Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan oldal ahol beírom a...

Van olyan oldal ahol beírom a havi gyedet, amit kapok és abból visszafele kiszámolja milyen összegből számoltak? Mert szerintem nekem nem jó.

Figyelt kérdés
Vagy olyan oldal ahol leírják, hogy melyik évedet nézik a szülés előtt. Én 2009. 08 hóban szültem, és egész 2009-ben táppénzen voltam a szülésig, előtte meg 2003.11.24-2009. 01. 04 dolgoztam. Lehet a gyedem 15000 kevesebb mint a tgyás?
2010. máj. 6. 15:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kerestem annyit, hogy a felső határnál legyek, adójóváírást kértem,, ez a kiszámolóst meg próbáltam és az nem annyit ír, mint a mennyit kapok, kevesebbet kapok.
2010. máj. 6. 15:45
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

2009-ben voltál dolgozni? Vagy betegszabadságon? A táppénz első 15 napja a betegszabadság. Mert ha betegszabin voltál, és nem dolgoztál, akkor a gyed alapja az a 15 nap lesz! Sok anyuka jött már ilyen problémával, sajnos, remélem neked nem ez lesz a baj, mert azon már utólag segíteni nem lehet:(

A nem megfelelő tájékoztatás nagyon sok fejfájást okozhat:(

Csak hogy értsd: a gyed-et a 2009. évi bruttó jövedelemből számítják (ez az a pénz, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot). Ha betegszabadságon voltál (abból vonnak), akkor a 2009-es évre a bruttód az a 15 nap, amit évre kerekítenek, majd visszaszámolnak napokra. És ha ez így van, az nagyon gáz, mert a betegszabi 70%-a a fizetésednek! Sajnálom, ha tényleg ez a helyzet:(

2010. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!