Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a csípésr...

Hogyan szoktassam le a csípésről, karmolásról és a hajtépésről a babámat?

Figyelt kérdés

Az arcom már tiszta csikarásnyom, a hajamból, ha egy szál kilóg már tépi is. És örül neki....Mondom, hogy nem szabad, elveszem a kezét, de semmi. A hajtépés amúgy is a gyengém, nem tudom nagyon elviselni:(

Valami leszoktató praktika?

7 hónapos a baba.


2010. máj. 10. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem bevált az, hogyha tépte a hajamat egy kicsit erősebben fogtam meg és tettem arrébb a kezecskéjét. Persze, nem úgy, hogy fájjon neki. De érezte azt, hogy ilyen kor olyat csinál, ami nem jó.
2010. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én rászólok, hogy "ne marj", "ne tépd a hajam, csak szépen". Érti, de kb 2 másodperc múlva újrakezdi... Nem segítettem sajnos, csak tudd, hogy nem vagy egyedül és kívánom, hogy legyen aki tud nekünk segíteni, mert én is rosszul viselem, amikor kitépi a hajam :(.
2010. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is harap, mar és tépi a hajamat! És tudom, hogy érti mikor rászólok,h nem szabad...a legrosszabb az amikor a mellbimbómat marja :( Nagyon megértek itt mindenkit, és ha lenne ez ellen ellenszer....velem is osszátok meg! Ja, mi 10 hósak leszünk...és kb. 5 hós kora óta ilyen kis kópé...
2010. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, és én is kíváncsian várom a praktikákat, mert nekünk semmi sem vált be eddig. Hiába húzom vissza a haját (neki is jó nagy haja van), az sem használ. Ha már egy kósza hajszálat meglát, húzza rögtön, pedig már összefogom, amilyen erősen csak tudom. :D
2010. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van most nálunk, szintén karmolás, hajtépés. Én felmutatom a mutatóujjamat, és erélyesen hangosan mondom hogy nem szabad! Ezt ismételgetjük, egy idő után már elég, ha csak az ujjamat mutatom.

Persze sok idő lesz még megtanulja, hogy a nem szabad, az azt jelenti, hogy ne csinálja, de legalább valahol elkezdjük. Nekem azt tanácsolták, hogy mindig ugyanazt a "parancsszót" használjuk mindannyian, és akkor nem bizonytalanodik el.

2010. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is próbálozom a szabályozással, de egyelőre nem érdekli a dolog :(

Azt hiszem megalapíthatjuk a Tépetthajú Karmolásos Anyukák Klubját :D:D:D

2010. máj. 10. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!