Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Textilpelus használatához...

Textilpelus használatához hallottam egy olyan technikáról, hogy a textilpelust csak egy vastag, téglalap alakú formába hajtjuk, mintha egy betét lenne, és ezt tesszük a megkötős PVC külsőbe. Ti próbáltátok már ezt? Működik?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Off: milyen okbol hasznalsz ilyet?

Kornyezetkimeles?

2017. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A 24 éves húgomat babaként így pelenkázta anyám.
2017. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Kb. 30-40 éve így pelenkáztak, mivel nem volt más.

Mondjuk mi úgy csináltuk, hogy a "betét" egy másik textilpelusra ment. És az egészre rá jött még a gumibugyi.

2017. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
A következő menstruációdnál légyszi az ultramagos, hatcsatornás, száraz felszínű űrbetét helyett rakj a bugyidba egy marék vattát, vagy egy összehajtott rongyot és átértékeled majd, hogy a gyermekedet is vissza akarod-e utaztatni az időben 40 évet. 😉
2017. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Valóban így működik, de a mai textil pelenkák nem jó nedvszívó képességűek és kifolyik a vizelet..
2017. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as, hogy érted, hogy a textilpelusra ment a betét? Az "Ágnes" betétre gondolsz, amit régen lehetett venni?
2017. márc. 4. 23:39
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es, tudod mennyibe kerül a boltban a legolcsóbb papírpelenka is?
2017. márc. 4. 23:46
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, mert nem a legolcsóbb szart veszem, hanem amit a legjobb ár-érték arányúnyak találok, sokat kipróbáltam már 13 hónap alatt, elhiheted. Mostanában 8-10 ezer így havonta a pelenkaköltség havonta, ha ez gondot okoz valakinek, felelőtlenség gyereket vállalni. Egy könnyű megfázás pl. 5-10 ezer forint alaphangon. Ha beteg lesz a gyereked, nem váltod ki a gyógyszert, az orrcseppet, meg a probiotikumot, mert majd meggyógyul a 200 forintos kamillateával is? Már ha érted a hasonlatot...


Ha ennyire mindegy a gyereked bőre, komfortérzetete, akkor nagyon tudom sajnálni szegényt.

2017. márc. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező azt ugye tudod, hogy lehet kapni mosható pelenkát aminek van külön betétrésze amit mosni lehet és nem textil pelenka kell bele. De ez sem olcsó kb.30-60.000 Ft az is kezdésnek. (minimum 10 mosható pelenka kell ami 2-3000 Ft körül mozognak és még ehhez kell a rengeteg mosható belső rész)és ezeknél is írják hogy gyakrabban kell cserélni mint az eldobhatót és ha nő a gyerek ebből is nagyobbat kell venni Mindebből.

Ha meg olyat akarsz használni mint 30 éve azt meg már valószínűleg nem is gyártják.

Sima tetra pelenkával meg kicseszés a gyerekkel akkor már a modern mosható változat inkább. De mivel a pelenkára a havi 10. 000 neked sok nem tudom hogy a kezdő csomag megvételéért kiadnál e annyit.

2017. márc. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
A 30 éves tedtvéremet pelenkáztuk így. Nem lesz olcsóbb, mint a legolcsóbb papír pelus mert kifolyik és a pelenka és gyerek ruhájának mosásának költsége belekerül annyiba , mint a papír pelenka. A gyerek komfort érzetéről már ne is beszéljek....Miért ne lehetne neki kényelmesen élni?
2017. márc. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!