Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hós babám nem igazán fogadja...

Krisztina27 kérdése:

7hós babám nem igazán fogadja el a tápszert, adnátok tejet neki?

Figyelt kérdés

Anyukám azt mondja ne ilyen mű szarokkal kínlódjak adjak neki 2/1 arányban tejet, forraljam össze a vízzel tegyek bele egy pici cukrot, na azt majd elfogadja azt mondja.

Ti is azt kaptatok 6hó után semmi bajotok nem volt tőle.

Nem tudom nem merek neki adni, de megbántani sem akarom.


2011. nov. 3. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

nem szabad ilyen picinek. (amúgy valószínűleg azt sem fogadná el.)


én 1 év után próbáltam lányomnak adni tehéntejet, teljesen kiütötte, nagyon ijesztő volt.

2011. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én inkább megpróbálkoztam másféle tápszerrel, mert lányom sem volt hajlandó meginni mindegyiket.

Tejet nem adnék neki ilyen kis korban. Engem speciel nem érdekel régen mit kaptunk, most most van, nem pedig 30 évvel ezelőtt.

Anyukám is erőltette néha ezt vagy azt (6 hósan csülök pörköltöt), de egyszerűen csak megmondtam neki, hogy én nem adok ilyet a gyereknek és ennyi. Nem is lett belőle sértődés, még ha furcsán is néztünk egymásra. :)

Tejpépet sem fogadja el?

Vagy a Sinlacot? Lányom egy ideig csak ezt fogadta el, azt mondta a doki, hogy ha más nem, akkor legalább jó, hogy ezt elfogadja, mert ez is tele van vitaminokkal.

2011. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Én biztosan nem adnék még tejet.

De adhatsz tejpépet (van folyékony is), esetleg natúr joghurtot már neki ennyi idősen.

2011. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
más féle tápszer( Cukrot ne használj.) illetve te is tudsz főzni rizstejet vagy árpatejet azt ihatja, vagy kecsketejet forralva azt elöbb ihat mint boci tejet
2011. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Minél később adod neki,annál több az esélye,hogy allergiás lesz rá. Ha a mi szerveztünk feltudta dolgoznia,akkor a gyerekeinké miért nem tudná?

Csak újabban találták ki,hogy nem ihatnak egy éves kor előtt a gyerekek tejet.

Természetesen arra hallgatsz,akire akarsz.

2011. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tejpépet elfogadja azt nagyon szereti több ízt is, csak újabban éjjel felkel kétszer is, adok neki cicit és reggelre már nincs tej, tápszer ugye nem kell neki és szoktam adni akkor tejpépet, de folyékonyan azt sem issza meg csak kanalazva eszi meg. Jaj de nehéz ez, de azért elgondolkodtam ezen. Ja este egy adag tejpépet megeszik vacsorára, és egy óra múlva adok neki cicit, és felkel kétszer nem értem, éhes szerintem másra nem tudok gondolni mert nem nyűgös szopizik öt percet és visszaalszik.
2011. nov. 3. 16:28
 7/13 anonim ***** válasza:
És a Nestlé folyékony tejpépeket nem próbáltad? Dobozos kiszerelésben van, 250 ml/doboz, és nagyon sok ízben lehet kapni.
2011. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Már többször megfordult a fejemben, hogy a tápszer, tejpép miből van. Az is tehéntej por vagy zergetej por? :) A fiamnál ugyanez volt a helyzet én 8 hósan harmados tejet adtam neki. Az más tészta, hogy ő azt sem hajlandó meginni a mai napig. (1 éves) Természetesen ezt neked kell eldöntened.
2011. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 alaszka ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj! Persze a sok tejérzékeny felnőtt lehet hogy nem véletlenül van manapság. A tápszer is tehéntejből van, csak a fehérjék szét vannak benne bombázva, az allergizáló fehérjék meg kivonva, így könnyebben emészthető a babának. Az a másik, hogy a mai tej nem ugyanaz, mint a mi gyerekkorunkban, hanem "ipari" tej. Annyiféle tejpép van, az is jó tápszer helyett, legalább az 1 éves kort kivárnám.
2011. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen tápszerrel próbálkoztatok, de több én és ismerősöm is járt ebben a cipőben, mint Ti, és nekünk/nekik a DM-es Babylove tápszer vált be. Ezt el szokták fogadni, egy próbát megér!
2011. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!