Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy újra...

Mit csináljak, hogy újra eljátszon egyedül 9 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha minden játékát megunta volna, akárhová leteszem, akármilyen játokot adok neki odamászik hozzám, felkapaszkodik a lábamba és ölbe kéretkezik. Ráadásul a délutáni alvást elhagyta, már csak délelőtt alszik 2-3 órát. Az apja sokat dolgozik, du. 5-6 mire hazaér, elvégzem a háztartást amíg alszik / ha sikerül.../ és egy perc nyugtom nincs utána. Ráadásul életveszélyes mutatványokat csinál, mindenáron fejjel akar lejönni az ágyról, csak 1 másodpercre nem néztem oda tegnap és rohanni kellet vele a balesetire, mert fejre esett és vérzett az orra. Most érzem úgy, hogy besokaltam...Ti mivel foglaljátok le a hasonló korú babáitokat?Nagyon örülnék néhány használható ötletnek.
2008. okt. 8. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a délelőtti alvást kéne elhagyni, a délutánit pedig bevezetni ismét..

nem könnyű az biztos.

Egyedül már nem lesz neki érdekes a játék, mert most abban a korban van amikor meg kell tanítanod új dolgokkal önállóan foglalkozni, ez is eltart egy ideig..a legjobb, ha leesés ellen egyenesen egy játszószőnyeget használsz a földön, onnan lejjebb már nem esik.

Tegyél köré játékokat, mutogasd neki a házimunkát hogyan csinálod,közben magyarázd, hogy éppen főzöl és mit miért csinálst, még ha nem is érti, közben pedig adj a kezébeegy két felnőtt dolgot-persze fél szemed mindig ott legyen,de egylábossal szerintem nagyon jól el fog játszani, aztán hamar cseréld le valami másra, mert azt is megunhatja.

Sok sikert és türelmet.

Ja igen és ha lehet ne tv-vel kösd le a figyelmét!-ez később fontos lehet...

2008. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Szia! ennek a kornak ez a sajátossága, azt hiszem szeparációs félelemnek hívják. Most kezd rájönni hogy nem vagytok egyek, hanem ő külön kis emberke, de veled akar lenni mindig. Nálunk is ez van, tudom hogy nehéz, de el fog múlni, fog ő játszani még egyedül. Én olyan dolgokat adok a kezébe, amiket eddig nem. Például műanyag ásványvizes flakon, tésztaszűrő, fakanál, kanál, bármi, amivel nem történhet baleset. Ha még nem próbáltad, próbáld ki! Kitartás!
2008. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez van csak ő fiú.Én igyekszem olyan játékokat odaadni neki,amivel régóta nem játszott.Ami pedig az ágyat illeti:apuka rászánt 2 estét hétvégén és megtanította,hogy hasrafordulva lábbal jöjjön le az ágyról.Utána volt még 1-2 alkalom,amikor szóltunk neki,hogy nem fejjel kell lejönni és újra megmutattuk a jó módszert és most már 1 hetre nem félek,ha a kanapéra mászik,mert nagyon szépen lejön lábbal előre egyedül is.
2008. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A TV nálunk csak este megy, Apa "megengedi", hogy a Mónika 2. részét megnézzem:-), ez eddig 15 perc nyugalom volt a délutánjaimban, de mióta mászik a lányom ez sincs, mert az apja csak pár percre köti le és már kotor is hozzám. A TV nem érdelki, rápillant és már el is fordítja a fejét. Adom neki az edényeket, nyitva hagyom a konyha szekrény ajtaját, zoknis fiókot, de már ez sem érdelki, én vagyok a favorit. Nem lenne ezzel gond, ha lenne segítségem, de nincs..., mindegy majdcsak túl leszünk rajta.
2008. okt. 8. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Hidd el túl lesztek rajta, nem marad így a dolog, kitartás!
2008. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!