Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babám nem fogadja...

13 hónapos babám nem fogadja el a tápszert, mivel pótolhatnám?

Figyelt kérdés
A tehéntejet nem tudja, illetve nagyon nehezen, hasfájással emészti, csak kín, ha azt adom. Ezért mondta a gyermekorvos, hogy másfél éves koráig tápszert kapjon. Viszont 4. napja, hogy nem issza meg. Így is átalussza az éjszakát, viszont így nem jut azokhoz az anyagokhoz, vitaminokhoz, amik ebben a kettőben benne vannak. Mivel pótolhatnám napközben ezeket az anyagokat?
2008. okt. 9. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tápszer helyett mie´rt nem veszel a kora´nak megfelelö tejport??Az én l´nyom is azt kapja.Azzal csinálom a tejberizst,grízt.
2008. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja,és a tejporban is benne vannak a vitaminok.
2008. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Akkor adj neki tejhigítást. Az én fiam is azt kap, egy éves, és reggel este 1/3-os arányban higított tejet kap, forralva. De adhatsz neki akár joghurtot is.
2008. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendes ételekkel,főzelékek,gyümölcspépek,csirke,hal,levesek....

amit már rég ehetne azzal tudod bevinni.Kefír,túrókrém,joghurtok,reszelt sajt....

Már elmúlt egy éves adj neki mindent amit csak ehet.

2008. okt. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyetértek az előttem szólóval. Egyébként a tápszer is tehéntej alapú, csak módosítva vannak a fehérje molekulák nagysága. (kívéve a gyógytápszerek)Egyre több tud. vizsgálat igazolja, hogy a tehéntej mégsem annyira egészséges és nélkülözhetetlen, mint azt gondolnánk.
2008. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Van babatej probáld ki.
2008. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha a tejet semmilyen formában nem akarja elfogadni, adj neki savanyított tejtermékeket (sajt, joghurt, túró), azokban is ugyanaz van. A tejpép is jó megoldás, amit akár magad is elkészíthetsz a tápszerporból. Vízben megfőzöd a grízt vagy rizst, lehűtöd úgy 40 fokosra, hozzáadod a tápszert és akármilyen gyümölcspépet, banánt. Nagyon fincsi lesz. :)
2008. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eszik már mindent, amit mi is kivéve csak a tényleg tiltott, aprómagvas gyümi. Úgy értettem, hogy mig más megiszik pl naponta két deci tápszert, vagy aki bírja az két deci tejet, én azt mivel pótoljam?

De kipróbálom, amit az utsó válaszadó írt!

2008. okt. 9. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!