Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Térdelésből mennyi idő mig...

Térdelésből mennyi idő mig feláll?

Figyelt kérdés
A kislányom lassan 1 éves lesz, már majdnem egy hónapja térdel a butorok mellett, de mostmár a lábát rakja ki oldalra mintha fel akarna állni. A ti babátok csinálta ezt? Mennyi idő volt nektek mig ebből a pózból felhúzta magát? Köszi
2017. jan. 5. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár napig térdelt csak, utána felállt és elindult a bútorok mellett.

Mondjuk nem kapkodta el, 13 hónapos volt ekkor. Ez után tanult csak meg leülni (állásból csinálta először), majd mászni (addig csak a kúszás érdekelte, villámgyors volt úgy).

2017. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1,5-2 nap
2017. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen az én lányom se kapkodja el az biztos... Csak kivancsisagbol kérdeztem, mert rég óta térdel már, de felállni nem nagyon akar, és már b*szogat a védőnő, hogy valami baja van, és hogy menjünk neurológiára. Hát azért megvárom az első szülinapját, hátha. Szerintetek?
2017. jan. 5. 17:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt probléma, de nem ekkor derült ki, hanem 3 hónapos korában.


A többi mozgással hogy áll?

Mit mikor csinált?

2017. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csinálta az én fiam is. Kúszott mászott térdelt de lassan állt fel.

Én annyiban segítettem rá, valami számára izgit tettem magasabbra. Két nap múlva azzal lepett meg, hogy felállt a kiságyban és visongott.

2017. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindent később csinált mint az átlag, igazából 10 és fél hónaposan ült fel, 9 hónaposan kezdett mászni. Viszont 3 hónsposan tudta csak a fejét felemelni, mert volt egy kis komplikácio a szülés alatt, és megsérült. Illetve majdnem 4 héttel korábban született. Az orvosok a nyaksérülésére fogják, hogy csúszik a mozgásfejlődése.
2017. jan. 5. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen előzmények után a helyedben nem halogatnám a vizsgálatot, főleg hogy (nálunk) nem úgy megy, hogy megvan a beutaló és azonnal fogadnak. Magán úton is várólista van a vizsgálatokra.


Lehet, hogy semmi baja, de az is lehet hogy van vmilyen probléma (mondjuk izomtónus), ami hátráltatja.

2017. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mienk is lassu mozgasfejlodesu, nyugodt baba, nem erdekelte nagyon, viszont eddig mindent csinalt csak picit kesobb. 1 evesen meg nem allt, vedono-gyerekorvos kezdtek aggodni, a vedono persze mar korabban. Gondoltam, bebizonyitom, h a gyerek rendben: dugohintaztattam itthon, massziroztam a labat, erezze az is van neki es a jarokaban tanitottam felallni. 2 het alatt felallt. Most 1,5 eves korig nyugtunk van, addig biztos fog onalloan jarni, mert jarasssgitovel mar lepeget. 14,5 honapos. Egyebkent elvittuk Devenyeshez, apa szerette volna, o is azt mondta, hogy nem lat elvaltozast.

Gyakorolj a Picivel, hatha hamar raerez. Persze egy vizsgalat sem arthat.

2017. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*rugohintazas, nem dugohintazas😀
2017. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mivel ilyen problémás volt a szülés, meg koraszülött is, rengeteget jártunk orvoshoz. Sehol nrm találtak nála elváltozádt, minden orvos annyit mond, hogy lassabban fejlődik, de nembaj. A védőnőnk ilyen erőszakos, ha vslamit nem csinál a nagykōnyv szerint, akkor orvos. Pedig tudja hogy mennyi dokihoz járunk állandóan, ráadásul 2 órát kell utaznom busszal a klinikáig, szoval nem szivesen megyek oda 100adjára :( Csak most idegesit ez a felállás, hogy nem akar nagyon. De akkor vannak más babák is akik később álltak fel, nem vagyunk egyedi eset :) meg azt modna a fejlesztőpedagogus, hogy minel tovább mászik annál jobb. Hat mar jo ideje maszik...
2017. jan. 6. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!