Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt hogy lehet túlélni hogy...

Ezt hogy lehet túlélni hogy éjszakánként kb.1-2 órát tudok aludni mert fáj a hasa a babámnak?

Figyelt kérdés

Első babám, most múlt el 1 hónapos. Kb. 3 napja az van hogy kb. estétől fogva egész éjszaka meg hajnalban fájlalja a hasát és emiatt nem tud ő se aludni meg én se. Szokott kapni édeskömény teát néha amikor ilyen van, az van amikor segit kicsit és rögtön tud könnyíteni magán, de alapvetően nem oldja meg a problémát teljesen. Próbáltuk már a bio gaia-t is de már elfogyott. És most kezdtük el 2 napja az infacol-t. Semmi nem segít, de mindent megpróbálunk. Cicire is teszem meg próbálom nyugtatni, van amikor hasra fordítom és úgy simogatom - ezek is csak átmeneti segítségek neki, de utána folytatódik tovább. Aztán úgy telik az "éjszakai alvás" hogy ott van mellettem a pihenőszékében ami rezeg és akkor mindig rakom a szájába a cumit mert különben az egész éjszakát végig üvöltené ami nem lenne igazán jó...férjem miatt sem mert ő meg korán dolgozni jár és legalább ő tudjon aludni...ha már én nem. De kezdek kimerülni. Minden nap fáj a fejem, égnek a szemeim, fáradt vagyok és gyenge. Volt olyan is hogy hangosan sírt mellettem és én úgy be voltam aludva hogy meg se hallottam és úgy ébresztett a férjem hogy sír a gyerek. :(( És ugye próbálok segíteni rajta, de olyan rossz ez a tehetetlenség! :((


Kiságyában csak napközben marad meg egyébként persze nagyon sokat kell vele ehhez foglalkozni (mert nem szeret vízszintesen aludni), akkor napközben nem fáj a hasa, nyugodt és jól tud aludni. Én nem tudom pótolni az éjszakai alvásomat napközben mivelhogy főznöm is kell meg egyéb más dolgok vannak és mindent akkor tudok megcsinálni amikor a kislányom alszik.


Bocsánat, hogy túl hosszú voltam, de ti hogy csináljátok, hogy lehet túlélni? Én úgy érzem már nem bírom, egyre fáradtabb vagyok! :((


2017. febr. 15. 17:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
2 hasfájós baba után mondom, hogy a hordozás csodát tud tenni! Mi is mindent kipróbáltunk, ez vált be. És ne főzz!!! Ha a férjed nem adja hozzájárulását akkor nyomd a kezébe vagy a fakanalat vagy a babát. A háztartás had fusson, ráérsz akkor tisztaságot és rendet tartani ha kúszni-mászni kezd a ded. Ez egy nagyon nehéz időszak, kitartást és egyszerűsítsd az életed.
2017. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

Anyósodat kérd meg, hogy 1-2 hónapig plusz 2 adagot főzzön, ez olcsóbb is, mint a kajarendelés, gondolom meg tudtok egyezni az anyagiakban. Édeskömény teát ne adj neki, mert az még több gázt csinál!

Tejterméket nem fogyasztottam 4 hónapos koráig, max napi egy joghurtot. Ami gázt termel, olyat ne fogyassz!

Én sem tudtam megállni, hogy ne végezzdk házimunkát, rossz ötlet volt, zombiként éltem, tényleg megvár. Férjed kérd meg, hogy valamit vállaljon át, pl mosogatás.

Ha friss kaki van a ruháján, akkor rögtön áztasd be, sokkal könnyebben ki fog majd jönni, vasalni akkor vasalj, ha fent van a baba. Én mindig beraktam a pihiszékbe, és énekeltem neki.

Ezekkel a tippekkel időt spórolhatsz meg.

Remélem, hogy tudok segíteni.

Kitartás, nekünk is az első pár hónap húzós volt, de valahogy túléltük!

2017. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Nehogy vasalj!vagyis csak azt ,amit nagyon muszáj!

Kaját rendeld, ne foglalkozz a ferjeddel (amúgy róla megvan a véleményem, bocs...)

Mi az, h nincs el nála??! Jó vicc. Ezen sürgősen változtass, mert ha ehhez szoktatod akkor később sem fog semmiben segíteni ami a gyerekkel kapcsolatos.

Ezen csak az idő segít, az igazi hasfajasnak nincs ellenszere. Napközben pihenj, ha nagyon hazimunkazni akarsz, próbáld meg a hordozast.

Ferjedet tedd helyre nagyon gyorsan én azt javaslom!

2017. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez ilyen, es mindent leirtak a tobbiek.

Nem kell martirkodnod, es miert kene minden nap fozni ?

En 3000 res kis faluban lakok, es ket helyrol is lehet kajat rendelni!

Mi az, hogy a ferjed nem akarja ? Hat az ki a sz@rt erdekel mar bocs!!

Felnott no vagy, ne a ferjed parancsoljon mar ...

Nappal KELL aludnid, ennyi, az elso par honap ilyen.

Es figyeld mit eszel. En honapokig csak kenyeret es krumplit tudtam enni, attol nem fajt a hasa. 3 honapig nem porszivoztam, es lass csodst, tuleltuk!

2017. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
15 eve nem vasaltam, nehogy mar meg ilyeneket csinalj ...
2017. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell a férjed engedélye a kajarendeléshez? Ha simán rendelsz úgy magadtól, akkor mi lesz? Megver?
2017. febr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Már többen írták előttem, a férjed beleegyezése nélkül is lehet rendelni. Vagy kérd meg anyóst, főzzön többet és beszálltok a ktg.-be. Vagy csinálj félkész kaját pl.gyorsfagyasztott rántottsajt, tasakos leves, tészta stb. Nem a legegészségesebb, de átmenetileg belefér (az sem egészséges, hogy nem alszol) csak azt vasald ami muszáj pl.amiben másnap a férjed dolgozni megy. Hétvégén kérd meg anyósodat jöjjön át, pár órát legyen a picivel vagy vigye át hozzá a férjed, ha már ő nem képes a gyerekével lenni...

Sajnállak h a férjed így áll hozzá, ketten vállaltátok a babát.

2017. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

tök komolyan, szard le a lakást!! aludj, aikor a kicsi is alszik, nekünk pl bejött ,hogy apa a karjára fektette pocakkal, akkor nem fájt a hasa, illetve a colief csepp illetve később a gastrotuss(refluxos is volt) és az angol víz, sok-sok torna,pocaksimi.

Férjeddel pedig tényleg eszélj finoman,hog yazért sír,mert máshogy nem tud jelezni, ez nem azt takarja,hogy nincs el vele a pici,viszont így rövid időn belül teljesen ki fogsz készülni.Ketten vállaltátok a gyereket, akkor néha besegíthet éjjel,illetve a kajánál is,internet és rendelj :)

kitartást

2017. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!