Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan még nem ül önállóa...

7 hónaposan még nem ül önállóan és nem is kúszik, ez baj?

Figyelt kérdés

Tegnap volt 7 hós a kisfiam. Forgolódik, bár hasról hátra nem igazán szeret, inkább hisztizni kezd, ha hason elunja magát. Viszont szépen kinyomja magát a kezével, a lábát oldalra kirakva megfordul ellenkező irányba, nyúl a feje magasságában vagy akár feljebb lévő tárgyakért is hason, illetve hátranéz, hogy ki van ott. Imád ülni is, ha tartom, de nem sokáig hagyom így, mert ha elengedem, már dől is el, így nem erőltetem. Viszont sokszor kéri, hogy ültessem fel, szeret így lenni. Ha fogom, előszeretettel ugrál, rugózik a combomon, nagyokat kurjant közben, úgy élvezi.

Baj, ha még nem ül önállóan és hogy nem kúszik-mászik?



2017. febr. 13. 14:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szinte egész nap hason van, vagy hanyatt, hol a járókában, hol a földön. Akkor teszem csak pihenőszékbe pl, ha teregetek, vagy főzök, mert a fürdőben és a konyhában veszélyes lenne feküdnie, viszont ha nem vagyok vele, egyből bőg, nincs el magában egy percig sem, így ott hagyni nem tudom, míg máshol vagyok.

No, mind1, megpróbálom még többet földre rakni, de azért néha nekem is tennem kell a dolgom. :)

2017. febr. 13. 18:14
 12/13 A kérdező kommentje:

Azt, hogy imád ülni, meg hogy sokszor kéri, azt nem úgy értettem, hogy egész nap a kezemben ül, hanem hogy a nap nagy részében fekszik itt-ott, de ha felveszem mégis valamiért, akkor ülni szeret az ölemben pár percet, aztán rakom vissza. Sokszor hisztizik fekve, mert ülni szeretne, az esetek nagy részében elterelem a figyelmét, de néha azért megfogom a két kis kezét és hagyom, hogy felhúzza magát ülésbe, mert akkor nevet, és én sem bírom a napi 12 óra nyöszörgést. :)

Ugrálni meg mondjuk pelenkázáskor szokott, míg mondjuk kicserélem alatt a ruhát vagy bármit és addig fogom, de leér a lába, akkor játszunk picit ugrálósat, de úgy, hogy nem engedem ránehezedni a lábára, inkább én fogom a hóna alatt jobban, vagy a mamákkal szokott néha picit ugrálni, mint a verebek, mert élvezik, hogy kurjongat. Ennyi talán belefér. :)

2017. febr. 13. 18:18
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Megírnád légyszi, hogy végül mikor kezdett kúszni és mászni a babád!? Szükség volt baba tornára? Hasonló helyzetben vagyunk, mint ti voltatok és kezdek kicsit aggódni.
nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!