Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit es mikor alszik 5...

Mennyit es mikor alszik 5 honapos babatok? Miket csinal, eszik (ha mar hozzataplaltok)?

Figyelt kérdés
Nekunk most valtozas van az alvasban.Az elmult hettol mar nem alszik delutan igy 4-tol fent van 8-8.30-ig aztan az olunkben elalszik de csak fel orara aztan meg felkel egy tejcsire de vissza is alszik.Ejszaka rengeteget mozog,kuszik az agyban ha kiesik a cumi mar font is van.Reggel 7-8 korul kel enni es vissza alszik.Eddig olyan fel 11 korulig aludt most mar fel 10 korul fent van.Ekkor atoltozunk ,jatek..Eddig del korul aludt 1 ig de ma mar ezt is kihagyta igy nem aludt el csak fel 3 kor de akkor majdnem 2 orat aludt felkelt parszor mert kiesett a cumi.Ugy nez ki igy elhagyjuk a delutani es a delelotti alvast mar csak 1 alvasa lesz 2-3 korul.Nektek hogy van?Nehezen viseli az atallast hiaba probalom letenni nem akar aludni amugy csak sirdogal,nyoszorog.Hason nem szeret lenni csak par percet.Hasrol atfordul de hatrol nem de nem is probalja.A kuszat gyakorolja es jol is megy de foleg ejszaka.Ulni szeret az olunkbe.Minden uj erdekli,mindent tom a szajaba.A lanyom az ellentete volt.O napkozben nagyon elvolt,eljatszott a szonyegen vele semmi gondom nem volt.O sem aludt napkozben igazan 1 evesen mar csak egyszer fel orat aludt ebed utan.Ot nem viselte meg az atallas hogy nem aludt sem a fog jovetele.O nyugis volt de a fiam mindig menne valamerre,turelmetlen.Tudom nem egyformak a gyerekek csak egy nyugott lany utan egy nyuzsgo mindig "unatkozo",olben akaro lenni fiu az mas.Szeret delben enni mar pepeket.Probaltuk a babant,almat,edes krumplit,sima kruplit es tejpepet ezek mind bejonnek.Neketek?
2017. márc. 5. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
3x-4x aludt fél órát nappal 3 és 7 hónapos kora között. Éjjel kb 11 órát de nagyon sok ébredéssel ekkor volt aktuális a hátrafordulás és mindig felébredt rá plusz hasfájás is volt még. Nem tápláltam még hozzá ígyis hasfájós volt. Alkaron támaszkodni tudott és forogni, hátra és körbe-körbe kúszni.
2017. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Enyém múlt héten múlt 5 hónapos.

Reggel fél 7-7 körül kel, ekkor szopik és játszik 8-1/4 9-ig. Ekkor elindulunk a tesóval oviba (8 perc gyalog ajtótól ajtóig)...általában hazafelé (olyan fél 9 után picivel) elalszik a babakocsiban es alszik 1-másfél órát. 10 körül legkésőbb kel, eszik, játszik kb. fél 1-ig. Akkor megint eszik, utána alszik 1, max. 2 órát (vagy sétálunk, vagy a kertben vagyunk, vagy kézben, vagy egymás mellett alszunk). 3 környékén legkésőbb fent van...utána játék, 3/4 4 körül eszik, kb. 4-1/4 5-kor indulunk tesóért oviba. Ilyenkor alszik még egy fél órát babakocsiban. Legkésőbb 5-kor fent van, utána 7 körül eszik, fél 8-kor fürdés, 8-kor folytatja a vacsit, fél 9-kor alszik a kiságyban...néha fel óra múlva még felkel repetázni, utána általában éjjel fél 1-ig alszik...akkor eszik, mostanában többször kakil (nem is értem...sokáig nem kellett már éjjel átpelenkázni), alszik. Hajnal 4-fél 5 felé újra eszik, alszik tovább reggel fél 7-7-ig.

Kicsit sokszor eszik, tudom, de mivel csak szopik még, így jön össze elég tej. Egyébként amikor fent van, nagyon aktív....pörög-forog minden irányban, kúszással halad többnyire hátra, de már azért előre is sikerül, többször "kutyázik" nègykézláb. Folyik a nyála és mindent a szájába töm.

Hát nálunk nagyjából ez van az 5 hónaposan kiskrapekkal. :-)

2017. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4,5 honapos mult. Este kb 10 nagyneha 11 orat alszik (8-tol 6-7ig) 1-2 ebredessel. Neha mar 5tol nem alszik vissza. Nappal 3szor alszik 20-30 percet, szoval nem egy nagy alvo (de egyik testvere sem volt az).

Meg nem taplalaom hozza.

Mozgasban hasrol hatra fordul kb 1 honapja, de nem mindig, neha nyoszorog inkabb, hogy forditsuk meg. Hatrol oldalra fordul es ott billeg az oldalan, de atlendulni meg nem tud. Haton most kezdi a labujjait elerni, de meg nem mindig sikerul neki, inkabb a bokat fogja kb. Nyul es probal fogni, de nem tul ugyes, a tesoi ilyenkor mar reg tok termeszetesen fogtak mindent. O meg mindig sokszor csodalkozik es nezegeti a kezet inkabb.

Amgyis a baloldala gyengebb. Jobb kezzel nyul mindenert eloszor, 99%ban a bal valla fel fordul (hasrol hatra is es hatrol oldalra is).

Hason korbeforog a tengelye korul eleg regota, kuszni probal, csak epp hatra fele halad nagy erokkel.

O is nyoszorgos, van, hogy szinte egesz nap nyoszorog, igazan akkor erzi jol magat, ha szorakoztatjak es csak ra koncentralnak. Nagyon mozgekony, allandoan jar a keze laba, sosincs nyugiban.

Az egyik tesoja is ilyen volt, ezert annyira ez mar nem visel meg 😁 Jo nehez termeszetu gyerek is lett, remelem o ebben mar nem koveti 😨😁

2017. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hós lesz jóvőhéten.

anyatejes, este tapszert kap hogy ne ebredjen annyit, azzal ejfelig kibirja, aztan megszoptatom de kb fel orankent kelunk az altalad emlitett okok miatt (cumi kiesik atfordul stb). reggel 8kor kb vegleg felkel, es ugy 10 korul alszik fel orat, vagy ha setalunk aklor a babakocsiba 1 orat...utana 13.oo korul megint felet, majd 15.00 korul ga setalunk fél-1 orat....szoval ő is inkabb 3-4*30 percet alszik.

almat kostoltattam, most repanal tartunk.

forog meg kuszashoz hasonlo mozdulatokat tenne, minden erdekli, porog ezerrel nagyon mosoygos, gőgicsel is (dadadada tatatata stb)

ha van mar egy gyermeked tudhatod hogy az alvasi szokasok ebben az eletkorban gyakran borulnak. hol elromlanak hol javulnak, hetente valtozik, még napirendet se igazán lehet kialakitani, csak ugy nagyjabol...ezert kat lenne kijelenti hogy elhagyjatok a ket alvast....ahogy novekedik egyre konnyebben eszreveszed majd mikor almosodik, nem fog tul faradni - szerintem sok esetben azert nem lehet oket elaltatni kert atesnek a holtponton. egyre konnyebb lesz napirendet tartani en a helyedbe minden nap ragaszkodnek hozza h megprobaljam delelott is elaltatni, ha nem sikerul hat nem sikerul, de ne hagyja el a szokast legyen az esely megadva neki, fog ő még 3-4 orakat durmolni napkozben is! ez az egyik legrosszabb kor szerintem alvas tekintetében, ez meg a kolika.

2017. márc. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 5,5 hónapos. Este általában 20 óra körül letesszük, alszik reggel 7-8 óra közöttig. Majd evés és játék. 9.30-kor újra alszik, ha 7-kor kelt, akkor kb 1,5 órát, ha 8-kor, akkor kb 40 percet. Utána játék, délben eszik, majd 13.30 és 14 óra között újra elalszik, 1-2 óra közötti időtartamra, azaz kb 15-15.45 között ébred. Utána 16-kor eszik, játszunk és ha fáradtnak látom, leteszem még 17.30 körül max félórára, de ha nem, akkor ez elmarad (mostanában egyre kevésbé igényli ezt az utolsó fél órát). Aztán újra játék, fürdés 19.30-kor, evés és alvás.
2017. márc. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, koszonom asok hozzaszolast.Igen mar van egy lanyom de o lassan mar 8 eves igy nem mindig remlik hogy o mikor mennyit aludt,jatszott.De o sokkal nyugodtabb volt.A fiam teljesen mas!O lanyosan nyugodt volt a fiam o porog.Most jeleleg sehol sincs el csak olben ha leteszem csak ovolt olyan hangon mintha nagyon fajna valamilye de amint felveszem abbahagyja.A nyala az omloki szegenynek es ujjabban csapkod erosen a kezevel felek hogy neha jol fejen vagja magat a jatekkal.tegnapsikerult atfordulni eloszor hasrol hatra:-)
2017. márc. 7. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok, nekem is kisfiam van és szintén elég nehéz vele, pont ugyanezek, amiket leírtál, sokszor nyűgös, ha a földön fekszik egy perc alatt begurul. Sztem idegesíti, hogy rám van utalva a mozgásban, hiszen még nagyon kicsi és még mászni nem tud.

Amúgy neki is ömlik a nyála, február első hetében kijött a két alaó metszőfoga, azóta várjuk a többit, biztosan a fogzás is rátesz a "jókedvére". Kitartás, én bízom benne, hogy majd könnyebb lesz vele.

2017. márc. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!