Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy birjatok az dgyszerre...

Hogy birjatok az dgyszerre ket fele figyelest?

Figyelt kérdés
Pl. hazi munka eseten, vagy ha otthonrol dolgoztok.
2017. jan. 24. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg önveszélyesek voltak, nekem sehogy se ment. Akkor csináltam a házimunkát, ha aludtak, ha más vigyázott rájuk, ha biztonságos helyre raktam (kiságy, járóka, konyhánál etetőszék, bár ilyenkor legtöbbször ment az üvöltés), vagy fél kézzel, mert a másikkal tartottam ölben. A hordozót a hátam nem bírta, de sokaknak beválik. Dolgozni elvileg 3 hós koruktól dolgoztam itthonról, de igazából csak olyankor lehetett érdemben (és lehet most is), ha nincsenek itthon vagy alszanak, különben biztos, hogy félpercenként kellek valamiért. Bár ovis kor körül már lehet munkára időt lopni, amíg fürdik, eszik vagy elítélhetőbben mesét néz.
2017. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 atrask ***** válasza:
56%
Én a babakocsit használtam erre a célra. Beleültettem a gyereket, annak van ilyen előkéje, arra játék , innivaló, keksz, vagy valami rágható, és szépen kihúztam a konyhába, és amíg főztem, közben beszéltem hozzá, hogy mit fogunk főzni, és, hogy az hogyan készül el, stb, utána ugyanez a mosásnál, stb. Olyan érdeklődve figyelt. :D
2017. jan. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 atrask ***** válasza:
62%
#1 bár tudom, hogy a gyerekmunkát büntetik, de ovis korban, már apróbb házimunkákba be lehet őket vonni. Így felelősséget is tanulnak, ráadásul ők is jól érzik magukat (mert fontos!!! feladatok vannak rájuk bízva) :D A fiam a teregetésért volt oda, olyan büszke volt magára, szedte a száraz ruhát, hordta az ágyra, adogatta amit teregetni kellett :D Most már 10 éves, örülök, ha a tányérját kiviszi :P
2017. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1 vagyok, szoktunk mi is együtt teregetni meg együtt mosogatás után átöltözni :) a 2 éves bölcsisemmel.
2017. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!