Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan mennyire gyakori...

6 hónaposan mennyire gyakori a mászás és az önállóan felülés?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
AÍz enyémek 6 hósan már másztak, de önállóan csak az egyikük ült fel. A mások kettő megvárta a 7-8 hónapot.
2012. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ezt nehéz lenne megválaszolni. Én úgy veszem észre, hogy egyre gyakoribb, valahogy a mozgásfejlődési szakaszok a mostani babák LEGTÖBBJÉNÉL mintha előrébb csúsztak volna.

Csak egy példa: az én lányom 6 hónaposan már magától felült, 6 és fél hónaposan pedig felállt.

Az unokatesóm lánya öt és fél hónapos, és már stabilan ül. (Nem akartam elhinni, amíg a saját szememmel nem láttam...)

2012. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 6 hónapos, egyenlőre kúszik és kutyázik már egy hete de amikor mászással próbál haladni ahogy előre teszi a kezét vagy a lábát összecsuklik. Felülni nem tud, ha nem vízszintesben van hanem pl. a pihenőszékében akkor próbálkozik vele, de ha nem lenne bekötve félúton kidőlne belőle (tehát még ez nem megy neki). A védőnőnk így is azt mondta az átlagnál előre haladottabb a mozgása.... ebből arra következtetek hogy ritka ennyi idősen a mászás és a felülés (de biztos van kivétel és van akinek már ennyi idősen is mennek).
2012. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindkettő már ült és mászott 6 hósan
2012. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Én azt hiszem , h mai babák igazából már csöpp kisbaba korban is esélyesebben kezdenek el dolgokat,a kár 4-5 -6 hónaposan. Pl. a lányom 7 hónapos és 1 hónap leforgása alatt (szinte egyik napról a másikra) elkezdett mászni, leült (magától!) és pont tegnap egyedül felállt a kiságyban. 7 hónapos és nem erőltetek semmit nála.....

2012. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam pont ma 6 hónapos. Mászás még nem megy, de felül egyedül. A barátnőm kisfia 7 hónaposan meg felállt, rá két napra egyedül elindult. Ezek a mai babák követik a pörgő élettempót :)
2012. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem gyakori és "nagy könyv" szerint sem elvárás.
2012. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondoltam ritka,de a környezetemben viszont egyre gyakoribb.Mindenesetre az én lányom 6 hósan még csak forogni tudott,és pár hónapig még nem is indult be nála semmilyen egyéb mozgás.
2012. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6,5 hónaposom semmit sem csinál ezek közül,csak forog.
2012. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 hónapos volt mikor elkezdett mászni, stabilan 7 hónaposan ült.

Kislányom most 6 hónapos lesz, forogni tud, bár inkább a hátról-hasra megy neki nagyon, felnyomja magát négykézlábra, de haladni nem tud.

a fiam után már ez is haladás:)

2012. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!