Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek 5 és fél hós...

Mit tegyek 5 és fél hós babámmal, akinek kezébe semmit nem tudok adni játszani, mert mindenen 2 perc alatt teljesen behergeli magát?

Figyelt kérdés
Sírásig. Aztán meg azért sír, mert elveszem tőle. Próbálja bekapni a dolgokat, meg is teszi, de lehet, hogy valahogy másképp képzeli el az ízét, vagy nem tudom, miért. Tényleg mindennel ezt csinálja, csörgő, rágóka, plüss, babkönyv, minden. Ha meg semmi nincs a kezében, akkor meg az a baja, hogy unatkozik.. Másnál is van ilyen? Elmúlik ez egy idő után?
2010. máj. 4. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos és teljesen ugyanez a helyzet!! Már semmit sem adok Neki, mert sík ideg 2 perc múlva. Neki is sikerül bekapni a játékokat, de akkor is felidegesíti magát. Játszósőnyegre sem rakhatom, mert ha eléri a játékokat, akkor felhergeli magát, hogy nem ér el a szájához. Én is kívéncsi lennék, hogy mitől van ez. De legalább már azt tudom, hogy nem csak a fiam csinál ilyeneket.
2010. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Háton fekve van ez? Próbáld meg hason, illetve ülő/ félig ülő helyzetben. Lehet, hogy kényelmetlen neki háton fekve (elfárad a karja), vagy az is lehet, hogy megunja. Ha hason több mindent teszel elé, könnyen tudja váltogatni őket.

Vigasz: elmúlik majd ez is, csak úgy, mint minden más... gyorsabban, mint gondolnád.

2010. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek: tényleg jó tudni, hogy nem vagyunk ezzel egyedül :) Másodiknak köszi a biztatást. Igen, ez háton szokott lenni, hason még nem tud játszani a dolgokkal, elég későn kezdte el emelni a fejét, és most éppen ott tartunk, hogy szépen fekvőtámaszozik, de még nem tud babrálni is közben, túlságosan koncentrál a kinyomásra. De egyébként én is megfigyeltem, hogy hason nem nyügizik annyit, vagy ha igen, akkor azért, hogy szabadítsuk meg a szanvedéseitől :) De épp e miatt nem lehet egész nap hason. Bár igyekszem mindig nyújtani az időt.
2010. máj. 4. 23:33
 4/9 anonim válasza:
0%
Rakd be a mikróba egy 10 percre.
2010. máj. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nagyon sokat kéne hasra raknod! már forognia kell lassan, itt az idő, hogy kicsit hagyd szenvedni hason mert így nem kényszerül rá, hogy forogjon.

babám már gurul a nappaliban, akár 1 órát is elvan, ha megunta hason a hátára fordul!

ééés mikor így csinál mint babód, cumit dugok a szájába, akkor nem akarja a szájába tömni a játékát és tud játszani :D

2010. máj. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kínozni hason fekvéssel, majd ha akar, akkor hasra fekszik. az én klányom utált hason lenni, amikor már magától forgolódott, akkor lett jobb a helyzet. (6,5 hó). nekem is a cumis megoldás vált be, amikor ilyen ideges volt, benyomtam a szájába, és onnantól szépen eljátszott.
2010. máj. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az én fiam sem szeret hason lenni, de nem is erőltetem, mert nagyon bukós, és úgy ömlik ki belőle minden. Viszont az enyém nem csak hason csinálja, hanem pl. a hintaszékében is. Sőt még azon is fel tudja magát idegesíteni, ha beakad a hintaszékén az előtte lévő eteő rész és nem tudja felemelni a lábával, meg ilyen hasonló dolgok. Én is szoktam a cumis módszert alkalmazni, de cumizni sem szeret igazán.

Remélem hamar elmúlik ez az időszak, mert olyan, mint egy kis hisztipók:-)

2010. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

01:26 vagyok. bocsi azt nem írtam, hogy 5 hónapos a babám.

a hason szenvedést nem úgy értettem, hogy hagy sírjon, csak egy kicsit hagyd nyüszörögni mert ha egyből felkapod tudja, hogy ha megunta csak nyüszizni kell és máris rohansz. ha 1-2 percet vársz, csak simogatod a hátát, kicsit ütögeted a popiját akkor tudni fogja, hogy ott vagy de elkezdi megoldani a problémáját :)

2010. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy fontos a hasaltatás, naponta 2-3-szor 20-30 percet le szoktam tenni, mostanában már egyre jobban bírja. Mozgásban van egy kis lemaradása, de 3 hónapja járunk Dévényeshez, így szem előtt van, még nem aggódom. Mikróba inkább nem rakom, a használati utasításban nem ajánlják, hogy macskát rakjunk bele, gondolom, akkor a gyereknek se tesz jót. A cumi néha működik, de van, hogy azzal is játszani kezd, és akkor elkezd azzal is veszekedni. Mindenesetre tényleg jó tudni, hogy ilyet más babája is csinál, köszönöm mindenkinek, aki normálisan válaszolt.
2010. máj. 7. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!