Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináljátok? Hogy van...

Ti hogy csináljátok? Hogy van meg az összhang a baba és napi teendők között? Magatokra hogy jut időtök?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiam alvása teljesen megváltozott, plusz semmit se tudok csinálni nappal mellette.


Mióta elkezdődött a mozgásfejlődés (december eleje óta) az éjszakáink teljesen megváltoztak. Eleinte csak fel-fel sírt, illetve segíteni kellett megfordítani, de 2-3 napja éjfél körül felébred és 1-2 órát pörög mint a duracell nyuszi és nagyon nehezen tudom alvásra bírni.


Nappal szinte egész nap vele vagyok mert kb. 1 hete elkezdett az ágyba kapaszkodva feltérdelni és már fel is áll. Volt már olyan borulása hogy arccal esett a játékszőnyegébe és az ínyét megütötte, picit vérzett. A szoba nagyobb részébe padló szőnyeg van és alatta már rögtön a beton, így elég nagyot koppan a buksija és féltem. Sajnos az egész szobába nem rakhatok neki játszó szőnyeget.


A "gond" az hogy mivel egész nap vele vagyok így semmire sincs időm.


Ti hogy oldjátok meg a napi teendőket? Esetleg a főzést, takarítást? Arra sincs időm hogy hajat mossak mert még a kiságyba is félek egyedül hagyni. A szobába meg pláne. Segítségem nincs 24-ből, 24-be én vagyok vele.


Totál kezdek kimerülni, a napok csak úgy telnek de csak ennyi. Imádok a kisfiammal lenni, nehogy félre értsétek, de azért pici dolgunkat nekünk is el kéne valahogy végezni.


De hogy csináljam? Ti hogy csináljátok a napi dolgokat?


2017. jan. 12. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Neten láttam egy jó ötletet, nagy méretű felfújhatós medencét tettek a szobába, abban van a kicsi. Ezt azzal kombináltam, hogy pár régi, vastag takarót tettem az aljára, így puha és nem is hideg. Ott el lehet garázdálkodni 10 percet, annyit akkor is muszáj kibírnia, ha épp ordít. Baja nem lesz tőle, engem lát közben, én meg gyorsan elmosogatok.

Igyekszem mindig ugyanakkor időzíteni ezeket a tíz perceket (pl. tízórai után), és egyre jobban viseli, gondolom megszokta, hogy ha végeztem, akkor megyek és kiveszem, addig meg hiába fárasztja magát.

2017. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez tök jó ötlet! :)
2017. jan. 12. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan hordozzak a babat, az is egy megoldas lehet, bar en sosem hordoztam. Nekunk is volt egy idoszakunk, hogy a napok csak ugy teltek, kb semmi idom nem volt. De ez akkor volt, amikor 3 honapos volt kb, es sehol mashol nem volt hajlando aludni, csak rajtam. Ha este elaludt, akkor gyorsan furodtem / hajatmostam, ha kozben sirt akkor kiszalltam. 2 perc sirasba nem halt bele, de muszaj volt mosakodnom. A fozest probaltam megoldani ugy, hogy az etetoszekbe beleultettem, adtam valamit a kezebe, pl ures dobozt, es ameddig lefoglalta magat, addig igyekeztem megfozni. Ameddig sult/forrt az etel, addig gyors mosogattam. Sokszor hisztizett a vegefele, meg csapkodott, de muszaj fozni. Volt, hogy kis banandarabokat adtam a kezebe, Ameddig elnyammogta addig meg fozocskeztem.

Porszivozast mindig mellette csinaltam. O lent ult a foldon/pihis szekben (ameddig meg jo volt), en meg porszivoztam. Nem is felt tole soha, most lesz januar vegen egy eves, imadja a porszivot :D

Mosast ossze lehet szedni a baba mellett gyorsan, ameddig meg elfutsz berakni, addig nyugodtan tedd be a kisagyba a babat. 2 perc az egesz, 2 lerc hisztitol meg nem lesz semmi baja.

2017. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Benti hinta? Nalunk nagyon szerettek.
2017. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos a babám és nem sok idő jut magamra :( igazából annak is örülök ha hajat tudok mosni és nyugodtan lezuhanyozni ( nyugodtan csak akkor tudok amikor itthon van a férjem, amúgy kapkodva). Félórákat alszik napközben a többi időben etetek, altatok és szórakoztatom. Hát már várom h jobb legyen. Én is sokat vagyok egyedül vele.
2017. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dettó :)))


Nekem is 3 hónapos a babám és soha nincs időm semmire vagyis semmit nem tudok csinálni tőle. Ugyan az a program mint az előző valaszolonal: etetés, szórakoztatás, 10-20-30perc alvás, mikor hogy. Es csak ölben szeret lenni. Késő delutanig egyedül vagyok . A haz szalad. Még jó, hogy az anyukám meg az anyósom sokszor kisegit kajaval.

Én is varom a jobb időket

2017. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hordozom,nekem egyedül magamra nem jut időm mostanában,de ezen is igyekszem valtoztatni.kaját rendelhted is,egy személyre szerintem simán megéri..(írásodból az jött le,hogy apuka nincs veletek)napi takarítást pedig kb félóra alatt le tudom "zónázással"(keress rá)az első hét volt kemény,de azóta szuper..

es nyugi,egyre rutinosabb leszel:)nálunk 3 gyerekkel összeszedettebb az élet,mint anno eggyel volt..a tudatosság és szervezettség a kulcsa,eddig én is csak irigykedve néztem,akinél mindig rend van,de tényleg tanulható a dolog,pedig én még trehány is vagyok alapból:)

2017. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!