Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez miért van? A picibabám...

Ez miért van? A picibabám csak a karomban, mellkasomon alszik el, és hiába várok 5-10-30-40 percet, míg berakom a kiságyba, ha leraktam, pár perc múlva felébred és sír.

Figyelt kérdés
nem tudom letenni a kezemből egyáltalán. nem éhes, mérem, kaki-puki-pisi-böfi rendben, nincs melege-hidege, akárhova rakom le, hiába aludt mélyen a karomban, felébred. ti mit csináéltok ilyenkor?ezt órákon át.... reggel6 óta még csak annyit aludt, amennyit a kezemben volt. csinálni kéne a dolgom, de lelkiismeretfurdalásomvan, amiért le szeretném tenni. néha inkább hagyom, hadd aludjon a mellkasomon a kövi szopiig, mert már olyan fáradt, és huszadjára már nem merem letenni...mit tanácsoltok? ja! éjjelente minden gond nélkül alszunk, 2körül szopi, aztán alszik regel 6körülig.
2010. máj. 4. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Az én babám is ezt csinálta, de én is meguntam, mert egy csomó dolgot kellett volna csinálnom. Én úgy kezdtem a leszoktatást, hogy letettem magam mellé a nappaliba, bekapcsoltam a tévét, és odabújtam mellé. Picit sírt, de nem törődtem vele, csak ott feküdtem mellette és fogtam a cumiját meg a kezét. Kb 10perc alatt elaludt. Most már magától elalszik, de csak a nappaliban. :-) Most szoktatom a kiságyhoz, eddig megy szépen. Próbáld ki, a lényeg, hogy érezzen téged, mert nagyon egyedül érzik még magukat az elején. Tényleg, mennyi idős a babád?

3hós kisfiú anyukája.

2010. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2,5hetes, olyan pici... azért sem hagyom sírni, mert bizti csak nem akar egyedül lenni... egpróbálom amit javasoltál, nagyon köszönöm!

mert a végén én is a kiságyban végzem, mint a "hős apuka"( most néztem ezt a videót egy lentebbi kérdésnél...! :-)))))

2010. máj. 4. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta, amíg ilyen pici volt, kb. 1,5 hónapos koráig. Éjszaka is úgy aludtunk, hogy a mellkasomon feküdt. Hagyd így, hagy aludja ki magát, aztán majd lassan leszoktatod. Először hagyod magadon elaludni, aztán pár perc múlva leteszed a nagy ágyra, mellé fekszel. Ha sír, akkor beszélsz hozzá, ringatod, de az ágyon fekve, nem muszáj felvenni. Ha nagyon sír, akkor persze vedd fel.

Én enni is úgy ettem, hogy rajtam aludt, ha meg zuhanyozni akartam, akkor megvártam apát, ő addig átvette. Ha pisilni kellett, akkor addig meg sírt (max. 2 perc), oda csak nem vihettem magammal. A házimunka meg megvár.

Én már visszasírom, hogy legalább mellé feküdhessek, mert azt sem viseli el, eltol magától. Ha oda is enged, akkor meg nem hajlandó aludni, húzgálja a hajam, mászik a fejemre, csipkedi az arcomat. Pedig még csak 7 hónapos... :D

2010. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, én is apát várom a zuhannyal, enni már tudok egy kézzel (pl. már udom, milyen fonos, hogy a tejesdobozon legyen nyitó, ne úgy kelljen felvágni! :-) ). persze mindent megér! :-) úúúúúúúúúúúúúúúgy imádom!

amúgy kipróbáltam az összebújós módszert, és tényleg aludt 10perc múlva! :-) szuper volt! mondjuk legközelebb figyelnem kell, hogy a két kezével ne a hüvelykujjam markolja, mert végülis, hiába aludt, amint megpróbáltam felkelni, még erősebben szorította az ujjamat..... így hát nekem is feküdnöm kellett.. :-) őrület! ezek a reflexek! :-))))))))))))))))))))))

a lényeg a lényeg! ezentúl megpróbálom máskor is így az alvást!

Nagyon köszönöm Nektek!!!!!!

További szép napot!

2010. máj. 4. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!