Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőoltások nélkül nagy...

Védőoltások nélkül nagy veszélyben van a kisbabám?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam, hosszas kórházi kezelésen vagyunk túl, műtét, vérátömlesztés, stb. Ezen okokból a lábadozás időszakára és az idegen sejtek kiürüléséig a következő 4 hónapra el van tolva a védőoltások felvétele. Vajon mekkora a veszélynek van kitéve a kisbabám addig is? Itthon van már velünk szerencsére családi körben, de van két iskolás gyermekem is akik bármikor hazahozhatnak valami betegséget.
2010. máj. 9. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem örülj neki, hogy nem kapott oltást!
2010. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szopizik? Az nagyon sokat jelentene a betegségekkel szembeni védettségben. Én biztos megkérném a nagyokat,hogy sok kézmosás, puszi viszont ne nagyon legyen addig, amíg megkapja az oltásokat. De remélhetőleg, nem lesz baj! Jó babázást, vigyázzatok Magatokra!
2010. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Szerintem ne izgulj, mert minden gyerek be van oltva azok ellen a betegsegek ellen, amire a picid is kapna az oltast. Tehat arra, hogy barmit is elkapjatok Magyarorszagon, nagyon kicsi az esely.

Remelem mar jol van a picid a sok viszontagsag utan!

2010. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopizik, akkor sok minden ellen védve van. Ti meg vigyázzatok, hogy legyen minden tiszta körülötte.
2010. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a betegségeket nagyon kicsi az esélye, hogy elkapja, épp azért, mert Magyarországon szinte mindenki le van oltva ellenük. Az iskolás gyerekeid nem fognak kanyarót vagy torokgyíkot hazahozni a suliból.


Jobbulást a kicsinek!

2010. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szopik, nagyon sokat segit egy ilyen picinel.


Mivel nem megy kozossegbe, nincs kiteve annyira a betegsegeknek es az iskolas koru gyerekek sem szoktak beleesni a kisgyermekkori betegsegekbe, mert ez inkabb a bolcsis, ovis korosztalyra jellemzo. Persze vigyazni kell, minel kevesebbet kozossegbe vinni, de at fogja veszelni oltasok nelkul. Ami nagyon veszelyes ilyen kicsire, az a rota virus, amit nagyon sok baba elkap foleg ha korhazba, rendelokbe kell jarniuk. Erre is lehet adni oltast, ami nem szuri, hanem szajon at adjak be. Szerintem nagyon megeri. Draga, de sokat segit.

2010. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, szopizunk, de a sok viszontagság miatt megcsappant kicsit a tejcimennyiség, ezért tápszert is adok neki. Probiotikumosat.
2010. máj. 10. 07:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden csepp tejcsi számít, úgyhogy ez így nagyon jó. A rota elleni oltás szerintem is jó ötlet.
2010. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!