Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pihenőszék, játszószőnyeg...

Pihenőszék, játszószőnyeg lényegi különbség van?

Figyelt kérdés

Tudom melyik hogy néz ki :) csak a játszószőnyegen tud forogni, meg ott is lógnak figurák, a pihenőszékben csak ülni tud, viszont abból van rezgős, amit lehet hogy szeretnek a babák?

Van egy fiam neki nem volt pihenőszéke, csak játszószőnyege, de most jön a második baba és elgondolkodtam, hogy lehet hogy érdemes venni egyet.


2017. febr. 2. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, mi sokat használtuk a pihenőszéket. Kaptunk rezgősen kölcsön, eleinte használtuk, később a mi sima nem-rezgősünkben volt sokat a kisfiam. Bukós baba volt, így javasolta az orvos, hogy legyen ott egy kis ideig közvetlenül evés után. Olyankor is jó volt, amíg valami dolgom volt (pl. odatenni a kaját főni) és addig nézelődött benne. A hozzátáplálásnál használtuk a legtöbbet, mert abban evett. Stabilan 9 hónaposan ült, etetőszéket onnantól használhattuk, így addig a pihenőszékben evett.


Teljesen más a funkciója, mint a játszószőnyegnek szerintem, nem is lehet a kettőt összehasonlítani. :)

2017. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a rezgés funkció milyen? Zajos?
2017. febr. 2. 10:40
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi egy Fisher Price-ot kaptunk, egy nagyon régi darabot. Ehhez hasonlót:

[link]


Egyáltalán nem zajos, viszont nekem kétségeim voltak, hogy jót tesz-e a pici babának a vibráció, plusz nem volt annyira stabil, merev maga a fekvőrész sem, így a háta miatt se használtuk végül, csak kipróbáltuk egyszer-egyszer. Szerette amúgy, megnyugtatta a vibrálás, csak én aggódtam, hogy nem káros-e...


A másik székünk sima egyszerű Lorelli szék volt, pontosan ez.

[link]

2017. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi vettünk pihenőszéket és 1-2 hétig viszonylag sokat használtam, mert sírt a baba, a székben viszont megnyugodott. A rezgés nem is hallható és minimális érzésre, de a babának pont elég volt. A gyerekorvos tanácsára viszont félretettük, mert szólt, hogy a székben nem kell mozognia, ellustul és lassabban fejlődik a mozgása, mintha játszószőnyegen vagy bármi vízszintes felületen lenne. A székben nincs szüksége fejemelésre, forgásra, stb. A gyerekorvos mesélt egy esetet, amikor a babát mozgásterápiára kellett járatni sokáig, mert pár hónapig a székben tartották sokat.
2017. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ó ez érdekes
2017. febr. 2. 10:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem vettem és nemn is vennèk pihenőszéket, baromi rosszat tesz s gerincnek.
2017. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Vicces kerdes :)

Szerinted ha fekszik vagy ul az ugyanaz ?

A szekben ki tudod vinni a konyhaba, elnezeget mig fozol, vagy takaritasz.

A jatszoszonyeg bent van a szobaban ulsz mellette.

2017. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

En ilyet vettem, ez tokeletes a gerincenek is. Olyan mint egy fuggoagy.


[link]

2017. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Függőágyszerű az adamo. Amit linkeltél az egy rossz kenguru székként.
2017. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rossz kenguru ?

Csak mert a 150 eves Baby Bjorn ceg gyartja?

Ha esetleg tudsz angolul olvasd el a leirast a hivatalos oldalon. Gyerekorvosok ajanlasaval ...

2017. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!