Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a NOA női névről?

Mit gondoltok a NOA női névről?

Figyelt kérdés

Múltkor hallottam ezt a nevet és nagyon megtetszett :)

(Mindenféleképpen különleges nevet szeretnék a gyermekemnek,mivel nekem ő lesz a legkülönlegesebb)

Viszont húgom reakciója ennyi volt:"Már előre sajnálom a gyerekedet a neve miatt"...a barátnőmé pedig"Hogy micsoda?Hogy mondtad?Ez meg milyen név?Már ha van ilyen..."

Ezekkel kicsit lehangoltak,pedig nekem nagyon tetszik?

Nektek mi erről a véleményetek?Adnátok ezt a nevet a gyereketeknek?Ha ez lenne a nevetek mit szólnátok,szégyellnétek?

Köszi



2017. jan. 14. 22:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%

Egyetértek a húgoddal, és hidd el, normális névvel is ő lesz neked a legkülönlegesebb, nem kell kiszúrni vele.

És nem, nem adnám, és igen, szégyellném. Én jobban szeretem azokat a neveket, amiket felnőttként is lehet viselni, és egyből látni fiú vagy lánynév-e.

2017. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a Noah jut róla eszembe, amit külföldön tudtommal férfi névként használnak.

Egyébként nekem nem tetszik egyik olyan név sem amiben a magánhangzók kerülnek közvetlenül egymás mellé, mert egyből a hiátustöltő j kívánkozik oda (lásd: dió (dijó), tea (teja) stb.

Becézni sem igen tudnám igazából. Nono? Vagy Noácska?

De ettől függetlenül nem emlékeztet csúnya szóra, nem bántó, semmi kínos nincs benne, úgyhogy ha neked ez tetszik és passzol a vezetéknévhez, tetszik apukának is, akkor nyugodtan adhatod.

Olyan nevet meg úgysem fogsz találni, ami mindenkinek tetszik, éppen ezért a józan ész keretein belül nem érdemes foglalkozni mások véleményével. Majd ők elnevezik a saját gyereküket a saját ízlésük szerint.

2017. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk 2 befutó nevünk volt, az egyik ez volt. Amikor megpillantottuk a babát akkor döntöttünk csak. Vègül a màsik lett, de azèrt volt nehèz dönteni, mert a 2 nèv szinte ugyanaz volt 1 betü eltèrèssel.
2017. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Hát nekem is elég furcsa, és nem szeretném magamnak ezt a nevet. Szerintem azért lehet ritka, de azért ismert/természetesebb nevet találni. Pl. Henriett, Ida, Annabella, Mila, Édua, Aliza.

Meg az is igaz, hogy lehetne a 8 milliomodik Hanna, számodra akkor is különleges lenne!

Az mta bázisában rákereshetsz direkt ritka nevekre, hátha ez segít: [link]

De azért azt gondolom, a ritka nevek általában nem véletlenül ritkák...

2017. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%

"Mindenféleképpen különleges nevet szeretnék a gyermekemnek,mivel nekem ő lesz a legkülönlegesebb"


Jó lesz a Noa, hidd el.

2017. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Biztos voltam benne, hogy a Noa férfi név. Ezekszerint mégsem?
2017. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudnám az első válaszolót.

Amúgy mitől lesz különleges egy név? Attól, hogy mindenki visszakérdezi ha meghallja és a különleges név viselőjének minden bemutatkozásnál el kell mondania, hogy ,, igen, ez egy létező név, nem becenév, tényleg így hívnak, nekem sem tetszik, de ez van". Szerintem az ember teszi különlegessé a nevet, nem a név az embert, tehát ha különleges nevet akarsz, nevezd el egy olyan emberről, aki számodra valamiért különleges.

2017. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek.
2017. jan. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rögtön a Noah név jut eszembe,ami külföldön szép.Ezzel a névvel egyébként nem ismerek kislányt csak Hujber Feri kislányát hívják így azt tudom,szóval különleges az biztos.Én a napokban hallottam a Nola nevet,szintén lánynév.
2017. jan. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vezetékneve az apának? Nem minden vezetéknévhez illik minden keresztnév. Én nem adnám ezt a nevet a gyermekemnek, jobban szeretem az egyszerűbbeket. Sokszor a kevesebb néha több.
2017. jan. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!