Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak kis tamogatas kellene...

Anyukak kis tamogatas kellene nekem. Egy hetes a babam?

Figyelt kérdés

Egy hetes a babam es pocakfajos lesz talan. Nagyon nehezen bofizik van h vegkepp. Tudnatok tippeket adni mit csinaljak h konnyebb legyen neki? Cicin is bealszik onnan meg nehez mar bofiztetni.

Ejjeleink is nehezek. Van hogy egy orankenr kel cicizni. Be fog ez valaha allni kicsit jobban? Mit tudnek csinalni? Arra is fondoltam hogy este tizkor adnek neki tapszert ami jobban elteliti es aludna hajnalig. Nagyon ki vagxok tole h nem alszunk. Aztan napkozben pedig maradna a cici.


2017. febr. 28. 08:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell a tapszer. Egy hetes. Turelem! Bufiztesd, altasd hason.
2017. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Koszonom. Csak irtam a bufiztetest h nem megy neki. Esetleg valaki aki igy volt h oldotta meg? Beallt neki h tudott eves utan bufizni?
2017. febr. 28. 08:37
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni, de nalunk is nehezen ment a bufi es az alvas, 6 hetig csak kezben aludt (azt hittem nem elem tul), 1 honapos kora utan adtam neki tapot is, mert nem volt eleg a tejem (gondolom a faradsagtol), de attol sem lett jobba helyzet. Egy ido utan megszokod a kialvatlansagot :D 15 hos alanyom, de meg mindig szornyu ejszakaink vannak...

En eves utan mindig hordoztam 1 orat kb fuggolegesen, hogy kijojjon a bufi.

Remelem nektek gyorsabban megoldodik az alvasgond :)

2017. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan büfizteted? Sok múlik a technikán is.
2017. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

1 hetes, konyorgom!!!

Mar most megtomned tapszerrel, hogy jobban aludj ??

Milyen onzo anya vagy ?!

Tudod, az en gyerekem 15 honapos koraig kelt MINDEN ejjel ket orankent!

Ez ezzel jar, ezert vagy gyesen!

2017. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után tényleg átlendülsz és megszokod a kialvatlanságot. (Gyerekfüggő, az én egyik gyerekem mellett akár ágyút is lehetett volna sütögetni, a másik meg még 2 évesen is 4x kelt.) Aludj vele napközben. Ha gyakran szopna, de nehéz a büfizés, akkor szerintem egyik cici, kis büfizés a válladon ébresztőnek, másik cici, büfizés, utána visszarakhatod első cicire és hagyod bealudni - nekem ez vált be, és tejszaporításra jó.

A tápszer nem biztos, hogy beválna - hasfájósabb is lehet tőle, ill. van rizikója, hogy átszokik a cumira és leszokik rólad (meg arra is, hogy nem is fogadja el a cumit).

2017. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell tápszer! Egy hetes a baba, fejletlen még a pocakja, és nem büfizik, ezért fáj neki. Ha felkel éjjel, akkor felkel, etesd meg, majd büfi! Ha elalszik a cicin, akkor is tedd vállra nyugodtan (ha fél óráig tart, akkor addig).


Mi is szenvedtünk a pocak miatt, nálunk 3-4 hetesen kezdődött (2 hónap végére el is múlt). Neki sem ment a büfi, de háziorvos mondta, hogy mindegy meddig tart, büfiztetni muszáj! Az Infacol szirup segített sokat nekünk, nyugodtan lehet minden szopi előtt, mert ez nem szívódik fel, így nem is árt neki. Mellette sokat masszíroztuk, simogattuk a hasát, ami szintén sokat segített. Türelem!

2017. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Egyik babám sem volt hajlandó büfizni, csak nagyon ritkán sikerült nekik, egyik sem volt hasfájós. Tápszert ne adj neki, legyen sokat cicin
2017. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha van légzésfigyelőd altasd hason. Akár csak addig amíg kijön a böfi. Én így csinálom a 3 hetesemmel. Van, hogy csak 5 percig van hason, van, hogy 3 órát alszik így. Nem rajong érte, de pár percet mindig kibír.
2017. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most vagyunk 4 hónaposak, én is leírom a tapasztalataimat, hátha segítenek :)

Nálunk se akart büfizni eleinte, volt, hogy fél órán keresztül büfiztettem, de semmi... Én is egy hetes korától hason altatom, akkor úgy hason kaja után egy órával kijött egy büfi. Én is féltem ettől, hogy emiatt hasfájósok leszünk. Hát nem tudom, hogy emiatt-e, de tényleg sajnos nehezen jöttek ki a pukik is, 2 napig szenvedtünk vele, aztán az Espumisan és a BioGaia segítettek. A büfizés kb egy hónapos kora óta szépen megy.

Etetésről annyi, hogy szerintem még ne adj neki tápot. Mi vegyes étkezésen vagyunk, szopizik és kiegészítésként tápot is kap 3 hetes korától.

Szerintem azért ne adj neki tápot, mert akkor nem alakul ki nálatok az a bizonyos kereslet-kínálat, tehát nehogy kevesebb tejed legyen, mint amennyi neki kellene később. Tudom, hogy nem könnyű, ha sokat sír, nekem is egész nap és egész éjszaka sírt a picim és nem volt sok segítségem. Ez csak egy átmeneti időszak, jobb lesz később, hidd el. De ne hagyd folyamatosan cicin se, mert én még a kórházban kaptam mindig a csecsemős nővérektől, hogy tegyem folyton cicire... 24-ből 20-at biztosan ott volt, ami miatt úgy felázott, hogy teljesen kisebesedett, majd be is gyulladt és etetni se tudtam a picit rendesen.

Összességében szerintem várj a táppal, még nagyon korai, ha pár hét múlva (2-3 hét) se javul a helyzet, akkor meg beszélj az orvosotokkal, ha ő is úgy gondolja, biztosan ír fel. Ha meg van tejed, akkor felesleges. Mi most 4 hónaposan is kelünk 3x a picihez, más meg anyatejes és csak egyszer kel fel hozzá vagy annyiszor se...

2017. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!