Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy babának...

Tényleg igaz, hogy babának nem szabad használt játékot vásárolni?

Figyelt kérdés
Most mondta a párom, akinek valaki mondta, hogy csecsemőknek nem szabad használt csörgőt és egyéb játékokat venni. Én úgy gondoltam, hogy ha veszek, szépen lefertőtlenítem, kifőzöm, egyebek. Ti mit tudtok erről és mit javasoltok?
2017. febr. 11. 15:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és annyit, hogy sokan vannak, akik használt ruhát, játékokat kapnak. Azok kihajítják? :)
2017. febr. 11. 15:22
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem lehet, úgyis megtisztítom, ha már nálam van. Akkor az idősebb testvértől sem lehet ruhát, játékot örökölni? Mindent ki kell dobni és újat kell venni?
2017. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez a ragokara vonatkozik.

Is igen, egy csecsemo beveszi a csorgot a szajaba, ragja.

Ezekbol csakis ujat. Ez pont olyan , mintha mas fogkefejevel mosnal

fogat.


A ruha meg egyeb jatek nem tartozik ide, ertelemszeruen azt nem ragja.

2017. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Egy csecsemo mindent rag!meg a tesok tankonyvet is ha epp veletlen a kezebe kerul.

En ami muanyag,gumi volt azokat fertotlenito folyadekba tetten mikor megkaptuk,a textileket kimostam.

Egyszer,mikor megkaptuk.utana mar nem.pedig leesik,tolja a foldon egyebek.nem jo ha mindig mindent fertotlenit az ember.

Ja,az En 10 hosom eloszeretettel ragja a nagyok sulis taskajanak lelogo reszeit...pedig ki tudja hol hevernek nappal az iskolaban.a ruhakat is egybol tomi,flakont,talat,kanalat,taviranyitot,teledont barmit ami epp a keze ugyebe kerul.

2017. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, ha az ember lefertőtleníti, szépen megtisztítja, nem lehet gond.
2017. febr. 11. 15:58
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Rágókát,csörgöt egyéb csecsemőknek való játékot soha nem adnék a kisfiamnak!

Egy baba mindent a szájába vesz!

És ugye Te sem használsz mások után fogkefét...

Ilyen kicsi korban csak rokonok/barátok által örökölt ruhákat fogadunk el.

A ruha illetve nagyobb gyerekeknél a játékok már más kérdés.

Ott elfogadnánk a használtat is.

2017. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ebben is lehet valami.


Amúgy az alábbit találtam:


A használt játékokkal kapcsolatban a higiénia kérdése szinte mindenkiben felmerül.


Ki tudja, honnan származik az a tárgy, ki és hogyan játszott vele ezelőtt stb.? A felvetés jogos, de a megoldás nem lehetetlen. Megkérdeztük Gazdag Zoltánt, a PTE-TTK egyetemi adjunktusát, ő milyen módszereket ajánl a játékok tisztítására.


– Műanyag játékok esetében egy százalékos hipó oldatot javaslok. Pl.: Öt liter vízbe öntsünk fél deci hipót, majd áztassuk benne a tárgyat tíz percig. Fontos tudni, az oldat csak fertőtlenít, de nem tisztít, az áztatás után ezért mindenképpen szükséges mosószeres vízzel átmosni a játékot. Továbbá hatékony még az alkoholos áttörlés (legalább 50%-os alkoholtartalmú oldattal), vagy a kifőzés is. Fa játékoknál ez utóbbi az ajánlott.


Plüssállat esetében egy kicsivel nehezebb dolgunk van. Ugyanis a fertőtlenítőszerek nagy része – így a hipó illetve a flóraszept is – nem csak fertőtlenítenek, hanem fehérítenek is. Ha mégis ezt a módszert választjuk, akkor öt liter vízbe tegyünk egy deci hipót és áztassuk egy óráig az állatkákat, ha pedig flóraszeptet használunk, akkor egy evőkanál szert tegyünk 1 liter vízhez, majd 30 percig hagyjuk állni benne a játékokat. Végül, a hagyományos mosószeres, 90 °C hőmérsékletű mosást se felejtsük el – tanácsolja Gazdag Zoltán.

2017. febr. 11. 16:14
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Én ruhát is elfogadtam mástól, kimostam és ki is vasaltam mindet, nem lett tőle semmi baja a kisfiamnak. Játékokat lefertőtlenítek, rágókája új, egyébként ha leesik a földre, nem csinálok nagy ügyet belőle, de azt is megértem, ha valaki igen.
2017. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Semmit nem veszek használtan a gyerekemnek, de ha úgy adódna, pici babának akkor sem vennék használt játékot. Főleg rágókát, csörgőt, de ők még minden játékot szájba vesznek. És hát igen, ha valakitől használt dolgot kapok, akkor kidobom. (Közeli rokon gyerek, vagy barát után használnám, de ilyeneket nem kapunk.)
2017. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Miert ne lehetne? Egy csomo jo dolgot kaptunk. Tuleltek a gyerekeim. Iskolas mindharom.
2017. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!