Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy ha az...

Mennyire igaz, hogy ha az anya szeme világos, akkor a baba szeme is világos lesz? Azt hallottam ezen a téren az anyai gének erősebbek.

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem így öröklődik. Lehet persze, hogy az anya kék szemű, az apa barna, és a gyerek is kék szemű lesz, de nem azért mert az anya génjei erősebbek. Fordítva is lehetne.
2017. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2017. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz.

Egyrészt a sötét szem a domináns, a világos a recesszív. Ettől még lehet a gyereknek világos szeme, ha a nagyszülők között is van ilyen. De ha mindenkinek az apa családjában sötét szeme van, akkor már nem túl valószínű, főleg akkor, ha az anya felmenői között is van.


Szóval lehet ezt előre sakkozni, hogy milyen lesz a gyerek szeme vagy a haja, meg nézegetni a nagyszülők fiatalkori fényképeit, de a genetika sokkal összetettebb kérdés, mint hogy meg lehessen jósolni ilyesmit.

2017. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezen állítás alapján a testvéreknek azonos szemszínüknek kellene lenni. Persze ez nincs így.


[link]

2017. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is, szüleimnek is kék szemünk van, a férjemnek zöldesbarnás, szüleinek barna és zöld, a kisfiamnak kék, a kislányomnak barna. Szóval a kislányomból kiindulva nem úgy tűnik, hogy erősebbek a génjeim.
2017. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd a világoskék szemű anyámat és a fekete szemű apámat, milyen színű lett a lányuk szeme... megsúgom, fekete. Nálam ez volt az erőteljesebb, kis esélyem a kékre is lett volna mondjuk. Nem úgy, mint a szőke hajra, ott legtöbbször a sötétebb érvényesül.
2017. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2017. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem így működik. Nekem anyám szeme világos, apámé sötétbarna. Az én szemem kék, öcsémé barna, tehát egy ilyen, egy olyan lett.


A fiunknál az enyém ugye kék, férjemé barna, a gyereké világosbarna.

2017. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apa:barna szemű, én:kék. 4 gyerekből 3 kék szemű, 1 barna.
2017. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukámé sötétbarna, apukámé igazi kék. Van két lányuk, egyiknek kék szeme van, a másiknak inkább zöldes. Nekem is két gyerekem van, az egyiküké olyan mint az enyém, a másiké meg mint az apjáé. Szóval ez egy nagy marhaság, amit hallottál.
2017. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!