Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már 1 éves babámnak...

Adhatok már 1 éves babámnak felvágottas kenyeret?

Figyelt kérdés

Illetve ezeket ?


-pörkölt

-sült krumpli

-virsli

-rántott hús tört krumplival

-bolognai spagetti porbol

-sajtos tejfolos tészta


Szopizik még.

A tejet lassacskán vezetem be. Eddig csak babaknak való joghurtot evett illetve kevés túrót és sajtot.


2017. jan. 11. 06:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Amit tudsz paszírozzál át neki, a tesóméké 8 hónapos de szokott kapni gyerek piskótát, almás és répás rétest. Ami érdes, összeállt darabokból van azzal csak vigyázni kéne még.
2017. jan. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
De nem is tudom.. 8 hónap és egy év között csak 4 hónap van, csak annyit mondok zárószóként hogy a rántott hússal csak legyél óvatos, a spagetti meg lehet nem kéne ha hosszú tésztából, hanem rövidebbekre tördelni, mert könnyebb lenyelné. A neten szakirodalmat tuti találnál ha keresnél :)
2017. jan. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Hagymás, fűszeres, olajos ételek nehéznek minősülnek, én sültkrumplit nem adok a 16 hónaposomnak, pörköltöt ritkán de gyengére csinálom. Virsli parizer és társai elvileg 2 éves kortól adható, én még nem adtam a kisfiamnak. Felvágottat én adtam már neki csirkemellsonkát. Rántott husi megint olajos de amennyi husit megeszik, kis tört krumplival adtam már neki. Bolognai spagettit én nem javaslom, a szószok és porok is tele vannak mindenfélével. Sajtos tejfölös tésztát, ha egyikkel sincs baja, akkor szerintem kaphat de a tésztafélékkel is jó óvatosan, inkább ritkán, mint úgy általában a fehér lisztből készült dolgokkal ezt javasolják.
2017. jan. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Persze igy gondoltam....az összetevői miatt kérdeztem nem az állaga miatt.
2017. jan. 11. 07:02
 5/17 A kérdező kommentje:
És akkor mit ehet? Mert nagyon enné már amit mi
2017. jan. 11. 07:13
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondhatnám, hogy persze, mert biztos nem lesz baja, de ezek nagyrésze nem kaja, hanem szemét, még egy felnőttnek is.
2017. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Mit ehet? Sült, párolt zöldségek, rakott zöldséges ételek, főzelékek habarás nélkül, lassan mehet a tojás, párolt csirkemell apróra vágva, kölesgolyó nasinak, sok-sok gyümölcs, pici olaj a főzelékbe az agyfejlődésért.
2017. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez szinte mind hulladék kaja. Csirkemellből készíts neki dolgokat, pöri, sült és főtt husi, ezt szeretik a gyerekek. Sült krumpli helyett inkább rizs, persze nem tragédia, ha néha kap azt is. Meg sokféle zöldséget, levesből, főzeléknek.


Mi mindkettőt 6-7 hós kortól már elkezdtük mással is táplálni szép lassan.

2017. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, tegnap húslevest kapott, ma rakott brokkoli lesz (ez persze gyengébbre csinált pörköltből), holnap főtt krumpli főtt husival és sóskamártással. Ilyesmit szoktam adni neki.
2017. jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Csirkemell sonkát, pulykamellsonkát én már adom a babámnak (8 hós) (vedőné engedélyével), zsömivel, light margarinnal (minőségibbet, tejmentest), nagyon pici csipetekkel nagyon szereti, vagy trappistával! Kenyeret is hasonlóképp, de az nincs annyira zsenge, mint a zsömlebelső. Tört krumplit, husit adhatsz neki, sütkrumpli belsejét szoktam neki kinyomni, azt nagyon szereti, igaz 2x kapott eddig. Spagettit te is meg tudod csinálni por nélkül, az is mehet másfajta tésztával neki. Virsli az szemét, azt kerüld amíg tudod, pörkölttel még várj szerintem. Sajtos tejfölös tészta mehet sztem neki megfelelő tésztafajtával.
2017. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!