Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétnyelvű baba? Mikortol...

Kétnyelvű baba? Mikortol lehet beszélni a babával /babához két nyelven is?

Figyelt kérdés
A férjem más nyelven beszél mint én. Én tudok az övé viszont ő nem igazán az enyémen. A babával eddig inkább a férjem nyelvén beszéltem. Ha magyarul is elkezdek beszélni hozzá nem fogja megzavarni? Pl később fog beszelni? Nagyon szeretném, ha magyarul is tudna már a kezdetektol.
2017. febr. 27. 07:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Te CSAK az ananyelveden beszélj vele, és ő is az övén Miért? Mert egy tanult nyelvet nem úgy beszélsz - kiejtés, félrefordítások, helytelen ez-az, akcentus -, mint a sajátodat.


Családban holland-magyar lányok vannak. Anya csak hollandul, apa csak magyarul beszél hozzájuk, bár mindketten tudnak egymás nyelvén, de nem anyanyelvi hangzással, hanem ahogy te egy idegen nyelvet beszélsz.

2017. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ja, igen, az idősebb lány mr 1 évesen karattyolt. Anyjával hollandul - meg zömmel nekem is... bébiszitteltem :) -, apjával magyarul.

Kétévesen már pontosan tudta, hogy kihez hogyan szóljon, és egy mondaton belül is tökéletesen váltogatta a két nyelvet.

2017. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!