Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik csípő vizsgálaton?...

Mi történik csípő vizsgálaton? 4 hónaposan kell mennünk.

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Fura nekünk 6hetesen kelett volna mennünk (de "csak" 3és fél hónapos volt amire időpontot is kaptunk).

Babucit fogják, levetkőztetik és alaposan megmozgatják a lábait minden irányban (ahogy lehet) és megnézik a kis combhusikáin hogyan gyűröződnek.

Ez azért szükséges, hogy a csípőficamot kizárhassák. Egyébként ha meg van neki az se olyan nagy baj ilyen kor még (jobb minél elöbb észrevenni) akkor olyan spéci pelustkap láb közé, hogy elmuljon.(máskülönben egy életre sánpít majd, nekem a szomszédasszonyom ilyen)

Sajnos a vizsgálat elég kellemetlen lehet (orvosa válagotja) ezért felkészítheted rá a picit ha othon tornáztatod. A védőnőtől kérdezd meg hogy kell és npi párszor pelenkázáskor szeritem nyugodtan csinálhatod.

2010. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ultrahanos vizsgálattal megnézik , hogy a csontmagocskák kifejlődtek-e már .De valószínú , hogy még nem és mégegyszer vissza kell menni! Nálunk így volt!
2010. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában azt mondják, hogy 6 hetesen kell vinni a babát, de 4 hónapos korig ajánlott, úgyhogy még nem késő (mi se 6 hetesen mentünk). Mi 2x is voltunk, visszahívtak kontrollra, és mindkét vizsgálaton nagyon sírt. Az orvos szétfeszíti a lábait "spárgába", ez az én kislányomnak nagyon fájt. Maga a vizsgálat nem tartott sokáig.
2010. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 6 hetesen voltunk először a heim Pálban (nem kértünk időpontot, mert hónapokat kellett volna várnunk)ill. legközelebb 4 hónaposan mentünk. Legközelebb 1 évesen megyünk. A vizsgálat kb. 1 percig tartott. A doki megmozgatta a lábacskáit minden irányban (ahogy lehet). Egyáltalán nem fájt a picikémnek, nem is sírt. 5 hós baba anyukája
2010. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

le kell vetkőztetni alulról, pelust szétbontani, de alatta maradhat, majd a doki jól megtekeri a kis lábait. a legtöbb gyerek üvölt, nem mintha olyan nagyon fájna, csak nem tetszik neki szerintem. megnézik, hogy egyformák-e a ráncok a két combján, majd hasra fordítják, és hátul is megnézik a combját. egy kicsit le is nyomta a doki a babám fenekét. először kötöttnek találta, egy hónapig terpeszpelust rendelt (nem hordtuk), és hogy tornáztassam minél gyakrabban. kontrollon ugyanez, majd csináltak egy röntgent is, minden rendben vele. kell menni egyébként 6 hetesen, 3-4 hósan és amikor már önállóan jár.

2010. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felénk 3 hónapos korban kell vinni a babákat.

Ahogy előttem már leírták, a doki megtekergeti a lábait, hason fekve is megvizsgálja (az én fiam végig röhögött). Majd elküldtek röntgenre, vissza a röntgenes papírral, ahol már nem kell bemenni, csak ha a röntgenen találnak valamit. Nekünk minden rendben volt.

Nekünk egyébként is javasolta a gyerekorvos, mikor hazajöttünk, hogy megelőzés képpen hordjuk a terpeszpelust (nem mintha lett volna valami baja), így 3 hónapos koráig minden éjszaka rajta volt.

2010. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 3. válaszoló vagyok megint. Érdekes, ketten is írták, hogy röntgenre küldték a babát. Nálunk ilyen nem volt. Ultrahangra is csak azokat küldték, ahol eltérést sejtettek (mint ahogy minket is, de rendben volt, csak tornáztatni kellett, még terpeszbetétet se írt). Nekünk akkor kell visszamenni, amikor már tud járni, konkrét életkort nem mondott. Furcsa, hogy szinte minden rendelő más, pedig az ember azt hinné, egységes a szabályozás.
2010. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!