Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kamillateám van csak itthon,...

Kamillateám van csak itthon, főzhetek azt a babámnak, hogy igyon egy pár kortyot? 3hetes, ti adtok egyáltalán ilyen kicsi babának teát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szopizott én nem adtam neki külön inni.
2010. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak szoptattam mindegyiket fél éves koráig (igény szerint, így teljesen fölösleges lett volna külön itatni). Ha nagyon itatni szeretnéd, legjobb a felforralt, lehűtött víz...
2010. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Csak nagyon enyhére, halvány sárgára főzd, és nem kell ízesíteni. Nekem a védőnő ajánlotta, én 6 hetes kortól ezt kínáltam a tej mellett, agészen egy éves korig. A lányom 19 éves, ma is kamillát iszik víz helyett..talán kellemes emlék:)

Ha langyosan és cukorral éhgyomarra adod reggel, úgy hashajtó székrekedés esetén. Máskápp nyugtatja a beleket, segíti az emésztést, erősíti az immunrendszert. És melegben jó szomjúság ellen.De tényleg csak éppen halványsárga legyen.

2010. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi újszülött kora óta adjuk neki a mecsek teát(kamilla+kömény) mert hasfájós.

Nem szereti az ízét de megiszik pár kortyot belőle.

Védőnő ajánlotta.

2010. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk azt mondta ne adjam ilyen korban mert nagyonritkán de allergiás lehet rá de fürdővízbe rakhatsz. Ha ilyen pici még a tejed miatt jobb ha mást nem is kap. Késöbb ha nagyon meleg van vagy két étkezés közt itatnád tényleg jobb ha forrart majd hűtött vizet adsz neki. Azonban a védőnőt érdemes megkérdezni mert babája válogatja...:)
2010. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
tápszeres babának vizet szoktak adni, szoptatottnak nem igazán szükséges más folyadék, ha igény szerint van szoptatva. Pl kánikulában ha csak 3 óránként tudnék szoptatni, akkor én biztos adnék közben vizet a babának.
2010. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamillateát csak akkor kapott, amikor már sok napja nem volt széklete, védőnő ajánlotta, és be is vált. Amúgy inni az anyatejen és a tápszeren kívül csak akkor kapott, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Azóta is csak a vizet szereti.
2010. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

én nem adtam semmit, csak anyatej!

inkább forralt-lehűtött sima vizet adj neki, vagy babavizet!

2010. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici babának elég az anyatej! Ráadásul a kamillatea allergizálhat, igy ha nem muszáj, inkább ne azt adj neki!
2010. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! közben úgy döntöttem,hogy inkább maradunk a szopinál, így délben megszoptattam.

anyukám és anyósom is javasolták a teáztatást, hogy tartsuk a 3 órás "menetrendet".

de a kisfiam amúgy is kb. 3 óránként eszik, ráadásul éjjel 1x kelek hozzá,mert akkor többet kibír. ezért döntöttem úgy, hogy bár 10kor szopiztunk, délben is megetetem, mert ennyit megérdemel. ha csak szomjas, pár perc után kiköpi a cicim, tudja ő mennyi elég neki. evett rendesen, nem is nyűgösködik, mint előtte, hanem nyugodtan alszik!


azt hiszem a továbbiakban is maradok a szopinál! ha nyáron nagy lesz majd a kánikula akkor pedig megpróbálom esetleg a babavizet..

2010. máj. 10. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!