Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 4 és fél hónaposan...

Kisfiam 4 és fél hónaposan tegnap kapta meg a kételező oltás második adagját. Meddig normális, hoy hőemelkedése van (37.5-már levonva) tőle?

Figyelt kérdés
Tegnap estére hőemelkedése volt meg olyan bágyadt is volt, adtam neki lázcsillapitót, de még ma reggel is van hőemelkedése, ezt mindenképp inkább csillapittani kell? Hány napig normális, hogy hőemelkedése van? Sétálni kimehetünk, vagy inkább ne?
2010. máj. 4. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

1-2 napig nem baj, ha hőemelkedése van. Adj neki egy fél kúpot, ha gondolod, nehogy feljebb menjen.

Nyugodtan menjetek sétálni, azzal nem ártasz, inkább csak jót tesz a friss levegő.

2010. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37.5 még nem hőemelkedés. Nappalra még a kúp se szüksége, hisz azzal csak a szervezet saját védekezőmechanizmusát gyengíted. Kúpra 38 (levonva) fölött van szükség, onnantól beszélünk lázról! Egyébként általában 1-2 napig lehet hőemelkedése. Nyugodtan viheted sétálni is, csak ha lázas és kint hideg van, akkor nem ajánlott (egyébként akinek nincs kocsija, az gyalog, babakocsival viszi a lázas gyereket is orvoshoz...).
2010. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszi, azt én is tudtam, hogy betegségnél nem csillapitunk csak 38 fok felett, épp azért kérdeztem, mert nem tudtam, hogy ilyen esetben mi a teendő, ilyenkor is az érvényes e...
2010. máj. 4. 09:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, hisz (akárhogy is nézzük) kórokozó kerül az oltással a szervezetébe. Ez ellen a szervezet védekezik, ellenanyagot termel és megemeli a testhőt, hogy azzal is elpusztítsa a betolakodót. Ugyanolyan, mintha elkapta volna az adott betegséget, csak az oltással legyöngített vagy elölt kórokozókat juttatnak be...
2010. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!