Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy "apa" lemondhat a gyerekér...

Egy "apa" lemondhat a gyerekéről? Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Apasági nyilatkozat van, sajnos, nem voltunk házasok, semmi sem köt minket össze, csak a baba. Szeretném ha lemondana a gyerekemről, mert ilyen embert nem akarok a közelében meglátni. Van ilyen nyilatkozat? Valaki volt hasonló cipőben? Hol lehet ezt elintézni?

A gyámügyet már hívtam, sajnos nem veszi fel senki a telefont, és időpont kell.. Valaki tud valami hasznosat mondani ez ügyben?


2017. febr. 13. 14:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem mondhat le, de gyermekelhelyezésnél kérj kizárólagos felügyeleti jogot, így mindent el tudsz majd neki intézni.
2017. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%

nem egy zsebkendőről beszélsz, hanem a gyerekedről.

neked semmi jogod ahhoz, hogy a gyerekedet elapátlanítsd!

kizárólagos felügyeletet kérhetsz, ebben az esetben nem kell az apa engedélye pl. a személyihez. a kórházban pedig mindkét szülő beleegyezése nélkül is ellátják sürgős esetben

2017. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
14%
Nah, kapod a savat a mindent tudó orákulum anyukáktól, akik tisztában vannak vele, hogy a gyereked apja egy szent ember és te azért akarod lerázni, mert egy önző, gonosz, férfi gyűlölő, szaranya vagy. Véletlenül se jut eszükbe, hogy esetleg bántalmazott benneteket, vagy egy léhűtő alkoholista, munkanélküli, agresszív állat és még sorolhatnám mennyi minden okot adhat arra, hogy ne akard a gyereked közelébe engedni.... ne is törődj ezekkel a hozzászólásokkal... Azt legalább leírták előttem is, hogy gyermekelhelyezési perben tudod ezt érvényesíteni.
2017. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen, ez a vicces, hogy nem is tudják milyen ember, és mit csinált, és úgy védik mintha a mit tudom én kicsodájuk lenne, én meg a főgonosz, aki el akarja venni tőle a gyerekét.. Nekik csak annyit mondok.. oka van.. nem bosszú vagy ilyenek, és igen, a gyerekem nem zsebkendő, hogy hagyjam hogy az apja úgy bánjon vele..
2017. febr. 13. 18:47
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Senki sem védi. De attól még, hogy szar ember, ugyanazok a törvények, szabályok vonatkoznak rá is, mint egy jóra.
2017. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
A kérdező kérdezett valamit, mi elmondtuk a választ. Azt hogy nem tetszik neki, az az ő dolga. Úgy tudom minden kérdésre válaszoltunk. Egyébként meg tudtommal a kérdező feküdt össze vele, lehet akkor kellett volna gondolkozni…
2017. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, mert gyereket akartunk.. Csak aztán mikor valós lett, már valahogy nem így gondolta, mert hát ő mégis még élne, stb.. ezért elhagyott terhesen.. El kellett volna vetetnem? Vagy örökbe adni?? Nem gondolom.. Egyedül is vállaltam. És nem arról van szó, hogy az a világ fájdalmam, hogy most láthatja a gyerekemet, hanem hogy továbbra is hónapokat kell könyörögnöm neki, hogy legyen már szíves eljönni az okmányirodába, mert kell az aláírása, mert a baba papírjai nélkül semmit sem tudtam intézni.. fél órát vett el az életéből, mert ő épp aludt volna.. és a gyerek egyáltalán nem érdekli.. ha érdekelné, nem hagyott volna ott a szülőszobán a pici születése előtt 1-2 órával..vagy nem telt volna egy hétbe, hogy megnézze a gyerekét. Én majdnem két éve tűrök neki, csak hogy a gyerekem ne "apátlanodjon" el, de mit kezdjek egy olyan emberrel akit nem érdekel a saját gyereke?
2017. febr. 13. 20:45
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
persze, lehet itt szidni az apát de egyrészt nem volt kérdés, hogy milyen ember az exed, másrészt azért az is meredek, hogy 2 év alatt nem intézted el a gyereked státuszát, ráadásul fogalmad sincs, hogy ezt intézni kellene :(
2017. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy jöttél felvilágosítani. Jó lenne, ha jobban megismerhetnélek, mert te megmondod a tutit. Ilyen emberekre van szükségem.

Egyébként közös felügyelet azért volt, mert gondoltam észreveszi, hogy gyereke született, de hát ez nem történt meg. Én vagyok a hibás. ///És tényleg, mert szavakra nem kellene gyereket vállalni, de hát mindenki hibázik. Tanultam belőle, a lányomat viszont egy percig sem bánom.

2017. febr. 14. 00:11
 20/21 anonim ***** válasza:

Keress ugyvedet, tanacsadot stb.

Szomszed csalad hasonlo helyzetben. A gyerek iskolas. Apuka nelkul a diakigazolvanyt sem tudtak elintezni. Nincs is a gyereknek.

2017. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!