Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről a névről?

Mit gondoltok erről a névről?

Figyelt kérdés

Kisfiunk lesz, Fodor Olivér Orion.

A 2. névben még nem vagyunk biztosak, valami különlegeset szeretnénk, aminek köze van a csillagokhoz/csillagképekhez. Nektek tetszik?


2016. ápr. 4. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2016. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Sok az o betū. Én nevek terén elfogadó vagyok, pedig hagyományos nevet kapott a fiam. Másikat néznék az Orion helyett.
2016. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Jézusom...
2016. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem akarok ünneprontó lenni, de a Fodor Olivér önmagában is nyelvtörős kicsit, pláne nem tetézném ezt még egy csomó O meg R betűvel.

Orion önmagában sem tetszik, de általában nem csípik a szemem a ritka nevek. Egyébként a jelentése "határ" az MTA szetint.

Ami csillag jelentéssel bír, az az Aszter. Hát ezt sem választanám...

2016. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mit ír a jelentésére, de az Orion az egy csillagkép.
2016. ápr. 4. 15:59
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen értem, de azok között sincs sok névként használható. Pl.: Herkules, Holló...

De ha mindenképp csillagkép kell legyen, akkor még tényleg az Orion a legjobb ezek közül.

2016. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

A Fodor Olivér tök oké.


De az Orion??? Komolyan? Nem a különleges nevekkel van alapból problémám, de manapság már divat lett szinte hülyét csinálni a gyerekből, nem számít, a lényeg, hogy minél jobban elüssön a többitől, meg minél egyedibb legyen már a neve is, mert akkor a gyerek is biztos az lesz.

Nem mintha egy Lacika nem lehetne a maga nemében egyedi és megismételhetetlen az egész galaxisban.


Nekem baromira nem tetszik és már most kiröhögöm az egész csillag elméletet. Valószínűleg majd mások is így lesznek vele. Sajnálom, nem akartam bunkó lenni, de Te a véleményemet kérdezted én meg elmondtam. És hát ez a véleményem.

2016. ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 acelsziv ***** válasza:
77%
Szegény gyerek... Nem a névtől lesz különleges, hanem attól ahogy neveled.
2016. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
A Forod Olivér szerintem is teljesen jó, de az Orion személy szerint nekem nem tetszik, de ha nektek igen, akkor hajrá! :) lehet, később szeretni fogja, ha nem, akkor levetetitek.
2016. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérdezed meg a véleményünket, ha utána meg lepontozol???!
2016. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!