Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi mosható pelus kell, és...

Mennyi mosható pelus kell, és betét kell, ha ketnaponta szeretnék mosni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 6-7 eldobhatot használok, mostanában sok a kaki, hozzataplalas miatt. Fél éves és még nem próbáltam moshatot. Aki használ, tényleg spórol? Ha méreteset vennék, sztem semmi megtakarítás nem lenne rajta. Kérem az írjon, aki tényleg ezt csinálja, és ne olyan, aki szerint főzni kell a pelust/olvastam itt ilyen tudatlant is/.

2016. máj. 4. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
minimum 20 db, de 30-35-tel már biztos jó.
2016. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Mi anno megpróbáltuk a mosható pelenkát, mert akkoriban még drága volt az eldobható.

A feleségem a második mosásnál telehányta a WC-t, és utána már csak törlésre, játszásra használtuk a textil pelenkát.

2016. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
2-es a mosható pelenka az nem a régi textil pelenkát jelenti.
2016. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es! A királynő feleséged jól járt, hogy nem 30 évvel ezelőtt szült, mert azokból folyt ám minden! Igen kedves férj, valószínűleg a kedves édesanyja is sikálta maga után a kakát pisát, mivel más nem volt. Szerencsére nem mindenkit fog el az okadas egy kis kaka láttán, én pl. Nem olyan családból szarmazom. . Többiek Köszönöm, nektek egy nap mennyi fogy, átlagos pisijű gyereknél?
2016. máj. 4. 17:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nem használok,de egy ismerősöm igen.Azt mondta 3-4,de ő csak nappal használja.
2016. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

kérdező, annyi mosható pelenkás fórum van, miért nem ott érdeklődsz?

Itt sokan nem is tudják, mi az, azt hiszik, sima textilpelenka. Csak az idődet pazarolod, keress célirányosan ilyen fórumokat, fb-csoportokat.

2016. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 LadyLoss ***** válasza:

itt pl. nagyon szívesen segítenek, és sok hasznosat olvasgathatsz.


[link]

2016. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

"A kérdező kommentje:


2-es! A királynő feleséged jól járt, hogy nem 30 évvel ezelőtt szült, mert azokból folyt ám minden"


Nem 30 éve, 25 éve szült először.


"2-es a mosható pelenka az nem a régi textil pelenkát jelenti."


Viszont a szart abból is ki kell szedni, hiába a betét.

2016. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
És?Ki kell szedni.Nagy cucc.Az a ciki,hogy valakinek ez nem természetes.
2016. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Csaxólok, hogy az eldobható pelenkából is ki kellene szedni a sz@rt, ha már itt tartunk, mert az emberi fekália - igen, a babakaki is - meglehetősen káros az egészségre, ha mondjuk kútvízbe szivárog. A szeméttelepre kihordott tonnányi pelenkákat elnézve pedig erre igencsak megvan az esély. Persze ezt a pelenkagyártók nem szeretik reklámozni, mert akkor semmivel nem lenne kényelmesebb azt használni, így viszont duplán környezetkárosító.


Kérdező: Az, hogy mennyi pelenkabelső és mennyi külső kell, az attól is függ, hogy hány naponta akarsz mosni. Egy kezdő készlet 20-25 belsőből és 3-4 külsőből áll, ezt lehet a későbbiekben igény szerint bővíteni. Érdemes egyméretes külsőt venni, abból vannak egész olcsók is (pl. a Happy Flute, ami olcsó és jó is, 1200 Ft körül van egy darab), belsőnek pedig én prefoldot és tetrát használok, meg van néhány nadrágpelusunk is. Érdemes facebookcsoportokba belépni, ott többen is tudnak segíteni. :) Ha pedig szegedi vagy környéki vagy, akkor írj privit, és szívesen segítek személyesen is.

2016. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!