Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy a babám kicsi és...

Baj, hogy a babám kicsi és nem annyira hízik? Valakinek esetleg hasonló ilyen problémája van/volt? Aggódjak?

Figyelt kérdés
11 hós lesz a babám 1 hét múlva és nagyon kicsi és nem is igazán hízik.Már eszik mindent.70 cm volt 2 hete és 7 kg 40dkg.A nagyobbik lányom kb 6 hósan volt ennyi.Kezdek aggódni.Más aki később született mint ő már rég hagyta súlyban és hát olvasgattam,hogy már másnak ilyenkor 9-10 kg a babája.Cicizett 8 hóig egy mellből kapott 3 és fél hos korátol pótlást,de a tápszert se nagyon fogadta el.Nagyon kis mennyiségeket fogyasztott belőle.3300g-al és 49cm-született.Már lépked és felhúzza magát és egy mosolygós jókedvű kislány.Szerintetek aggódjak?
2017. jan. 4. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Legfontosabb kérdés, hogy az orvos és a védőnő mit mond. Amíg ők nem szólnak, addig nem aggódnék, főleg, ha boldog, mosolygós baba. Max. ha nagyon aggódsz, akkor a gyerekorvostól kérj beutalót vérvételre, hogy nézzék meg, nem vashiányos-e.


A fiam anno 2950 grammal született, 1 évesen volt 8 kg. Makk egészséges, már 7 éves 23,5 kg-os nagyfiú. 17 hónapos korában volt először beteg.


Most a lányom 3250 grammal született, 4 hónaposan már 6300 gr és 65 cm volt (jövőhéten megyünk az 5 hónapos státuszra, közel 7 kg már és olyan 70 cm körül van).


Nincs két egyforma gyerek, felesleges összehasonlítani őket (bár az elején én is megtettem, nekem meg a gyors hízás volt furcsa :D ).

2017. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én már mondtam az orvosnak és a vedőnőnek is.Nem mondták,hogy baj lenne.A magasságához képest jó és nem látszik soványnak.Már 5 foga van.De volt mikor beteg volt visszaesett majdnem 30 dk.Utána 1 hét alatt vissza hízta.
2017. jan. 4. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy lányom van, viszont ő is ilyen paraméterekkel rendelkezett, mint a te babád. Az égvilágon semmi baja nincs, makk egészséges, most 1,5 éves, még éppen csak 10 kiló és 80as rucit hord, de még a 74-esekből is némelyik jó rá. Viszont én is ekkora voltam ennyi idősen, most sem vagyok magas, 160 cm vagyok, és apukája sem egy létra, 177 cm. A felmenőink is elég alacsonyak. Ennek tudatában egyáltalán nem aggódtam érte egy percig sem. Szerintem neked sincs okod :) Ha egészséges minden szempontból, akkor no para. Ez csak simán genetika :) Ha nem is ti, lehet, hogy a nagyszülők/dédszülők alacsonyak, onnan örökölhette.
2017. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam,hogy gén.Mivel én is kicsi vagyok.156 cm.De a nagyobbik lányom ő már apjara utott ilyen téren szerintem.A kisebb meg rám.
2017. jan. 4. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

A fiam 3360 grammal és 53 cm-vel született. 1 évesen picit volt több 8 kilónál és még mindig 68-as rugit hordott. Most másfél éves és 80-as (!!!) ruhákat is hord, talán van már 76 cm, és pont átlépte a 10 kilós álomhatárt.


Doki szerint normális, ilyen alkat, viszont nem beteges, és ránézésre arányos, nem duci-nem gebe, nincs lemaradva semmiben, jól fejlődik.


Viszont engem is zavar, hogy a többi másfél éves már minimum 92-es ruhákat hord és fél fejjel magasabbak. A családban alig-alig fellelhető alacsony termetű ember (ezek is inkább a férjem ágán), a nők átlag magasak, a férfiak 180 cm felettiek, ezért is idegesít annak a lehetősége és inkább amiatt aggódom, hogy a fiam pont egy szőnyeg alatt cirkáló magasságú "ősre" üt.

2017. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előszöris egyfontos honlap: [link] érdemes regisztrálni, szakszerűen tájékozódni és megnézni a növekedési percentilisét. Én is hasonló cipőben járok a babámmal, bár ő még csak két és fél hónapos, de nagyon lassan gyarapszik. Lehet genetika, de táplálék felszívódási zavar is állhat a háttérben. Sajnos a védőnő és gyerekorvos nem mindig kapcsol, érdemes konzultálni gasztroenterológussal is. Nekem a 9 éves fiamról 6 évesen derült ki, hogy gluténérzékeny, mert a gyerekorvos magától nem gondolt rá a számtalan tünet alapján, az én anyai aggodalmaim vittek tovább másik orvoshoz.
2017. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Enyém is hasonló paraméterekkel rendelkezett ennyi idősen, most másfél éves, alulról súrolja a 9 kg-t, 75 cm. Mondjuk ő picinek is született, 38. hét után volt 2200 gramm és 44 cm. Önmagához képest jó volt mindig a súlya, kis gömbi most is, orvos, védőnő szerint tökéletes. Amúgy genetika itt is, 156 cm 47 kiló vagyok.
2017. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!