy később értette, akkor mikor? Esetleg tudsz saját példát írni, mit értett meg?


2016. dec. 31. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre annak idején, hogy a fiam kb. 9 hónaposan már értette, hogy mit szeretnék tőle. 1 évesen meg pláne. Ha kértem valamit, hogy hozza oda, odahozta, ha mondtam, hogy valahová megyünk és olyan helyre mentünk, ahová szeretett menni, akkor örült, hogy odamegyünk.
2016. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. Vagy nem akarta.

A kézmosás idejét később is végigsírta. Nem adott kérésre semmit, csak ha kedve volt, és rögtön visszakérte.

De sok mindent értett, de csak azt csinálta, amihez kedve volt (később is).

Pl.: még csak kúszni tudott 9 hónaposan, de labdázni így is imádott. Odahozta és kérte (szemével), hogy gurítsuk és visszagurította.

2016. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt h egy pillanat es jövök nem érti . Jön utánam

Ha azt mondom neki h kérem akkor odaadja a játékot ..

Ha megkérdezem tőle h hol a cica akkor rámutat ( könyv)

2016. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyere menjünk cseréljük ki a pelust- jött

Hozd ide a popsitörlőt-hozta

Vegyüj be a vitaminokat-mutatta a polcon, hogy ott van

Tedd a kukába a szemetet-bele rakta

Sepregetésnél hozd ide a lapátot-hozta

Megkérdeztem éhes vagy?-Szaladt a hűtőhöz

Bekapcsoljuk a tv-t? -Hozta a távirányítót

Menjünk mamáekhoz?- Húzta volna fel a kis lábára a cipőt

Anya megy pisilni- szaladt a wc-be és már tekerte is le a papírt nekem

Ez 12 honaposan es azóta pedig egyre többet. Most 15 honapos és már nem lehet előtte mondani semmit mert játék kozben is oda figyel. Pl. beszélgettünk apával, hogy másik lámpát kell vennünk és azonnal felnézett a plafonra, vagy megyek rakok a tűzre és azonnal felpattant az építőkockázásból és szaladt a kazánház ajtaja felé.

2016. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 évesen már mindent értett, kérésre mindent mutatott illetve csinált.

10 hónaposan leteszteltem, hogy a háta mögül, hogy ne lásson, és direkt hangsúly nélkül mondtam neki, hogy vegye ki a kisautója ülése alól a sárga kanalat. Odament és kivette. Tehát simán megértette mutogatás, szemkontaktus és hangsúlyozás nélkül csupán a beszédből.

2016. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi kislànyunk màr 10 hónaposan is sok mindent megértett, de most 11 hónaposan mindent. Ha mondom, hogy rakunk fàt a tűzre, akkor megy a fàs làdàhoz. Mindent oda hoz és elvisz kérésre. Oda kell figyelni előtte, hogy mit beszélünk, mert a múltkor csak megemlítettük a mandarint és màr ment is érte a konyhàba, hogy ő kér. Mindent megmutat a kis ujjàval. Ha mondom, hogy megyünk ki, akkor mutat a kabàtjàra és mutat ki az ablakon. Oda viszi a kukàba a pelusàt a szennyes ruhàjàt pedig a mosógépbe.
2016. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam szerintem megértette a nagy részét de együttműködő csak akkor volt, amikor azt kérdeztem éhes-e. Akkor ment a konyha felé az etetőszékhez.

Ha olyan volt a kedve, hozd ide, pakold bele még talán ment.

De hogy gyere cseréljük ki a pelust... vagy menekült vagy úgy csinált, mint ha meg se hallotta volna. Tudom, hogy érti, csak utálja a pelenkacserét azóta is.

2016. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindent értett, ráadásul 2 nyelven. Az apja nem magyar. Szófogadó is volt.
2016. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!