Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőn megmutatni a...

Keresztelőn megmutatni a babát először?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk, hogy először a rokonság a keresztelőn látná a picit.

Az első héten mi túl korainak gondoljuk a látogatást, a keresztelő pedig mindenképp néhány hetesen (2-3) fog megtörténni. A rokonság szétszórtan él, valaki tudna gyakran jönni, valaki nem, és hogy ne érezze senki, hogy ő csak utoljára jöhet, ezt találtuk ki. A keresztelőre úgyis a rokonság jön csak, akik közeliek, illetve utána vendégül látnánk őket egy ebédre, hogy babázhassanak.

Mi a véleményetek erről?



2017. febr. 3. 06:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarjátok szegénykét olyan korán keresztelni? Egy ilyen pici baba még annyira kis elesett, elég hogy hűvösebb legyen a templomban, még a fejét is leöntik, és kap egy jó fülgyulladást...
2017. febr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
Az a velemenyem, hogy tulspilazod a rokonokoknak valo muti temajat.... Nalunk aki felhivott hogy mikor johet azoknak mondtunk egy napot, a tobbiek meg akkor lattak amikor ugy hozta az elet, pl csaladi szulinap, karacsony, stb. A baba nem valami gral hogy korbe kell hordozni meg korbemutogatni.. Telik az ido, ha mentek vendegsegbe viszitek majd es ugyis latja majd angyom-bingyom is idovel.
2017. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Alighanem első babád és még nem született meg. A helyzet az, hogy a babázás nem egészen olyan, mint ahogyan kislány korunkban játsszuk. Egyfelől sokkal jobb, másfelől sokkal nehezebb.
2017. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon korai a keresztelő, főleg, ha nemsoká születik a baba. Nyáron könnyebb megoldani, lehet kerti partit tartani, az kevésbé megterhelő neked és a babának. Apa főz valamit a bográcsban, a nagymamik hoznak sütit.

Ebben a korban még ossze-vissza esznek a babák, hogyan fogod megszoptatni a nagy rokonság előtt?

Értem én, hogy 200 éve "muszáj " volt megkeresztelni a babákat minél hamarabb a nagyon gyakori csecsemőhalandóság miatt, de ma már messze nem ez a helyzet. Nagyon vidéken nőttem fel, ott is ez volt a divat, igaz, 30 éve.

Nézd a baba érdekeit, és a magadét, ne a család régi szokásait!

2017. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem keresztelném olyan korán. Szegényke annyira picike, alig, hogy megszületett, szokja a kinti életet és máris ekkora felhajtás legyen körülötte. Az én babám most 3hónapos, még nincs megkeresztelve, majd márciusban lesz, mert a hasfàjós időszak még javában tart nàlunk, nem szeretném, hogy az egész misét végig sírja görcsösen.

Plusz én 4hétig keményen véreztem, utána még 2hétig gyengébben. Semmi kedvem nem lett volna puccba vágni magam, nem éreztem volna jól magam, ráadásul hullának éreztem magam. De ez a ti döntésetek.

A rokonok hozzánk szép lassan jöttek, senki nem tolakodott, mindenki tudja mit illik. Első héten a legközelebbi rokonok, nagyszülők, testvérek. Aki meg mgekérdezte, azoknak azt mondtam, hogy 6hét után lehet jönni. Van olyan unokatestvérem aki még nem látta, mert pici gyerekei vannak és állandóan haza visznek valami bacit. Nem kell ezt olyan görcsösen venni. Ha értelmes felnőtt emberek, akkor nem fognak azon megsértődni, hogy ki látta hamarabb.

2017. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod ilyen hamar kereszteltetni?


A 20. század előtt tényleg párnaposan kereszteltek, (a csecsemőhalandóság miatt) viszont a keresztelői lakomát (ha volt egyáltalán) nem aznap tartották. Minimum az anya felépülését várták meg (ez minimum 6 hét volt) de legtöbbször szüretig, aratási ünnepig vagy disznótorig tolták.

2017. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó ötlet a kajálás részt máskor tartani, később. És esetleg a rokonok is jöhetnek sorban, bár ez nem csak rajtunk múlik.

Nem, a baba nem most fog még megszületni, a keresztelőt viszont nem halasztjuk későbbre.

2017. febr. 3. 09:32
 18/25 anonim válasza:
100%

Mi is vallásosak vagyunk, de a gyermekágyas időszak előtt semmiféleképpen nem kereszteltünk volna!

6 hétig csak a szűk család,legjobb barátnőm látta. Semmiféleképpen nem kereszteltem volna ilyen korán.

De ti tudjátok :)

2017. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%

Majd megtanulod, hogy a babával már nem tervezünk hetekre, hónapokra előre fix programot.

Fogalmad sincs hogy milyen állapotban lesztek 2-3 hetesen, de már a nagy családi banzájt szervezed.

2017. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%

Én 6 hetes koráig senkinek nem fogom "mutogatni", a nagyszülőket, testvért kivéve. Templomba meg főleg nem viszem.

És nem csinálok ekkora faxnit az egészből, hogy ne érezze senki, hogy kimaradt. Szerintem túl van lihegve ez a dolog.

2017. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!