Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok mit csinál (t) 8...

A ti babátok mit csinál (t) 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Kisfiam holnap lesz 8 hónapos. Nem mászik, de most már a kúszás egyre jobban megy. Megülni csak úgy tud, ha támaszkodik a kezével, ezért nem is erőltetem. Azonban olyan apróságok jól mennek neki, hogy egyedül inni a cumisüvegből, itatópohárból, nagyon sokáig elvan a kis játékaival(hason, rengeteget van hason..) Rengeteget dumál(apa, baba, hejte)

Jártunk neurológusnál, aki azt mondta, hogy 6 hónaposan már négykézláb kellett volna lennie illetve rég másznia, lassan járnia kellene, emiatt el is küldött minket mozgásfejlesztésre...

Kíváncsi lennék, hogy a ti babótok miket csinált 8 hósan. (Bocsi,kicsit hosszú lett.)


2017. febr. 8. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Válts neueológust elsősorban... 6 hónaposan forognia kell mindkét irányban, az az elvárás. Lassan járnia, hogyne... biztos százalékot kap a gyógytornásztól. 😫


Az én kisfiam kb. 7 hónaposan kezdett kúszni és annyira el volt ezzel, hogy csak 11 hónaposan mászott szép szabályosan. 8-9 hónapos kora között tanult meg stabilan ülni. 9 hónapos korában állt fel, fura módon ez jóval megelőzte a szabályos mászást.


Engem egyedül a mászás aggasztott, de a védőnő mindig nyugtatott, hogy semmi baj vele. Már lemondtam róla, azt hittem, kimarad és állásból elindul, de nem.


Semmi baj nincs a babáddal szerintem. Hogy kerültetek egyáltalán neurológiára?


Nézd meg a letölthető Dévény füzetet, én abban követem nyomon a mozgásfejlődést. Az említett járás pl. 12-18 hónaposan szokott megindulni, üzenem a neurológusnak... 😜

2017. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az en babam mikor 8 hos volt,felult magatol, kapaszkodva allt nehany masodpercig. Nem kuszott, maszni 8 es fel honaposan tudott. Itatopoharbol ivott. Halandszazott, dadada, bababa meg ilyesmi. Az enyhe tulzas, hogy lassan jarnia kene. Atlagosan a babak 1 eves kor korul teszik meg az elso onallo lepeseket.Persze lehet nehany honap elteres.Szerintem nagyon korai mozgasfejlesztesre jarni ezek miatt, en inkabb kikernem mas neurologus velemenyet is
2017. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

A lányom 8 hónaposan állt fel és ült egyedül, a mászás már nagyon ment neki, 10-11 hónapos kora körül tanult meg egyedül járni . A fiam kúszott 8 hónaposan, ülni csak úgy tudott ha 2 kézzel kapaszkodott valamibe, ő 9 hónaposan állt fel és 10 hónaposan tudott segítség nélkül ülni, nálunk erre mondta az orvos hogy fordítva kellene. Most 1 éves, bútorok mellett kapaszkodva lépeget.

A neurológus meg nem sok babát látott még szerintem...

2017. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem én voltam a bolond, hogy majdnem összevesztem vele.. 3 hónapos kora óta járunk,mert konkrétan azt mondták, hogy vak, ami persze kiderült azóta, hogy nem, csak kancsal.. 3 hónaposan azt várták el tőle, hogy nyúljon a dolgokért, alkaron szépen támaszkodjon/kinyomja magát.. Nos legelőször 5 hósan nyúlt bármiért is, speciel én ekkor megnyugodtam..(azóta is kell neki minden:D)

Köszönöm, hogy leírtátok, megy zöld kezecske. :)

2017. febr. 8. 23:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként hátról-hasra 6 hósan fordult, viszont hasról-hátra csak most 7 hónaposan, tehát ezt is tudja..nem kapkod el semmit.. :)
2017. febr. 8. 23:52
 6/10 anonim ***** válasza:
A neurológusodtol el kéne venni a diplomáját, komolyan. Az én babámhoz is járt Dévényes szakember, aki azt mondta, hogy a kúszás alsó határa 7 hónap. Járásról beszélni 6 hónapos babánál?? majd egy éves korában!Mindenképp keress másik orvost!
2017. febr. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden baba másképp fejlődik, az én fiam a nagymozgásokban nagyon gyorsan fejlődött, 5 hónaposan mászott, 6 hónaposan felült, 6,5 hónaposan felállt, 7 hónaposan kapaszkodva lépegetett és 9 hónaposan megtette az első önálló lépéseit. Ezzel párhuzamosan alig jétszott, a "gajdogást is kb 8 hónaposan kezdte, most 10 hónapos, most kezd molyolni a játékokkal igazán, eddig csak a mozgásra fókuszált. Meg az se mindegy mekkora, az én gyerekeim picikék, így könnyebb mozogni.
2017. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként én is ezt mondtam neki, hogy minden babó különböző.. :) Csak a szülőre ráhozzák a parát, hogy valami nem oké, főleg, hogy első gyerek...
2017. febr. 9. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
6 honaposan "kell" tudnia forogni. Mikor az orvosnal voltam, mondtam, hogy mar ul. Mondta, hogy az jo, de ot az erdekli, hogy forog-e, mert annyit kell tudnia:) 8 honaposan lepkedett a butorok mellett, de o eleg koran csinalt mindent. 2 honap kuszas vagy maszas kell az uleshez.
2017. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja viszont beszelni kesobb kezdett, szoval szerintem teljesen normalis, egyik baba az egyiket reszesiti elonyben, masik a masikat.
2017. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!