Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 1éves...

Hogyan szoktassam le 1éves kislányomat a karmolásról, csípésről, harapásról, hajhúzásról? Kis bunyós a drágás, a nagyikat, meg persze engem is már szépen "megjegyzett "a kis körmével. Sem a kézrecsapás, sem a rákiabálás nem megoldás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért nem megoldás mert még nagyon kicsi, még nem alakult ki nála a finom mozgás és emiatt nem érzékeli, hogy mi az erős, mi az ami fáj. Inkább próbáld megtanítani a gyengébb mozdulatokra, megtanítani a különbségre az erős és a gyenge között, hogy mi az ami fáj és mi az ami nem.
2010. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kézrecsapás : ha nem válik be akkor mondd meg neki hogy ez neked fáj nem kell vele kiabálni de ha mégegyszer karmol te is karmold meg és mondd el neki hogy ugye fáj?

ha megharap te is harapd vissza .... a kézrecsapás már a sokadik meg nem értés után jöjjön addig a szép szó legyen az úr és mama is csinálja ugyanigy nem szabad eltürni mert akkor később még merészebb lesz és elszemtelenedik.

2010. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én a második válaszoló ötletét csinálom már régóta de nevet rajtam hogyha ugyanazt csinálom amit ő,az elsőét én is megpróbálom 15 hós lányomnál ugyanez a helyzet,mindig elmondom hogy nem szabad de annál inkább csinálja,bocsi az offért
2010. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos aszt kell, hogy mondjam, nincas megoldás!

2,5 éves a fiam, kb 1 éves kora körül kezdődött ez...

mindent kipróbáltam, semmi nem eredményes! Szép szó, határozottság, ugyanazt visszsa, kézrecsapás...

Az utóbbi azt eredményezte, h ha simogatni skarom, akkor is elhúzza magát( megijed..), tehát ezt nem is javaslom!!!

Talán kinövik....

2010. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem nagyon keveset próbálkozott ezzel az amúgy elég hisztis, önfejű babám. többféleképpen is magyaráztam neki: ezt nem szabad, fáj, csak szép finoman szabad, így. és megmutattam neki a saját kis kezével, a simító mozdulatot. plüssállatokkal is játszottunk ebben a témában. volt, hogy ha nem akarta abbahyagni, mondtam neki nyugodtan, ez nem jó, fáj, hagyja abba, ha nem hagyja abba, otthagyom. és otthagytam. na erre egyből jött utánam üvöltve, és meg volt oldva. mert ált. akkor csinálta ezt, ha amúgy is vmi baja volt, nyűgi volt vmi miatt. kiabálást, verést nem javaslom, mert a gyerek nagyrszt azt a mintát tanulja meg, amit lát maga körül. de sok türelem kell, az biztos, még ha úgy is tűnik az elején, hogy falrahányt borsó az egész.

most 18 hós az enyém, nagyon akaratos, de harapás, karmolás, stb. nincs nálunk.

2010. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!