Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szules ota iszonyuan faj a...

Szules ota iszonyuan faj a hatam plane ejszaka, elfog valaha mulni?

Figyelt kérdés
5 honapos a fiam.Normal szules volt.Mikor hazamentunk a korhazbol mar fajdogalt a hatam gondoltam hozza kell szokni a cipeleshez.Aztan vegre tudtam volna hason aludni 9 honap utan de ahogy felkeltem a hason alvasbol szornyu volt! A derekamnsl fajt mint mikor megfog jonni csak sokkal jobban es vegig sugarzik a fajas az egesz hatamon.Nem birtam felkellni sem megmozdulni a kezemmel tolltam oldalra magam.Ha oldalt haton alszok nem faj viszon ezek utan eszrevettem ha hajolok pl furdetes, tisztaba tevesnel szinte beall a hatam a derekamnal alig birok kiegyenesedni.Voltmas is igy?? Elfog mulni?? Azota sem tudok hason aludni pedig csak ugy tudok melyen.Tobbszor is probaltam de mindig az az eredmeny amit irtam.A babam 7-8 kg korul van most.Amikor a lanyom kicsi volt vele csak par hetig fajt egy kicsit es nem ennyire pedig vele epiduralt id kaptam.De most szornyen faj ejszaka es ha hajolok! ! Voltam masszazson is 1 orat ami jol esett de jobb nem lett! Tanacs?? Probalom pihentetni de ti is tudjatok kisgyerek mellett szinte lehetetlen! Koszonom elolre is a valaszokat!!
2017. febr. 24. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Tobb fele oka lehet, en eloszor megprobalnam a szules utanra javasolt tornakat, a gerincoszlop melletti izmok megerositeset, es elgondolkodnek, hogy jo-e az agymatrac (nem tul oreg/deformalodott/tul puha-tul kemeny/godros-pupos/akarmi)

Vanak, akik szerint lelki okai vannak - ebben en nem annyira hiszek, de, ha minden reggel aldozol ot percet arra, hogy nyujtott terddel megerinted parszor a bokadat, mar az is fog segiteni kb tiz nap utan. Jobbulast!

2017. febr. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok nőnek meggyengülnek vagy akár szét is válnak a hasizmai (pláne többedik) terhességnél, ami így nem tartja a derekat, plusz a hormonok miatt lazábbak az ízületek, előre húz a has... Ha pl. sérved lett, akkor a masszázs nem fog segíteni, az inkább az izomgörcsökre hat.

Menj el reumatológiára (háziorvosi beutaló, időpontkérés). Ha alaposak, elküldenek tovább röntgenre vagy MRI-re, mert igazából biztosat csak akkor tudnak majd mondani (ha nem küldenek, szerintem kérd). Egyik sem fáj és gyorsan megvan, de ha szoptatsz, érdemes lefejt tejjel előre készülni. Akut helyzetben csak a szigorú fekvés, gyulladáscsökkentő gyógyszer használ. Aztán továbbküldhetnek mindenféle fizikoterápiás kezelésre is, de hosszú távon általában csak az egy életen át tartó, rendszeres gyógytorna bármilyen hátproblémára a megoldás (hacsak nem muszáj műtét, de azt "csak" a fájdalom miatt még sajnos nem érdemes kockáztatni). Ha van TB-d, mindez ingyen van. Ha még nem fáj annyira, hogy megoldd a többkörös orvoshoz jutást, és belefér a büdzsébe, akkor meg legalább keress egy tapasztalt gyógytornászt (esetleg olyat, aki manuálterápiát is végez), ha gyerek mellett csak úgy megoldható és nagyvárosban laksz, talán találsz olyat is, aki házhoz megy.

Amit addig általánosságban tehetsz:

- ha rá tudsz beszélni valakit a gyerekvigyázásra, próbáld ki, hogy egy napig csak fekszel, lehetőleg az oldalon és tényleg max. pisilni kelsz fel (kis pihenőt hagysz a nyomott idegnek)

- háton fekve nyújtózkodás naponta többször, váltott ill. egyoldali karral-lábbal

- háton fekve, lábak talpon, többször a derék leszorítása hasbehúzással

- ha hason fekszel, tegyél kispárnát a hasad alá (bordák-csípő közé)

- ha háton fekszel, tegyél nagypárnát a térded alá

- próbálj oldalt fekve aludni derékszögben felhúzott lábakkal (kb. "stabil oldalfekvés" póz), ha inkább az egyik oldalra fáj a hátad, akkor a másik oldaladra feküdj, ha úgy jobb, tegyél nagypárnát a két térded közé

- ne emelj, ha muszáj, próbáld guggolásból vagy lábbal alátámasztva. Sose emelj törzscsavarással, pl. oldalról előre (babakocsi, fürdetés, teregetés helyzeteknél tipikus)

- ne hajolj, helyette guggolj le vagy térdelj mellé

- kerüld a hosszas álldogálást (pl. mosogatás, hámozás, kevergetés, fogmosás ülve)

- sétálj rendszeresen, de minél kilépősebben és közben húzd ki magad (hasat be, vállat hátra), ne hordj magassarkút és táskát (ha muszáj, hátizsák)

- ne ülj sokat, de ha ülsz, dőlj hátra vagy támaszd meg magad, lábad-törzsed derékszögben legyen. Nagyon jók az instabil ülőalkalmatosságok (pl. dinamikus párna, labda).

Összességében főleg mozogj vagy ha nem, feküdj, de kerüld a sok ideig tartó statikus függőleges helyzeteket. Számolj azzal, hogy tornával is jó pár hónap, akár egy év is kellhet, amíg megerősödnek a mély hasizmok (felülés tilos) és hátizmok, hogy újra fájdalommentesen tartani tudják a derekadat.

2017. febr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!