Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt hogy lehet túlélni hogy...

Ezt hogy lehet túlélni hogy éjszakánként kb.1-2 órát tudok aludni mert fáj a hasa a babámnak?

Figyelt kérdés

Első babám, most múlt el 1 hónapos. Kb. 3 napja az van hogy kb. estétől fogva egész éjszaka meg hajnalban fájlalja a hasát és emiatt nem tud ő se aludni meg én se. Szokott kapni édeskömény teát néha amikor ilyen van, az van amikor segit kicsit és rögtön tud könnyíteni magán, de alapvetően nem oldja meg a problémát teljesen. Próbáltuk már a bio gaia-t is de már elfogyott. És most kezdtük el 2 napja az infacol-t. Semmi nem segít, de mindent megpróbálunk. Cicire is teszem meg próbálom nyugtatni, van amikor hasra fordítom és úgy simogatom - ezek is csak átmeneti segítségek neki, de utána folytatódik tovább. Aztán úgy telik az "éjszakai alvás" hogy ott van mellettem a pihenőszékében ami rezeg és akkor mindig rakom a szájába a cumit mert különben az egész éjszakát végig üvöltené ami nem lenne igazán jó...férjem miatt sem mert ő meg korán dolgozni jár és legalább ő tudjon aludni...ha már én nem. De kezdek kimerülni. Minden nap fáj a fejem, égnek a szemeim, fáradt vagyok és gyenge. Volt olyan is hogy hangosan sírt mellettem és én úgy be voltam aludva hogy meg se hallottam és úgy ébresztett a férjem hogy sír a gyerek. :(( És ugye próbálok segíteni rajta, de olyan rossz ez a tehetetlenség! :((


Kiságyában csak napközben marad meg egyébként persze nagyon sokat kell vele ehhez foglalkozni (mert nem szeret vízszintesen aludni), akkor napközben nem fáj a hasa, nyugodt és jól tud aludni. Én nem tudom pótolni az éjszakai alvásomat napközben mivelhogy főznöm is kell meg egyéb más dolgok vannak és mindent akkor tudok megcsinálni amikor a kislányom alszik.


Bocsánat, hogy túl hosszú voltam, de ti hogy csináljátok, hogy lehet túlélni? Én úgy érzem már nem bírom, egyre fáradtabb vagyok! :((


2017. febr. 15. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Itt elég sok a baj. Olyan nincs, hogy nem szeret vízszintesen aludni, nem is aludhat másképp főleg egy 4 hetes. Éjszaka pihiszékbe sem rakjuk mert nem arra való az éjjel. A babák 90% hasfájós. Ha infacol nem jó akkor espumisan. Hasrafektetve, órával ellentétesen a hátát simogatva. Hanyatt fordítva a lábát fel fel nyomkodva körkörözve a pocakjához. Elmúlik az időszak de ilyen hülyeségeket ne csinálj.
2017. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Szoktam tornáztatni is ahogy írod! Átmeneti megoldás ez is.

A kiságy az pedig a szobájában van, nem mellettünk és mivel most már folyamatosan sírdogál éjszakánként esély sincs arra hogy ott tudjon aludni hiszen mindig mellette kell lennem.

2017. febr. 15. 17:19
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen megértelek, tarts ki, általában 3 hónapos koruk körül kinövik. Csak azt tudom javasolni, hogy igenis pihenj te is napközben, amikor a babád is. Muszáj! Hagyd a fenébe a háztartást, meg fog várni. Az nem állapot, hogy egész álló nap mosol, főzöl, takarítasz, éjjel meg a kicsit ringatod. Hívd át anyukádat, anyóst, tesót, barátnőt, szomszédot, bárkit, aki szívesen segít. Segítsen főzni például. Vigye el babakocsival sétálni napközben, amikor szép idő van 1-2 órára, addig te szusszanj egyet. Ha senki sincs aki tudna segíteni akkor rendelj kaját, hozasd házhoz. Ez egy ilyen időszak, ki kell bekkelni, neked meg regenerálódnod kell egy hónappal szülés után, mert így tejed sem lesz sokáig.

Espumisan cseppet is sokan dícsérik, nekem nincs vele tapasztalatom. Meg van ilyen pocaktorna hasfájós babáknak, neten biztos találsz, hátha segítene.

(Azt meg csak halkan teszem hozzá, és még zárójelben is van, hogy néha-néha az apuka is felkelhet a picihez éjszaka, elvégre közös projekt volt a gyerek.)

2017. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Ne rakd olyankor mellre, mert ha szív még tejet, akkor az csak olaj a tűzre. Én is túl vagyok kemény 2 hónapon. Én már kb semmit nem mertem enni, mindentől fájt a hasa. Gondold át, nem e eszel valami olyat, amitől fájhat a hasa. Lehet, hogy olyan dolog amire nem is gondolnál. Az én babám az édességet nem bírja. Se süteményt se csokit, semmit nem ehetek. Meg hát ugye a tejtermék. Minden csodaszert kipróbáltunk, infacol,lactase comfort, angol víz, bio gaia, espumisan, és végső megoldásként szélcső. Na ez volt az ami tényleg segített. Minden este ,,leengedjük,, szegénykémet. Egy csomó levegő meg kaki jön ki és megkönnyebbül. Próbáljátok ki. Tornáztasd, masszírozd a pocakját. De leginkább az idő fogja megoldani. Nekem eleinte tünemény babám volt. Aztán 1,5 hónapos korában kezdődött a hasfájás. Onnantól borzasztó volt minden. Egész éjjel felváltva sétálgattunk vele. Önkívületi állapotban üvöltött. Aztán betöltötte a 3hónapos kort és napról napra jobb lett. Most 4hónapos és már nem fáj a hasa, csak nagyon ritkán, ha próbálkozok, hogy mit ehetek mit nem.

Kitartás!!!

2017. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
NEM KELL főznöd!!!! Igenis aludj nappal, ebédet lehet átmenetileg rendelni valahonnan, akár egész olcsón (pl. interfood.hu), vacsira meg egyetek szendvicset, senki nem hal bele! Jelenleg semmi sem fontosabb, mint hogy kipihend magad. Az egyéb dolgokba pedig segítsen be a párod esténként. Ez egy átmeneti helyzet, csak így lehet megoldani, ha ezt nem értitek meg, akkor legkésőbb jövő héten kidőlsz.
2017. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat neked is kedves második hozzászóló!


Rendelni nem rendelünk kaját sose pedig már mondtam a férjemnek hogy néha azért jó lenne hogy megkímélne engem, na de hiába mondom neki...:(

Néha előfordult hogy éjszaka ő is próbálta nyugtatni a babát, de mostanában már azt mondja hogy nem marad meg nála és pl. mikor kimegyek este zuhanyozni és sír a baba hát már egyből szól is nekem hogy jöjjek a babához mert nem marad meg nála...ez olyan rossz ilyenkor hogy annyi időm sincs hogy rendbe tegyem kicsit magam. :(


Aki közel lakik az anyós egyébként, de ő meg dolgozik igy ő nem tud segiteni, ez az egyik, a másik meg az hogy volt itt az első héten amikor megszületett a pici, na de ő csak babázni volt itt meg annyi hogy hozott kaját, de amúgy semmiben nem segitett (mert nem akar "más" háztartásában), sőt még aludni se tudtam (reggel szoktam kicsit tovább aludni ha tehetem) mert itt volt, de a baba az aludt. közben...

2017. febr. 15. 17:35
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Hordozás? A függőleges helyzet segít a picinek hogy pukizzon/büfizzen, így könnyebb a pocakjának. Plusz jól is érzi magát rajtad :-)

Az is szokott segíteni ha az alkarodra fekteted így: [link] (a kép a fontos nem a cikk). Ez is segít a kis pocakjának.


Aludj nap közben amikor ő is.


Férjeddel pedig beszélj nyugodtan, türelmesen (tudom, nehéz, nekem sem sikerül mindig....) hogy ketten vállaltátok a babát, ketten is kell felnevelnetek. Olyan nincs hogy "nincs el nála". Még elég sokáig fog tartani hogy csak sírással tud szólni ha baja van. Ha ő mindig átpasszolja majd neked, akkor egy idő után tényleg nem lesz el vele és túlságosan anyás lesz, ami az egész családnak rossz lesz/lehet.


Ebédrendelés - ha nem tetszik a férjednek, főzzön ő. Vagy főzz te 2 napra aztán ő 2 napra.

Bevásárlást is lehet házhoz rendelni.

2017. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez egy ilyen időszak... Nem csak észt osztok, nekem 3 hetesek az ikreim, úgyhogy nálunk szinkronban üvöltenek éjjel. Infacol, hason altatás néha segít, néha nem. Egy-egy etetést át szokott venni a férjem, hogy legalább tudjak néha 2 órát egyhuzamban aludni. Ráadásként ott van a 4 éves nagytesó, aki szintén felkel éjjel a babák sírására. Mondjuk ő oviban van nap közben, így én teszek a háztartásra, és délután, ha a babák alszanak, le szoktam dőlni egy-másfél órára. Nagyszülő, segítség nálunk sincs. Én megpróbálom megbecsülni azt az egy-másfél óra alvást, ami néha jut. Egyszer vége lesz ennek az időszaknak is.
2017. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Főzz 2 napra előre, vagy ha nem eszi meg a férjed 2 nap uganazt, akkor fagyaszd le a felét, így nem kell minden nap főzni, legalább néha aludj napközben. Bocs, csak ez jutott most eszembe.
2017. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell a férjed hozzájárulására várnod a kajarendeléssel. Leülsz a net elé és elintézed. Ha nem tetszik neki, magyarázd el, lehetőleg anélkül, hogy indulatba jönnél, hogy muszáj valamikor aludnod, mert ember vagy, és ebbe a helyzetbe tönkre fogsz menni. Alvásmegvonással kínozni szoktak.
2017. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!