Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye listákkal tele...

Babakelengye listákkal tele az internet, de mik a valóban szükséges dolgok?

Figyelt kérdés

Az első babánkat várjuk így nincs tapasztalatunk. Szeretnénk mindent megadni a picinek, de felesleges dolgokra nem szeretnénk kidobni a pénzt.


A kérdéseim a következőek lennének:

- Szükség van cumisüveg sterilizálóra? Ha igen, melyik a jobb? - mikrós vagy elektromos? (Nem ártalmas a mikrós? )

- Mellszívó készülék szükségessége? Tapasztalataitok?

- Légzésfigyelő készülék szükségessége?

- Melyik baby-őrt ajánljátok?


A válaszokat előre is köszönöm :)



2017. jan. 31. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még ötödszörre is volt meglepetés. Az idáig bevált kelengyét készítettem el, aztán kiderült, hogy a lányom jól érzi magát a hálózsákban, tehát mehettem beszerzni párat. 56-os ruhákat vettem, ahogy a többieknél, 50 centi lett, így ahogy hazaértünk a kórházból, mentem neki ruhát venni. :D

Minden gyerekemnél volt bőven tejem, ennél a kicsinél kellett a tápszer, tehát usgyi cumisüvegért. Egyszerűen kiszámíthatatlan. Komolyan mondom, ha valami csoda folytán lesz hatodik, akkor neki csak szülés után vásárolok be.

2017. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha cumizik érdemes sterilizálni de ehhez azis jó ha forró vízbe kifőzöd.

Ha sok tejed lesz kell a mellszívó.

Légzésfigyelő max koraszülötteknél, vagy ahol nem fejlődött rendesen valamiért.

2017. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
#2 Halt meg közeli ismerős teljesen egészséges, nem koraszülött gyermeke bölcsőhalálban, a légzésfigyelő nem felesleges.
2017. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Sterilizálóból mikrósat használtunk, szerintem praktikus dolog, egyszerűbb, mint forró vízzel sz@rakodni. Hogy mellszívó kell-e, az majd a szülés után derül ki, de szerintem jó ha van, mert ha az elején fájna a szoptatás, előfordulhat, hogy még melltartót sem tudsz felvenni, olyan érzékeny lesz, nemhogy szoptatni, akkor jó ha van ez a kevésbé fájdalmas alternatíva. Légzésfigyelőt nem használtunk, én egészséges baba esetén feleslegesnek tartom. Baby őrt pedig azért nem, mert egy szobában aludtunk, kb 1 méterre volt tőlem az ágya.

Ami még szerintem felesleges, az a pelenkázó asztal, én az öltöztetést-pelenkázást a mi ágyunkon oldottam meg, vettünk egy felfújható szélű pelenkázó matracot vagy mit (ikea), az kényelmesebb, nagyobb a helyed.

2017. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez tényleg nagyon egyéni! Nálunk a 2. babánál pl a kiságy volt felesleges 😂


Sterilizáló nem létszükség, első babám félig tápszeres volt, MAM önsterilizálós cumisüvegeink voltak, a második full anyatejes, van kb dísznek 1 cumisüvege...


Légzésfigyelőt a másodiknál elő sem vettük.


Mellszívó az elsőnél alig volt használva, úgyis kevés tejem volt nagyon, a másodiknál sokat használtam (kézi avent van, nem szeretem)

2017. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
44%
Nekünk 3 darab Avent mikrós sterilizátor van,kaptuk illetve örököltük,de nem tudom használni mert nem fér be a mikróba:)erre figyelj oda,tesóm használta nagyon praktikus.Mellszívót szülés után vegyél,nekem Avent kézi van.Ha nagyon sokat fejnék, vennék elektromosat,de nincs rá szükség.Légzésfigyelőt vettünk ,de még nincs összerakva ugyanis velem alszik:)Bébiőrt fogok venni ha külön szobába fogunk aludni, de még az pár hónap.Nekünk a pelenkázó komód volt teljesen felesleges,ágyon pelenkázom. Nem tudom hol laktok, de nálunk szokott lenni baba expo, illetve börze, egész emberi árakon lehet hozzájutni dolgokhoz
2017. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikrós sterilizálónk van, teljesen jó, kis víz kell az aljába és pár perc alatt kész. Nem lett vízköves semmi. De forró vízben is kifőzheted, régen sem volt mikrós sterilizáló, de szerintem macerásabb. Hogy mennyire káros? Nem tudom, de gondolom mikor már nagyobb akkor az ételét is abba fogod melegíteni, akárcsak a tiéteket, szóval fölösleges ennyire gondolkodni ezen. Van még a Chicco fertőtlenítő folyadék, ez is jó, de mi csak játékokra használtuk, nekem nem szimpatikus, hogy vegyszerben ázik és esetleg az illatát átveszi. Szóval én a mikrós sterilizálót ajánlom, de érdemes chiccot is beszerezni jó a játékokra!

Mellszívó, ha rengeteg a tejed valószínű jobb az elektromos, ha csak kevés akkor kézi is elég. Ezt majd megtudod mennyi van, előre nem tudhatod. Talán ezzel várhatsz, a kórházban úgyis van, ott azért a pár nap alatt valami csak kiderül, mennyire van sok tejed.

Légzésfigyelő szerintem jó dolog, érdemes, ugyanis nem fogsz ott állni egész nap a baba mellett. Régen azért sokkal több volt a bölcsőhalál, mára már ez lecsökkent. Persze tudnod kell, hogy sokszor tévesen riaszt!!!! Szóval ha látod, hogy emelkedik a mellkasa, vagy ha hason alszik akkor a háta, akkor vesz levegőt :) csak lehet lemászott a légzésfigyelő hatásköréről.

Baby őrt, akkor vennék, ha nagy házban laknánk, netán több szintesben és én lent főzök, ő meg fent alszik. Nem használtunk ilyet, kis lakásban lakunk.

2017. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
szerintem sterilizáló nem kell, forró vízben tudod sterilizálni a cumisüveget, cumiját, egyebeket. Mellszívót vegyél, bármikor kellhet! inkább legyen mint hogy begyulladjanak a melleid, mire megveszed. Mi légzésfigyelőt, bébiőrt nem vettünk. Egy szobában alszik velünk a pici, bébiőr meg nem kell, mert napközben úgysem megyek olyan messzire, hogy ne halljam, ha sír. Szerintem, ami még kell: cumisüveg melegen tartó termosz (ha mentek valahová), bimbóvédő (ne az utolsó pillanatban derüljön ki, hogy szoptatási nehézség van, inkább legyen feleslegesen), babakocsiba esővédő,
2017. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nincs "tökéletes" lista, ami egyik gyereknél felesleges kacat, a másiknál maga a csoda :-)


Sterilizáló: nekünk van, de inkább kifőztük, nekünk egyszerűbb volt úgy.


Mellszívó: nekem a kézi fejés eleinte nem ment, aztán béreltem profi berendezést, amit a kórházakban is használnak. Valamivel jobb lett, de úgyse jött sok. Aztán most meg már mellszívás nélkül is tejcsárda vagyok. Ki érti ezt?


Légzésfigyelő: ezen mindenki agonizál, aztán szinte mindenki megveszi. Mi úgy voltunk vele, hogy nyilván kicsi az esély, hogy gond legyen (sokat látott védőnőnk és gyerekorvosunk praxisában sem volt soha bölcsőhalál), de ha mégis, akkor sosem bocsátanám meg magunknak, hogy nem volt.


Amúgy szerintem érdemes tájékozódni, hogy milyen eszközök léteznek, ezeket hol lehet beszerezni, kb milyen áron, és akkor ha kell, akkor gyorsan-könnyen be tudjátok szerezni. Pl. nekünk eleinte nem volt cumi, de tudtuk, hogy a patikában van, férjem leszaladt és vett.

2017. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Olyan jó, hogy az anyukák mindig ilyen segítőkészek :)

2017. febr. 2. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!